Azonnali kérdések

Ez amugy teljesen logikus, de a user azt látja:
megvettem az 1 millióforintos külső hangkártyát és 4 év után nincs rá driver, de ha a DAW updatelni akarom esetleg egy új plugint szeretnék már kell a frissebb rendszer. Van egy két kivétel márkák között akik azért foglalkoznak ezzel de lényegesen ők vannak kevesebben.

Csak a félreértések elkerülése végett én az applnek adok igazat, viszont ha már itt az EU akkor az ilyen gyártókat is kötelezhetnék, hogy legalább 5 évig igen is támogassák azt az oprendszert amire legelsőnek kiadták.

1 kedvelés

Olyat láttatok már, hogy iPhone 12 mini sima kamerája nem fókuszál rendesen a Camera appban, viszont ha Continuity Camera módban használom, hibátlanul megy? Ez nekem kizárja a hardware hibát. Biztos, hogy ugyan azt a kamera modult használja, mert amelyik nem fókuszált az appban eltakartam, majd elindítottam a Macen is, és ugyan úgy sötét maradt.

Azt hiszem ma kezdődött, szerintem iOS 16.5-tel (egy ideje nem volt frissítve, nem az rontotta el).
Próbának felraktam a 16.5.1-et, de még mindig csinálja. Most próbának felrakom az iOS 17 beta-t, sokat nem veszthetek vele ezen a ponton…

Frissítés: nem telepítettem fel beta iOS-t, de volt reset és restore, iCloud backup visszaállítással. Egyik sem oldotta meg

Frissítés 2: valószínűleg egy furcsa hardware hiba volt, néha fókuszált, néha nem, legalább egyszer szépen kattogott is. Szervizben a cserénél maradtunk, akksit is megoldom ezáltal, úgyis panaszkodott, habár még épp elég volt nekem.

Le szeretném cserélni az otthoni routeremet. Viszont ha már veszek új eszközt, akkor szeretném, ha a legújabb szabványt is támogatná, mert nem akarom cserélni lehetőleg 5-10 évig. Szóval ax képes routert keresnék. Valójában semmi különleges sem kell otthonra, bár nem lenne hátrány, ha három különböző VLAN-t tudna kezelni három wi-fi hálózattal.
Lefedettséggel nem kell foglalkozni, kis lakásban élek. Sávszélesség meg nem sok van. 300/20 talán. Ezt meg még a mostani ac router is simán hozza.
Igazából két eszköz maradt a végére, bár már sejtem a döntésem, de kíváncsi lennék a véleményeitekre is. Egy TP-Link AX 73 vagy Ubiquity Dream Router lenne. Bár árban óriási a különbség, nem tudom, hogy valójában ér-e annyit az árkülönbség. Amúgy valójában a TP-Link képességét sem tudnám kihasználni egyelőre, majd később csak talán, ha OpenWRT kompatibilis lesz…
Ti melyiket javasoljátok és miért? :slight_smile:

De ha a mostani is kiszolgál miért kell új? :slight_smile:

Az szerintem soha nem lesz OpenWRT kompatibilis. A modernebb broadcomokhoz nem nagyon van nyilt wifi driver. Tehat, hiaba arulja sok gyarto, valamilyen zart forrasu OpenWRT varianssal, ez nem fog visszacsurogni a nyilt verzioba.

Ami ujdonsag lesz ebben a 23.05-os verzioban, az egy Qualcomm AX-es chipset. En majd a Qualcomm IPQ8064-re epulo, lassan 7 eves AC2600-at szeretnem lecserelni egy IPQ8074-re epulo valamire, de egyelore meg nem tudom, hogy mire. Az OpenSource vilag kerekei lassan orolnek.

Igen, a mostani is működik. De most a fő router egy Time Capsule. Régebben nagyon fontos volt, hogy menjen, de mára már csak a legutolsó vész backupra van. Át szeretném alakítani úgy a hálózatot, hogy majd csak, mint nas viselkedjen. Plusz streaminggel vannak problémák, meg online PS-nél is, és így legalább egy komponens (majdnem) kizárható lenne.

Az OpenWRT egyébként különösen nem izgat. Az is csak végszükség esetere maradna. De ubiquitivel az se menne… (vagy mégis? :slight_smile: )

En a privacy “becsipodesem” miatt nem vagyok igazan mervado, de a “designed in china” cuccokat kerulom. Nem egyszer talaltak mar bennuk “fura” osszetevoket :slight_smile:
Az elmult 6-12 honapban szinte csak mobilnetrol netezek vpn-t hasznalva, így oszinten szolva ki is estem a temakorbol.
(nagy segitseg voltam…) :sweat_smile:

Esetleg Mikrotik hAP ax lite, hAP ax2, hAP ax3?

Első gondolatom a mikrotik volt. Ugyanakkor egyik kollégám pont lebeszélt az ax sorozatáról. Neki szinte naponta újra kell indítani a routert, mert egy-két nap után nem tudnak kapcsolódni a wifis kliensek és csak az újraindítás oldja meg. És tele vannak a fórumok ezzel a hibával. Pont mostanában jött egy javítás erre, ami elmondása szerint ugyanígy nem oldja meg. Persze van egy másik routere is, egy ac-s azzal meg totál elégedett. Szóval mindenhol előfordulhatnak ilyen hibák, de asszem ezt most kihagynám.

Nálam 2 Mikrotik (Router + AP) is működik, már sok éve, hiba nélkül.
A wireless beállítás nem annyira egyértelmű, a kollegádnak lehet érdemes lenne utána nézni, mi okozza a kapcsolat megszakadását (logokban, mind a kliensen, mind az APn érdemes nézni, hátha van valami értékes).

En meguntam a szorakozast meg a limitaciokat… valami 4th gen i5 egy dual portos server intel nic meg a pfsense. A vegere meg rakotve egy Unifi AP6. Azotan nem erzem, hogy kompromisszumos lenne a dolog. :smiley:

2 kedvelés

Egyébként kollégám nem kezdő, sőt! Azon kívül, hogy végignézett minden beállítást, logokat, kipróbált mindenféle trükköt, amit a fórumokon írtak, de semmi sem működött…
Mindenesetre akkor úgy tűnik, hogy ubiquity lesz, ha már senki sem beszélt le róla. :slight_smile:

Az AVM cuccait nem nézted? A Mikrotik és a Ubiquiti nem igazán otthoni felhasználásra lett kitalálva.

Nem, nem néztem, de nem is hallottam még róla. Egyébként értem, hogy az említett gyártók nem az átlag felhasználóknak készült rendszerek. De egy kicsit a tanulás is volt a cél. A Ubiquitiről sok jót hallottam, és a Dream Router tökéletesen azt tudja, amit szeretnék. Ráadásul később könnyen bővíthető a rendszer akár egy AP hozzáadásával. Így a termek tudása alapján valószínűleg otthoni felhasználásra is szánták az eszközt.

nalunk evek ota egy amplifi hd mukodik tokeletesen, vartam a kovetkezo generaciojat mar de akkor ugy latom ezt a dream routert szanjak annak. Elso blikkre nem rossz, bar igazabol a kb 2-3 evente valtozo 'idiota szabvanyok" miatt ugy igazabol 10 evre tervezni csak akkor tudsz, ha megis csak teszel a hirtelen jott szuperujitasokra. (es vedd hozza a net szolgaltatod sebesseg limitjet :wink:

frtizbox motyoit ajanlanam meg figyelmedbe itt nagyon nem kerult szoba.

Skacok!
ipad pro-nál valami ette az akkut. gyakorlatilag egy éjszaka alatt 100%-ról 30%-ra ment le, anélkül, hogy bármi futott volna. kérdés, hogy mi?
most végre megtaláltam. volt egy solaredge widget és a lokátor widget. a kettő együtt zabált ennyit. letöröltem, megjavult…
(csak leírtam hátha másnak is van/volt ilyen baja)

2 kedvelés

A modern widgeteknek mind1, hogy ki van-e pakolva :DD tehat, ha az volt, akkor nem ez javitotta meg. Egyedul a regi widgetek azok, amik tenylegesen futnak, ha latszanak, de azt meg ugye nem tudod barhova odatenni.

valszeg régi volt mindkettő, mert most minden ok

De azok meg sajnos nem tudnak futni, ha nem tekersz oda rajuk es nem nezed oket. Azokat nem tudod berakni az ikonok koze sem.

nem értek a lelkükhöz, úgyhogy nem fogok ellenkezni veled. egyik sem főképernyőn volt, hanem a nulladikon és mint írtam, azóta minden jó.
(nem az az igazi bakter, aki mindig az ellenkezőjét állítja!)