Bechmarkok, GPU/eGPU macOS/Windows

Úgy értem, magamnál, de nem él a program linkje.

Igen, értettem csak gondoltam megmutatom, hogy az 580-as hogy teljesít abban is hacklin :)

Azért lenne jó, mert tudnám viszonyítani ehhez: http://barefeats.com/tube08.html
7970 GB4 OpenCL (nem egyedüliként futtatva) 107503. Ha belenézek a “Comparison”-be, elég érdekes adatok jönnek elő :DDD

“Utolsó” fáziásba lépett ez a projectem, ami a PM G4 házba építendő ámítógépről szól.
Végül a gyereknek lett játszósgép belőle (felelőtlen pillanatomban odaígértem neki…) :-)

Rohadtul nem értek a VGA kártyákhoz (sem). Azon kívül, hogy vegyem meg a legdrágábbat (nem fogom), mert az biztos jó… számomra nem kielégítő.
Viszont nem is kívánunk most indulóba olyan sokat költeni rá (…mert így is rohadt sokba került) :-)
Nagyjából ~70e HUF nagyságrendig vagyunk hajlandóak elmenni. Oszt’ ha jobb köll neki, akkor gyűjt a kölök rá.
Nvidia? Amd? 1050 Ti OC gaming…“kutyaf@sza”? vagy jobb a belépő 1060? …vagy inkább AMD?
Többnyire Minecraft, CS:GO és GTA-val játszik - meg ilyesmik… :-)
Mi a vélemény?

A konfig:
Gigabyte GA-Z170M-D3H
i7-7700
Corsair Vengeance LPX DDR4 2400MHz CL14
Corsair Force GT F480 M.2 Nvme
Seasonic 400FL Fanless 80+ Platinum PSU

Nekem egy AMD Rx480 van jatek celjabol. Mivel FullHD-ban vagy FullHD 3D -ben tolom vele a jatekokat, ezert gondolkodom azon, hogy Vega-ra kellene cserelni. De lehet varok vele meg 1 evet es majd csak akkor cserelek.

Mi a különbség a kettő között?

Egy GTX 1050 Ti OC mondjuk 4GB rammal és egy 1060 OC 3GB rammal ellátott kártya között?

Nekem ez nem túl tiszta, hogy most a memória mennyisége nyom többet a lantba, vagy inkább a órajele… vagy valami egyéb?

Ugy tudom bootképernyő nincs nvidia alatt (hackli) de játékra mindenképpen nvidia amúgy is mindenben jobb mind az AMD.
Amúgy figyelj oda 1060-ból van 3GB és 6GB verzió (nem csak a ram mennyisége tér el!)
Ezeknek a játékoknak nincs olyan hatalmas igényük ma már, de még is inkább a 1060 ajánlanám.

Mind a kettő ma már eszik a ramot a játékok, de fullhd-nél még a kevesebb ram elég, viszont 4k körül a texturák már nagyon sokat esznek. Szóval ha FullHD-ban megy a játék inkább a kevesebb ram de erősebb kártya, ha 1440p vagy 4K akkor már nehezebb (akkor inkább megbeszélném a gyerekkel és 1060 6GB 100e körül)

Win-es masina lesz. Tehát a bootképernyő nem izgat minket :-)

Általában a legújabb játékokat vásárolgatja. GTA(talán)V most nála a favorit. Erre van rácuppanva.

Én már teljesen elvesztem a GPU órajelek és a ram mennyiségek között. Tanácstalan vagyok, hogy pl. 1530Mhz jobb-e 3GB rammal vagy 1392Mhz 6GB rammal…

GTA V 4éves játék :)

Mint mondtam nem csak a ram mennyiség különbözik hanem több CUDA ma is van a 6GB-os verzión. A több ramnak fullHD felet van most jelentősége igazából.

Értek hozzá… :slight_smile:

A monitor egyelőre FullHD. Tehát akkor inkább legyen magasabb a base clock és overclock, de lehet kevesebb memória (3-4GB)?

(FPS b@zisága van…) :slight_smile:

Szerintem igen így praktikusabb.

1 kedvelés

Valodi mac alatt van boot kepernyo problema 3rd party kartyakkal, mert a PC-s videokartyakban BIOS vagy UEFI boot rom van amivel nincs kep a maces EFI-n. De hacklin, ahol mindent a bios intez, ilyen problemak nincsenek.

1 kedvelés

Én nem rég vettem 1050 TI-t, igaz nem a legújabb játékokkal tolom, de szerintem ár/érték arányban nem rossz kártya, annyi, hogy OC-t vettem. (1050 TI )

Egy dell T1600-ba került és nálam főleg az volt a szempont, hogy nem kell + táp csati.

azért a 1050Ti és a 1060 3GB között 70% különbség van ami borzalmasan sok.

Nem vennék 4GB kisebb kártyát és árban is van különbség.

Full HD felbontásban teljesen mindegy. Szerintem a 70% teljesítmény sokkal több.

Végül erre esett a választás:

https://www.amazon.de/gp/product/B01N9DU96E/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

1 kedvelés

No, ugy nez ki, hogy most volt egy keveske idom es lehetosegem kuzdeni ezzel az egesz hobelebanccal. :D Tehat:

  • Az Akito Thunderbolt 2-es kulso PCI-E hazba kb semmilyen videokartyat nem tudok belerakni, mert nem fer bele. Igy vagy darabokra szedem a hazat, vagy tovabb aprozom a rendelkezesre allo es egyre jobban megcsappano savszelesseget es egy PCI-E x1 to x16 risert iktatok kozbe.
  • Hiaba teszek bele barmit a dobozba a rendelkezesre allo kartyakbol (AMD Radeon HD5770, nVidia GeForce GTS450, nVidia GeForce 7800GTX, Radeon Rx480) mac OS 10.13.3 alatt egyikkel sincs kep. lspci / system information latja a kartyat, de se automatan, se kezzel nem tudom betolteni a kexteket hozza. Gondolom, itt bekavar az iMac beepitett kartyaja. Valoszinuleg jobb lenne a helyzet, ha kivennem ezt a beepitett kartyat.
  • Ha a dobozba macOS alltal is tamogatott kartyat helyezek (broadcom PCI-E gigabit kartya), akkor azt menet kozben is radughatom, latja rendesen.
  • Windowst bootolva, csak akkor lat barmilyen PCI-E kartyat a dobozban, ha az bootolas elott bele van helyezve, es ra van dugva/be van dugva minden. Tehat hot-swap nem mukodik. (a gyarto nem is iger sehol olyat, hogy ez mukodne).
  • Ha grafikus kartyat helyezek a dobozba a Windows inditasa fekete kepernyobe torkollik. Itt kiderult, hogy a CSM (Az (U)EFI BIOS kompatibilitasi layere) okozza a problemat, valoszinuleg itt is gondot okoz, hogy van mar 1 VGA a gepben.
  • Fogtam egy SATA disket es miutan eSATA-n keresztul radugtam az iMacra, majd ratelepitettem egy EFI modon bootolo windowst (tehat mindenfele Bootcamp nelkul), lehetett hasznalni a dobozba helyezett VGA-kat.

Tehat, van egy nem CSM bootolo Windows 10-esem, igy majd elkezdhetem nezegetni mit tud egy Rx480, ha a korabban emlegetett Core 2 Quad alapu Xeon X5470 helyett, az iMacem Core i7-2600 CPU-ja tekeri a biteket. Mivel van egy plussz riserem, meg tudom nezni, hogy az x4 (ennyit tud a PCI-E doboz) es az x1 mekkora elterest okoz. Viszont sajnalom, hogy nem tudom osszehasonlitani ezt ugyonezen a gepen bootolt macOS es Windows kozott, mert nehany cross platform jatekkal ossze lehetne hasonlitani.

Igy nez ki a kabeldzsungel :smiley:

1 kedvelés