(Carplay) A.Maps - Waze?

Üdv! A következő időszakben egy Apple Carplay-jel elláttot autót használhatok, amin alapból a Maps működik az iPhone-ról. Utánanéztem: JB-es iPhoneról lehetne tükrözni a kedvenc navi appomat (Waze) - de a JB-et nem szeretném…
Használnám a Maps-et is, ha elég jó. Olvastam róla ilyet-olyat. Van gyakorlati tapasztalatotok vele? Jók a forgalmi jelzései? Megbízhatók a tervezései/alternatívái? Érdekelne a véleményetek. (Elsősorban hazai használatra lesz és évente párszor közeli külföld.)

En nemeto.-ban hasznalom rendszeresen itt ugyan olyan pontos mint a gmaps.

1 kedvelés

A maps-bol egyedul a traffi-info hianyzik. Amugy nagyjabol ugyanazt a minoseget nyujtja mint a waze.

Nekem itt ugyanugy van traffik, tomegkozlekedes a gyenge pont.

Nalam a waze elonye, hogy belehet a rendoroket jelolni :D Szoval nalam waze mobilon a nyero.

Nem traffic :slight_smile: traffi = sebességmérők :slight_smile:

Egyszerű, nem kell átlépni a sebességhatárt, és akkor mindegy, hogy hol van traffipax

1 kedvelés

Hagyjuk az alszent kliseket…

1 kedvelés

Mióta van jogosítványom, 1x büntettek meg gyorshajtásért. Be szoktam tartani a sebességhatárt.

2 kedvelés

Engem is egyszer az is 30as tablanal, 35-tel mentem. Mondjuk kis teher autoval dombon felfele. Nem nagyon lehet 30al menni vagy nyomtam 1esbe 3000 fordulaton vagy kettesben 35-tel, nem jott be.

Amikor rendszeresen hajtasz 1000-1200 km-t, nem mindegy hogy 10 vagy 8 orat mesz…
50es tablanal en sem megyek 80-al, de 49el sem.
Ellenben jellemzoen a kornyezetem tempojat tartom. Ha mindenki 60-al csorog 50es tabla ellenere, nem fogom feltartani a mogottem levoket.

Ps. Buszke vagyok mindenkire akit csak 1x vagy 2x buntettek meg.
Engem 25 ev aktiv vezetessel sokkal tobbszor… igaz letoltam mar ~1,5-1,8m km-t.
Abba szerintem belefer.
Aki vezet, az hibazik is.

1 kedvelés

Statisztikai adat, hogy az is beletapos a fekbe ha rendort lat, aki egyebkent szabalyokat betartva halad az uton.
…jobb az, ha valami elore jelzi es “felkeszulsz” ra.
Balesetveszelyes a legtobb “szabalyokat betartva” kozlekedo autos.
A magyarok autosok 80%-a amugy is szedul ha kocsiba ul.

1 kedvelés

Nemetorszagban blitzer.de pro appot ajanlom :)

akkor rogton kerdeznek egy felig offot, ha offline letolott terkeppel hasznalom a gugli mapsot hozza tudja kapcsolni az online TMC-t ? (es ha szukseges attervez, esetleg a hianyzo terkep reszeltet letolti?), mert ez igy nagyon adatkimelo uzemmod lenne?

A Waze-ben nagyon napra- percrekész infót láthatunk (nem csak rendőrségi ellenőrzést, hanem akadályt, veszélyt, balesetet stb., és még mi is jelezhetünk másoknak). Ebben szerintem a Waze verhetetlen (egyelőre). Ráadásul nagyon jól (általában pontosan!) tervez, vagyis kb. akkor érek oda, amikor előtte megsaccolta (max. pár perc eltéréssel). Nagyon ritka a problémás navi. Ezekért is használom leginkább. A Carplay miatt át kellene térnem a A.Mapsra, és az előzők alapján nagyjából beérte a Google Maps-ot (ami végülis elég jó…), ha jól értettem. Köszi az infókat. Majd én is leírom a tapasztalataimat… (Bízom benne, hogy a többi rendszer is követi a Waze-t az előbb leírtakkal kapcsolatban.)

1 kedvelés

eltűnt a Carplay a beállítások közül. iP6, legujabb ios.
az itthon lévő másik három iP-nél megvan…
mit csináljak?

Szokásos: “hard reset”, ha utána sincs meg, akkor először csinálj egy biztonsági mentést az iTunes-ra, utána(!) állíts vissza mindent alapbeállításra a telefonon (Beáll.-Ált.-Alaph.áll.-Összes tart.,beáll.törl.), majd indításkor rakd vissza a biztonsági mentésből a telefonodat. Utána ott kell lennie! (És valószínű, hogy egy csomó hely is felszabadul majd a telefonodon.)

Na, úgy tűnik, nagy volt a “világfelháborodás”… Végre más külső alkalmazásokkal együtt beindul a Waze is a Carplay-en - a legutóbbi Apple bejelentés szerint!!!

Na akkor mar csak valami verda kell carplayvel :))))

1 kedvelés

Jah, én is mire veszek ilyet, addigra már az Apple önvezető aszisztense is futni fog rajta. :D

1 kedvelés