Bechmarkok, GPU/eGPU macOS/Windows

Ez a kartya nem gpunak van hanem ssd-nek mar csak a tap miatt is. Kulon van olyan haz amit gpunak gyart ez a marka.

Technikailag nem lehet elteres egy GPU vagy egy SSD haz kozott. PCI-E az PCI-E. Max az adapter lehet elteres, de azt elso hasznalat elott kidobtam a kukaba es a megszokott tapegysegekkel hajtom.

szerk: Azt pl tudom, hogy ez a haz, nem tartamazhatna semmilyen PCI-E logot. Akkora panaszlevelet kapott anno az Akito. Meglattam, hogy a hozzaadott tapegyseg nem tud 75W-t. Helybol visszaadtak a vasarlasi ar felet.

Ha csak nem szandekosan korlatozak a kartyat fw-vel mivel a gpu-s hazuk ketszer annyiba kerul :)

Darabokra szedtem a cuccot, sima mezei Intel Thunderbolt kontroller van benne meg egy szabvanyos PCI-E to PCI-E bridge IC, valamint nehany egyeb alkatresz, ami a tapegyseghez kell. Ha kivennem az iMac beepitett GPU-t szerintem mukodne itt is. MacBook Pro-n siman mukodik, meg a kep is meg tud jelenni a beepitett kijelzon. Erre iMacnal nyilvan nincs lehetoseg, mert fizikailag a Radeonra van drotozva a display.

Hmmm akkor egy ilyennel megtudnam oldani az mbp-n legyen rendes gpum. Pl video renderhez?

Igen. Legfeljebb, ha keves a tapegyseg, akkor kulso forrasbol kell megtaplalni. De az 1050Ti pl mukodik a dobozban, kulso tapegyseg nelkul is. (Tehat az eszkoz gyari, 60-65W koruli tapegysege elviszi, zsenialisak ezek az uj nVidiak. A szabvany szerint, a PCI-E sloton 75W teljesitmenyre van lehetoseg, tovabbi 75W kerheto 6 tus adapteren es/vagy 150W a 8 tus adapteren) Viszont azt nem probaltam anno, csak Windows alatt. Gondolom a GPU-s haz annyival extrabb, hogy nem csak a 7.5" hosszu kartyak fernek bele es van benne 6/8 tus PCI-E tapcsatlakozo es van hozza egy combosabb tapegyseg.

Nyilvan, ha kolcson tudnal kerni egyet, akkor ki lehetne probalni. Egy ilyen box mar 30-40 korul megvan ebayrol.

Igen most pont figyelek kettot az ebayen, de kolcson keri biztos hogy nem lesz kitol.

Itt nem latszik:


Itt viszont igen, bar drivert nem tolt be hozza (nem csak az Akito doboz log thunderbolton, azert van ennyi eszkoz):

Ugyonakkor Windows 10 alatt minden latszik:

Esetleg egy fcpx rendert megtudna nekem nezni hogy mukodik e es dolgozik?

Ahhoz szereznem kellene egy TB/TB2 kepes MBP-t. iMacbol ugy tudom kivenni a GPU-t, ha darabokra szedem (lcd, alaplap, majd ezutan veheto ki a GPU). Vagy rajovok, hogyan kell forceolni az nVidia driver betolteset. Viszont ilyesmikkel elbaxni az idot csak hetvegen tudom, de holnap meggooglezom ezt.

Soha nem lattam meg Final Cutot, de akkor lesz valami task managerje, ahol lathatom, hogy melyik GPU-t hasznalja szamolasra?

Szerk: Van par WiFi-s elektromos fogyasztasmerom, kotottem be egyet az Akita elotti hosszabbitoba, igy fogom latni, ha dolgozik a GPU.

1 kedvelés

Nem olyan regota fcpzek igy lovesem sincs lehete monitorozni. De majd hatha jonnek masok es megmondjak. Mostanaban tobbet rendelgetek fcpxben igy jo lenne. Igaz ugyse uszom meg a masodik gep vasarlasat. Egy ilyen kulso haz meg egy fel regi mac pro.

Mester úr, a Sys. prof. ablakban mit jelent a Tunnel és Pause compatible, illetve az MSI?

Az MSI-nek nem lehet koze hozza, a tunnel compatible pedig jobban megvezve egy “IOKitPersonalities” feature, azon belul konkretan az “IOPCITunnelCompatible”, ami a kextek Info.plist -jeben van benne. Ahogy latom, ezek a dolgok, AMD kartyaknal ture-ra vannak teve, viszont nVidianal nem szerepelnek, igy beleirtam az NVDAStartup.kext es az IONDRVSupport.kext Info.plistjebe a tunnel compatiblte az iokitpersonalitieshez. Igy megjelent a kartya, ugyhogy most telepitem a CUDA drivert:

Van egy felresikerult GB4 Compute benchmarkom, macOS 10.13.3 vs Windows 10 temaban. Azert felresikerult, mert macen a CUDA Depth of Field tesztje masnal is nulla pontos.

Ugyonakkor a CUDA-Z rendben latja a dolgot:

Idokozben atalltam az nVidia WEB driverre, mert talaltam egy ilyet, itt nem kell atirni a gyari kexteket. Gondolom, ugyonezt a modositast vegzi el az nVidia kulso driveren. A leiras emliti, hogy a SIP-et vissza kell kapcsolni a telepiteshez, de mivel a vallasom tiltja ezt, ezert en kikapcsolt SIP mellett telepitettem.

Mi ez az MSI?
Anno USB3-as kártyával kapcsolatosan kerestem rá, de nem találtam róla semmit.

Valamilyen interruptokkal kapcsolatos cucc. Nekem van olyan Intel PCI-E halokartyam, ami linuxon (csak azon probaltam ezt a kartyat) csak akkor megy, ha a kernelnek megmondom, hogy letoltom az MSI-t (pci=nomsi kernel parameter)

Ugy latszik. hogy jelent valamit az, hogy x4 vagy x16 csatoloval van csatlakoztatva a GeForce 1050Ti. https://browser.geekbench.com/v4/compute/compare/1310234?baseline=1952764 De az is lehet, hogy ennyivel jobb a Linux driver, mint a Windowsos. Mindenesetre futok majd egy kort Windows alatt is x16 hasznalataval egy Xeon 5470 tarsasagaban.

A Windowsos nVidia driver jobbnak tunik, mint a Maces Web Driver: https://browser.geekbench.com/v4/compute/compare/1952887?baseline=1952764

Hat, katasztrofalis amilyen benchmarkokat probaltam itt OS X alatt. Eddig egyet sem talaltam, ahol konkretan ki tudnam valasztani, hogy hol akarom futtatni a benchmarkot.

A Cinebench pl. ablakban inditja a tesztet, azt at tudo huzni a GeForcera kotott monitorra is. Ekkor ha nezem a GPU terheltseget az iStat Menuvel, akkor ott a terheles atugrik a GeForcera, viszont kevesebb pontot kap a Gf1050Ti mint a gyari Radeon6970.

Ha inditok egy Unigine Heavent, akkor az ablakban dolgozik viszont ha athuzom az ablakat a GeForce monitorara, akkor is a Radeon-t mutatja terheltnek az iStat, a mert FPS pedig kb fel - 1 fpssel csokken. Gondolom ez az az overhead, hogy at kell tolni a PCI-E buszon a kepet a GeForce framebufferebe.

1 kedvelés