Bechmarkok, GPU/eGPU macOS/Windows

Hali,

Belefutottam a 9to5mac.com-on egy eGPU tesztbe, aminek meglatva az eredmenyet ketsegeim tamadtak. Gondoltam megismetlem ugyonezt az en filmnezos gepemen, ahol a tesztben ismertetett AMD Rx VEGA 64 teljeseitmenyenel is tobbet futott az Rx 480 nalam. Ez rogton felvetettett bennem par kerdest:

  • ennyire rossz a driver macOS alatt? (igazabol, elvileg tudnom kellene macOS 10.13-at bootolni a filmnezos gepen, mert a hw kovetelmenyeket ugy-ahogy teljesiti)
  • Nem hiszem, hogy a CPU lenne az oka, hiszen nalam egy klasszisokkal gyengebb CPU dolgozott
  • Nalam a PCI-E x16 2.0 80 gigabit/masodperc mig a Thunderbolt 3.0 az 40 gigabit/masodperc, viszont regen, mikor utoljara probaltam ilyesmit, akkor egy 3DMark eseten elenyeszo teljesitmenyvaltozast okozott a PCI-E 2.0 x16 helyett az x1 vagy x4 csatlakozas
  • Senki nem meregetett Hackli - Real Mac temakorben ugy, hogy ugyonazt a VGA-t eGPU-kent radugva igazi Mac-ra, majd atrakva egy hackliban Windows es macOS alatt is? Kivancsi volnek arra, hogy milyen szamok jonnenek ki.

Tehat azt nem ertem, hogy mi okozza azt, hogy a fazon alltal mert sebessegek nincsenek koszonoviszonyban sem a nalam mert ertekekkel. Van valahol egy Akito markaju Thunderbolt 2 - PCI-E atalakitom, esetleg ezzel tudok merni majd raerosebb idoben 1-2 dolgot, viszont nincs hozza TB2 kepessegu Mac-em, csak TB1 (noha TB1 is 20 gigabit/masodperc, csak eppen 2x10 felbontasban).

Nalam mert ertek:

A 9to5mac merese:

Üdv.!

Egy nagyjából a 2017-es Retina iMac-nek megfelelő Kaby Lake hacklit nyúzok már egy ideje. A rendszer egy 250GB-os Samsung SSD 960 EVO NVME meghajtón van.

Bár a rendszer névjegye nem írja ki helyesen, a kártya egy RX580. Néhány hete cseréltem le a régi NVIDIA GTX 750Ti kártyámat mert már az őrületbe kergetett a webdriveres baromságaival Sierra alatt.

Meg tudom erősíteni, hogy a szóban forgó AMD kártya hasonlóan rosszul teljesít az általad említett teszteken hackliba rakva is, bár igazából ennek semmiféle hátrányát nem tapasztalom mert egyáltalán nem használom a gépet játékra.

Bár véleményem szerint a CineBench-ben mért 130 körüli fps nem számít különösebben rossznak, mert a családban egy másik hackliban High Sierra alatt egy ugyanilyen kártya rendszeresen produkál 80 körüli fps értékeket a CineBench teszten. Engem viszont leginkább a Photoshopban és az FCPX-ben nyújtott teljesítménye érdekel, és az számomra kifogástalan. Az FCPX az 5k-s BruceX tesztet 15 másodperc alatt kitolja.

A Windows alatt nyújtott teljesítményéről személyes tapaszatlattal nem szolgálhatok, viszont egy topikot tudok linkelni ahol a hacklikban nyújtott elkeserítő teljesítményét tárgyalják, tehát nem egyedi eset: https://www.tonymacx86.com/threads/amd-rx-580-disappointing-performance-10-12-6.230693/#post-1620014

130, pfffff… 5770–5870–7970 vonalon szinte semmi változás a CB-teszt szerint, 60 körüli fps, 10.6–10.11 rendszerek alatt, pedig hát papíron…

A CB egy erdekes allatfaj. A filmnezos gepben, ugyonugy 56-59 fps-t tol nalam Windows alatt az RX480 mint az 5770 tette (hiaba tekergetem az AMD driver beallitasai kozott a VSYNC-et). Van meg itt egy GTS450 a dobozaban, bar nem akarom “tonkretenni” a jelenlegi driverekkel nem teleszemetelt Windowst. Nalam az iMac 2011-ben (i7-2600, Radeon HD6970M/1G) szinten 56-59 fps kozott mer a Cinebench (Windowsos ertekre nem emlekszem, bar van fenn a gepen egy Win7 is, majd lehet ramerek).

Szerk: Azt is tudom, hogy az eddig latott osszes Mac GPU (iMac Mid2011/6970M, iMac Early2006/Mobility X1600, MBP2008/8600M GT, PowerBook 2005/Fx5200) ami nem a tornyos Pro gepekben van, mind downclockolva volt, akar 15-25%-kal is, ez adta az elso pofont egy hasonlo HW-val szerelt nem Apple vassal szemben.

Talán a melegedés miatt, jól tették. Emiatt nem bosszankodnék.

Ismetelten leirom, nem masok huzzak tul, hanem az Apple huzza alul. Igy egy iMac akar 15-25%-kal alacsonyabb teljesitmenyt hoz, mint a referencia ertekeken szaladgalo Dell Latutide gepek, ugyonolyan GPU-val.

Értem én.

(7970-nek kb. háromszor gyorsabbnak kellene lennie egy 5770-nél.)

Nem hiszem, hogy a Cinebench jo eszkoz, legalabbis Windows alatt az Rx480 ugyonolyan gyors, mint macOS alatt a 6970 es az 5770 (holott eg es fold a ket vas). Lehet tenyleg kell heggeszteni hacklit az ocskavasra es megmerni az Rx480-at ugyonazon a vason Windows es macOS alatt valamint kulso PCI-E hazban megmerni egy masik gepen szinten macOS es Windows alatt.

Vagy tenyleg igaz az, amit a 9ro5pm-es ember mert es macOS alatt hulladek a GPU teljesitmeny.

CB-t én sem tartom igazán jónak, épp az eredmények miatt.

Elindítottam az Unigine-t, olyan 32 fps körüli értékeket mutatott.

http://barefeats.com/tube08.html

(Megnézném a LuxMark v2.1-es tesztet, de nem találom.)

No, akkor megvan az elfoglaltsag a kovetkezo szabad hetvegere. Van AMD Radeon Rx480, nVidia GeForce 450GTS, nVidia GeForce 1050Ti, takolok macOS-t a Xeon 5470-re, beleprobalom mind a 3 VGA-t, aztan megnezem mind a 3 VGA-t Windows 10 alatt (lehetoleg ugyonazzal a benchmarkkal/jatekkal) majd megnezem eGPU-kent az iMac 2011-en es megnezem, hogy hogyan alakulnak a szamok. Jobb lenne erosebb/modernebb vason nezni, vagy ugyonolyan vason, eGPU-kent es normal GPU-kent is, de ezt nem tudom hogyan lehetne kivitelezni. Bar elvileg az iMac MXM-es 6970-e kell menjen a masik gepben es tuti ki lehetne szalagkabelezni az iMac GPU slotjat a hazon kivulre, hogy modernebb GPU-t bele tudjak probalni.

Nyilvan ez ugy lenne a legjobb, ha tudnek szerezni valahonnan TB3-as kulso hazat is es meg tudnam nezni a tesztet modernebb TB2 es TB3 gepeken is.

Ez valószínűleg csak részigazság mert a kártya csak az Open GL teszteken szerepel ilyen szegényesen. Az Apple által favorizált OpenCL-t használó alkalmazásokban viszont (pl. FCPX) megszorítja még az NVIDIA 1070-1080 kártyáit is. Mint említettem az én 580-asom is lezavarja az FCPX-ben az 5k-s BruceX tesztet 15mp alatt.

Forrás: BruceX: Try this new Final Cut Pro X benchmark | alex4D old blog

Itt megint csak azt tudom hozni peldanak, hogy nalam iMacen a Geekbench OpenCL tesztje pontosan 2x annyi pontot kap Windows 7 alatt, mint macOS alatt, tehat valami ott sem koser, nVidianal pedig rosszabb a helyzet (igaz, ezt csak a GTS450-nel mertem, mert amikor visszakerult a dobozaba az 1050Ti, akkor meg nem volt hozza macOS driver).

Mondjuk cryptovaluta mineolashoz minden ismerosom ATI kartyakat hasznal, foleg a mar igen korosnak szamito dupla GPU-s 290/390 (295/395) peldanyokat.

Ezt pár perce futtattam, de ez is elég változó mert mértem már 13ezer és egy alkalommal 14ezer körüli pontszámot is.

Nálam hacklin ennyit kap a GPU:

Nalam az Rx480+Xeon 5470+Windows 10 122356 pontot kap, az AMD HD6970M+i7 2600+Windows 10 21358 mig ugynez macOS 10.13 alatt csak 10087. Ezekszerint GCN eseten jobb a helyzet? Az Rx480/Rx580 kozotti 13% elteres az szerintem hozza a specifikaciok szerinti papirformat.

Nekem a Luxmark windowsos valtozata se UPC se Digi halozatabol nem erheto most el, pedig mertem volna egyet.

Több helyen olvastam olyan véleményeket, hogy az 580 gyakorlatilag csak egy magasabb órajelű 480.

A Luxmarkot én sem tudom letölteni (digi).

Igen, ez a hivatalos allaspont. Egy kis optimizacio a sziliciumon, igy birja a magasabb orajelet, de technikai kepessegekben es tamogatott funkciokban nincs elteres a Polaris 10 (Rx470/480) es a Polaris 20(Rx570/Rx580) kozott. Raadasul nekem ez egy Asus ROG peldany, amiben kikapcsoltam a gyari tulhajtast is, lehet ha visszakapcsolom, kozel partiban lesz a nem overclockolt Rx580 eredmenyeivel.

Az enyém konkrétan ez a példány: SAPPHIRE Technology Limited

Elméletileg ez is gyárilag emelt órajelen működik.

Ahogy nezem a specot a Wikivel osszehasonlitva, kb hasonlo mertekben van huzva, mint az en Asus ROG peldanyom. A vegerdmenykent jelentkezo 13% elteres, az kb az orajelbol fakada tobblet, mert nalam aszem 1320MHz a max boost.