Azonnali kérdések

Tarsadalmi szempontokat tekintve mindenkit kellemetlenul erint. De a fogyasztoi tarsadalom / kapitalizmus nem ilyen elvek szerint mukodik. Igenybe veszel egy szolgaltatast aminek ara van. A szolgaltatod is igenybe vesz kulonbozo szolgaltatasokat amiknek szinten megvan az ara.
De meg orulhet a magyar, mert csak szimplan az inflaciot szamoltak… azt nem korrigaltak bele hogy mennyit rally-zot az EUR-HUF arfolyam (es a nemzetkozi adatmennyisegert…stb nem HUF fizetnek a szolgaltatok).

Ahhoz képest, hogy idén már négyszer köszöntöttek a kis pékségben reggel, hogy “változtak az áraink”*, akár bele is férhet a tűréshatárba.

  • Természetesen nem csökkentek. :slight_smile:

Mármint a felét?

miért pont ők ne emelnének.
a sajtért is háboroghatnánk, meg az éttermi árakért. de felesleges, mert csak az energiát viszi.
majd az állami vodafone!

Ach, so beruhigend, danke sehr! Napokig nem vettem észre a válaszod, úgy felháborodott itt mindenki az inflációkövető leveleken : )

(Kártunk és pormányunk külön kivette a szerződésbontási lehetőségek közül az infláció miatti egyoldalú szerződésmódosítást, tehát nekünk kuss van.)

1 kedvelés

Amikor bekerult ez a passzus, akkor meg felmondhattad volna :slight_smile: De a huseget jobb meg sem kotni

Ez egyértelmű. De pl. UPC kizárólag hűséggel adta a szolgáltatását. Ráadásul két évessel.

Meg tudja valaki mondani: mit tudnék tenni, hogy rendesen jelenjenek meg az efféle karakterek?
(A címben – legfelül – mindkét böngészőben jó, ott is betűként szerepel.)
pi-1

Szerk.: lehet, hogy a weboldalon van a hiba?

volna valakinek otlete stabil es jol hasznalhato browser-re ElCapitan-ra (2012s mac minin)?

Firefox, mi más? “Elég friss” a még azon is futó, kivéve annak, akinek semmi sem az! :slight_smile:

(+ NoScript éz uBlock Origin bővítmények)

1 kedvelés

koszi megnezzuk igy :wink:

Brave Browser

Ezek is jól működnek:
Chrome
Firefox
Opera
Safari

1 kedvelés

Sziasztok! Kérdésem lenne a hozzáértőkhöz. Twitch.tv-re tud valaki folyamatosan müködő m3u linket építeni ami vlc-n is müködik? Köszönöm!

Cipőt a cipőboltból! :slight_smile:

Kutakodás közben vettem észre, hogy a háttérben fut a MessengerHelper, ami még alvás közben is adatokat gyűjt és továbbít (UUID-t is), és sehogysem találtam meg, mitől indul el. Login items, Launch…s, Prefs között semmi, AppCleanerrel az összes hozzá tartozó mappa és fájl törlése, majd újraindítás után is elindul(t, mert aztán zippeltem). Hogyan lehetne megtalálni? Lassie-nek nevezi magát a ro…ék.
(Amúgy Caprine-t használom helyette – azt sem jószántamból –, de az néha rendetlenkedik.)

én nem is értem, miért kell messengert telepíteni….

Mint írtam, nem jószántamból… de hát elkel a többi mellett (Viber, WhatsApp, ami ugye szintén a Cukié), szerintem egymás között is cserélgetik az adatokat (tegyük hozzájuk még az Epölt meg a Guglit).
(Böngészőben NoScripttel tiltva vagyon a FB, ezért kell valami, hogy értesüljek a h.hírekről.)
WhatsApp egyetlen cimborám miatt van, akivel különben SMS-eznénk.

Tok erdekes, hogy viberezo kulfoldit meg nem lattam… (mondjuk en sem szeretem a szinet) :slight_smile:

Az általános iskolai osztály valamelyik szülője találta ki, nekem is csak azóta van.

Jajjjj… azok a “szuper” szulo”csopik” :grin:
Oriasi szaGertessel es intellektussal teliszott beszelgetesek :grin:

Made my day