D-Link DNS320L NAS

Sziasztok!

Vettem egy D-Link DNS320L típusú NAS-t. A problémám az lenne vele, hogy az oldalon kiadott Mac-es programokkal nem látja a Monterey a hálózatba kötött adattárolót.
A vicc, hogy Windows 11 felismeri és ott működik minden. Van esetleg valami ötltetek?
A HDD ext4-re van benne formázva. Ez okozhatja a problémát?

Szia,

Nekem is van egy ilyen NAS-on, szerintem felejtsd el az ilyen varázslókat, nézd meg, hogy milyen ip-t kapott a NAS és lépj be ott a webes felületen.

Csinálj egy Network Share-t, majd csatold be mac-ről, finderben cmd+k és írhatod is CIFS esetén smb://nasodipcime/

Annyit azért hozzátennék, hogy ez egy elég gyenguska NAS, tehát nem javaslom, hogy direkben erre dolgozza, nálam backup tárhelyként szolgál (stabilan), de hiába van gigabites hálón, nem tudja a gigabit-et kiszolgálni.

Szia! 2 hete használok Mac-et, de megpróbálom amiket írtál. Tudom, hogy nem erős, addig kell valami amíg összeszedem rá a lóvét és veszek egy komolyan Synology-t. Ha nem boldogulok vele, rád írok. Köszönöm szépen a segítséget

A Transmission web interface-hez hogy férek hozzá, hogy akár másik gépről is lehessen belerakni torrent file-t?

Hol fut a transmission server? A NAS-on?

Gyorsan rakerestem, ugylatom a 9091 porton figyel alapbol, tehat ha a NAS-on fut akkor http://nasip:9091

https://helpdeskgeek.com/how-to/using-the-transmission-web-interface/amp/

Itt meg a router portforward-ra is van leiras, de azt nem javaslom hogy megcsinald.

Milyen NAS-t ajánlasz helyette?
Illetve azt szeretném kérdezni, hogy a TV miért nem látja?

9091 nem jó, a web interface címsorában benne van, hogy 9092, de azzal sem jó

Hát nem igazan tudom, mire szeretnéd használni, azért a DLINK-et sem kell kidobni, lehet amit szeretnél arra teljesen jó.

Mit nem lát? Milyen protokolt ismer a tv? Lehet én vagyok lemaradva, de mar lehet TV-kre is network share-t mount-olni?

Biztosan fut a transmission? Azt nem írtad meg, hogy hol fut a transmission server.

Nem akarom kidobni. Leváltani akarom majd később (jövő nyár)

Transmission-t feltelepítettem a NASra és onnan fut. Vagy nem tudom mire gondolsz pontosan.

Biztosan sikerült feltelepíteni? Én egy ilyen leírást találtam D-LINK DNS-320 Transmission telepítése (17-10-05 letöltési link javítva!) - LOGOUT.hu blogbejegyzés , de ez elég komplex, főleg ha nem vagy jártas parancssoros módosításokkal.

Ha telnet-en belépsz a NAS-ra fut a transmission server? Ha igen nézd meg milyen portra bind-elt és próbáld meg úgy böngészőből elérni

Nekem bőven elég a beépített Transmission kliens.
A 20 torrent nekem bőven több, mint ami kell.

Fogalmam sincs mi az a Telnet :frowning:

Na akkor lehet te tudsz többet a NAS-rol, én nem emlékeztem, hogy van benne trasmission :sweat_smile:

Holnap ha lesz időm ránézek

Annak utána néztem, mert mindenképp olyan kellett.
A következő nagy dolog az lesz, hogy megcsináljam print szervernek.
A telnetről csak annyit tudok amúgy, hogy hálózati dolog, vagyis protokoll

Küldenél egy leírást, vagy screenshot-ot, hogy hogyan telepítetted a transmission-t? Nálam ugyan van bittorrent kliens gyárilag, de az szerintem nem TM

Egy ilyen videót találtam, ahol felteszik a transmission addon-t (de azt fizetős addon-ként találtam csak)

Alapból add-on nélkül nálam csak ilyen app-ok vannak

Nekem van ilyen Add-On Center és én ott találtam. Semmi különös, csak le tud tölteni, meg vissza. De nekem ez bőven elég.

Lehet firmware-t kellene frissítenem :smiley: Nálam kicsit másképp néz ki :smiley:

De akkor sikerült a TM életre kelteni?

persze, most is megy a TM

nekem 1.11b04 FW van fent. 2018.03.23.-i kiadás

De állítólag támogat 3rd FW-t is

Szia! Nem tudom ezt ismerted-e

https://ftp.dlink.ru/pub/NAS/

2 kedvelés

Üdv! Mivel itt találtam olyan emberkéket akik ehhez a NAS-hoz értenek -ha lehet- nem szeretnék új témakört nyitni ezzel kapcsolatban.
Első használókét végigböngésztem amit elértem, viszont lenne kérdésem:

  1. Akitől a NAS kaptam, egy Alt-F szoftvert tett rá D-Link helyett. Hogy tudnám az eredeti szoftverét helyrehozni? Nagyrészt elérési problémákkal van tele minden. ( ha megkérdeznétek miért? Láttam az eredeti progival működni és az Alt-F-el nem boldogulok. Lehet jó de egy kezdőtől túl sok infót vár el )

Az NAS elérésével, HDD formázásával nincs semmi probléma, sokkal inkább a - számomra - bonyolult szoftver jelent gondot a további beállításokkal kapcsolatba.

Köszönöm!

udv

https://sourceforge.net/p/alt-f/wiki/How%20to%20Install/?version=1#uninstalling

(gugli :wink: