Befejeződik a TextWrangler fejlesztése

A BareBones leállítja a TextWrangler ingyenes text editor fejlesztését, helyette a nagytestvér BBEditet ajánlják az érdeklődők figyelmébe. A BBEdit ára 50 dollár, 30 napig ingyenes próbaverzióval, ugyanakkor ezután is használható marad, csak csökkentett képességekkel, de ‘vegyél meg légyszi!’ felugró ablakok nélkül.

A TextWrangler továbbra is letölthető, de frissítéseket már nem kap.

A BBEdit futtatásához min 10.9.5 kell, Sierra-kompatibilis, az oldalukról letölthető.

BBEdit vs. TextWrangler összehasonlítás Itt.

1 kedvelés

egymilliárd éve én is használtam ezt

Meg lehet kérdezni, hogy most mit használsz?

ugye - ezt pontosan tudod - elég ritkán nyúlok ilyesmihez, akkor Coda (1.7.5) - tudom van már újabb is ;)

Ha pölö ki akarod listázni egy folder tartalmát, TextWrangleren kívül mivel lehet ezt megoldani?

Ezt nem értem. :slight_smile:

Szóval én is használom a TextWranglert. Amúgy nem baj, hogy ha nem kap frissítést, nekem így is tökéletesen megfelel. Amúgy az Xcode-ot szeretem nagyon használni projektek alatt, de ha csak egy-egy bármilyen típusú (akár objective-C vagy swift) fájlt kell megtekinteni vagy módosítani, akkor kivétel nélkül mindig a TextWranglerben nyitom meg. Szerintem nem fogom használni a BBEditet még akkor sem, ha nem zaklat, hogy vegyem meg. Amúgy van valami összehasonlító lista, ahol megvan, hogy mit tud a TextWrangler és a BBEdit ingyenes része?

Igen, a postban linkelt összehasonlító oldalon :slight_smile:

Tessék?

Hehhe, az utolós mondat valahogy lemaradt nekem. :)

1 kedvelés

Ahogy nézem megéri a free verzióra áttérni, mert előbb-utóbb kaphatunk ott okosságokat.

Ha egy nyitott TW-ablakra ráhúzol egy mappát, kilistázza a tartalmát, lesz belőle egy klassz textfájl. (Ha magára az alkalmazás ikonjára húzod, másképp listáz, de azt nem tudom , mire lenne jó.)

Szerintem sok ilyen alkalmazás van. Pl Xcode. De a BBEdit trial verzióját is korlátlanul lehet használni ha jól értem.

Amúgy tetszik az, hogy a BBEdit simán megnyitotta azt a dokumentumot, amit legutoljára TextWranglerrel használtam. Semmi kérdés induláskor csak megnyitotta. Folytathatom ott a munkát vele, ahol abbahagytam a TextWranglerrel.

Szeretem a TextWranglert, de inkább Coda a html / php szerkesztőm, configfájlokra meg (nem röhög!) megfelel az mc szerkesztője is.

Kicsit okafogyottá vált nálam…

15 posts were split to a new topic: Text editorok Macen