Azonnali kérdések

Talán ha egyszer hallottam erről a alterminalról (érted: alter terminál :D), de az oldalukon olvasva ez mennyire igaz: "iTerm2 brings the terminal into the modern age with features you never knew you always wanted.
"
Elolvastam mi mindent tud. Alapjában véve nagyon sok kis pici dologról van szó, aminek a haszna valószínűleg a sok használata során derülne ki. Ráadásul ahogy olvasgattam, nekem egyik feature sem hiányzott egyáltalán. De így összességében elhiszem, hogy jobb lehet a használata. Kösz, hogy szóltál róla! :)

Ez egy baromi jo cucc, el se tudnam kepzelni a munkamat nelkule, csak egy baj van vele, hogy bunko a fejleszoje, magamnak kell patch-elni ezt a szart, arrol nem is beszelve, hogy mondtam neki megcsinalom a legfrissebb ppc-s verziot, csak tegye ki az oldalra a dmg-t, mert el van cseszve a jelenlegi, de nem nagyon erdekelte.

Masik varosban vannak a PPC-s gepeim, 1-2 het mulva feltoltom neked valahova.

egyszervoltholnemvolt több változatban is mekes csetszoba. hívták az beszmek szobának, meg mittudomén minekis. ott jól meg tudtuk beszélni a keynote-okat, műszaki problémákat, jókat társalogtuk. talikról egyeztettünk
van még ilyen. nektek nincs hiányérzetetek?

volt egy irc szobánk, de kb érdektelenségbe fulladt, ezért most a facebookon van egy csoport, de onnan se nagyon látok postokat.

ha van igény az irc szerver újraindítására, részemről nincs akadálya

jó volt az. Kesivel nagyokat filozófáltunk, Hetfield-del nagyokat doboltunk a szavakkal, bár ő most kakutszozik inkább, Oldman volt a kilencéletű motor és persze DonDebr kartács az elvbarát mac gyűjtő.
qrva nosztalgia… pedig nem is volt olyan nagyon rég

Tortent egy ilyen:
synology nas beuzemeles, amikor a a finderban bejelentkeztem a synoba ugyfellel, eltunt a macbookon a hatter, raadaskent a terminal es az alkalmazas kezelo is az utility mappabol :SS latott mar valaki ilyet,
recoverynel meg jelszot kerne a disk feloldasahoz :SSSS
(nem manlam, mindez egy baratom gepen, egy vadiuj ketlemezes nas-val, a nas ugy erkezett a webshopbol, hogy a hozzarendelt ket vinyo mar bele votl teve es le volt formazva :S), nincs jo erzesem,
megoldasra valakinek oteletek?

Hello iTerm magusok!

Megint megprobaltam hasznalni, es tenyleg jo (lehetne).
Viszont azt vettem eszre, hogy ha billentyuzetrol valtok a tabok kozott, akkor nem frissiti a kepet. Ez baromi zavaro. Kb 2 percig vartam, hogy melyik szerveren kerul a logba amit csinaltam, keyboarddal valtogatva, es nem tortent semmi. Aztan veletlenul egerrel kattintottam es kiderult, hogy mar reg ott van.
Ha billentyuzetrol valtok, akkor csak a tab neve vilagosodik ki, de a tartalma marad az amin eredetileg voltam.
Lattatok mar ilyet?

Igen. Nem konkrétan ezzel a programmal, hanem programozás közben. Ez egy hiba a programozó részéről, hogy az UI-t a background szálon frissítette és nem a main szálon. Nálam is előfordul programozás közben, hogy nem figyelek arra, hogy egy kérés egy hátsó szálon fut le és később jelenik meg (felhasználói felület beavatkozás hatására) a tartalom.

Sziasztok!
Lenne egy kerdesem/keresem PHP temaban. Egyaltalan nem ismerem a dolgot, lehet, hogy butasagot kerdezek. :-)
Ki vallalkozna a dologra? Nem sok dolog, szerintem 10-20 perc alatt megoldhato.
Koszonom elore is.

Altalanosan ertem, meg siman lehet, hogy az az oka, amit irsz. (vagy meg kb 10 mas)
De engem a konkret eset erdekel, mert ez szivat, es emiatt hasznalhatatlan az iTerm2.

Az nem vigasztal, hogy az UselessUtility3.14-ben is megvan ugyanez. :D

Kuldj mailt

Nem akartam új topikot nyitni emiatt, de ezt muszáj megosztanom: http://4024.hu/2015/08/27/hany-iphone-magyarorszag-oldalnak-kell-meg-letrejonnie-mire-rajottok-hogy-nem-fogtok-nyerni/
Tényleg mennyi aberrált van Magyarországon…

1 kedvelés

Megszűnt az App of the Week? Legalábbis most nem találom sem az iTunes-ban a gépemen, sem a telefonon. Múlt héten még letöltöttem a Monument-et.

Nem tamogatjuk a warezt. Ha egy programot hasznosnak talaltok, talan erdemes kifizetni a fejlesztok munkajat.

MEK-en találtam olyan olvasnivalót, ami bár letölthető, de csak html-ben van fent. Tudtok olyan konvertert, ami ebből olvasható formátumot csinál? Úgy értem, emberi szemmel olvashatót : ) Talán PDF lenne a legjobb.

Kvázi egy ingyenes html –> pdf konvertert keresek. Persze ha van jobb ötlet (ePUB?), annak is örülök.

Nahát, ez tökjól működik! Amúgy próbáltam valami online ilyesmit, de az csúnyán elakadt.
Köszönöm szépen!

Most érkezett meg a párom iPhone-ja. Még nincs itthon, de szeretném előkészíteni a telefont addigra, míg haza nem ér. A gond az, hogy nem enged tovább az aktiválásnál, míg nem rakok bele sim kártyát. A kérdésem az lenne, hogy okoz-e valamilyen problémát, ha az én sim kártyámat teszem be?

Közben úgy néz ki tárgytalan - azaz működik az enyémmel, mert olvastam hasonlót külföldi oldalon és az ott leírtak alapján elvileg mindegy milyen sim kártya, akár lehet olyan is, ami már nem működik a szolgáltatónál.