Dühöngőcske

Van még egy pár grafikus program linuxra, de fogalmam sincs, hogy amit szeretne, ahhoz megfelel-e bármelyik. Nekem a Photoshop az űrtechnika kategóriába esik.

A Pixeluvo felülete nem tűnik olyan katyvasznak, mint a Gimpé, de nem tudom,hogy van-e benne stroke selection, amiről szintén nem tudom, hogy sörrel kell inni, vagy pálinkával. :D

2 kedvelés

@gergoo Lehet, hogy teljesen masra van, de a Calligra Krita esetleg nem johet szoba? Ez foleg rajzolasra van.

Magaban! Csak a kislanyok keverik az italokat ;)

1 kedvelés

Én sosem keverem. Először a vodka, aztán a whiskey, szépen sorjában. :D

2 kedvelés
5  REM *** A mai nap mantrája: ***
10 PRINT "Odafigyelek az XSLT-ben a Namespace-re!"
20 GOTO 10
1 kedvelés

22 posts were split to a new topic: SAP Web Service

Miért van TimeMachine, ha nem lehet róla visszaállítani az adatokat? Úgy emlékszem, hogy már legutóbb sem ment. Persze nem vészes, mert az adatok megvannak szerencsére máshol is, de azért kényelmesebb lett volna visszaállítani így a gépet, ha már van… hamis biztonság érzet, faxa…

Most hétvégén azért nagyon kiakadtam az Apple-re. Még a Time Machine probléma előtt az újratelepítés is elég macerás volt, azaz nem kicsit. Okulásként írom ezt le, hogy hátha valakinek lesz hasonló gondja.
Történt ugyanis, hogy fel szerettem volna frissíteni 10.10.x-ről 10.11-re a 2007-es Macbook Pro-t (ami szerverként üzemel otthon). Szóval a szokásos: letöltöttem a telepítőt, elindítottam, és olyan 20-30 perc után elszállt hibával.
Ezután persze próbáltam USB pendriveról, próbáltam az előző oprendszert visszarakni, de mindegyik alkalommal ugyanott hasalt el, ugyanazzal a hibával (próbáltam értelmezni a logot, de nem jöttem rá abból, hogy mi baja lehet).
Aztán elővettem a Disk Utility-t a telepítőből, valamint recovery-ből és rájöttem, hogy az a baja, hogy nem tudja leválasztani a kötetet a lemezről, hogy ellenőrizhessem. (Persze a winchestert tudtam ellenőrizni, az nem írt hibát, de a partíciót nem tudtam.) És ugyanígy formázni, particionálni sem tudtam, semmit sem tudtam kezdeni vele. Ezután összekötöttem FireWire-rel a gépemmel és Tartget Disk módban indítottam el. Az én gépemen sem tudtam leválasztani a kötetet, vagy formázni, particionálni, semmit sem.
Ezután megtaláltam, hogy fstab-bal le tudom tiltani, hogy felcsatolja a kötetet, amikor rádugom, és így sikerült formáznom, új partíciót létrehozni.
És a telepítő megint elhasalt ugyanannál a pontnál és a telepítő Disk Utility-je ugyanígy nem tudta lecsatolni a frissen létrehozott partíciót.
Szóval a megoldás az volt, hogy megint nem engedtem, hogy felcsatolja a kötetet az én gépem és letöröltem az összes partíciót a gépről. Mintha eleve egy új winchestert vettem volna…
És így már felment a rendszer. Kb egy napomba telt, mire megoldottam.

1 kedvelés

De gondolj arra ha win hasznalo lennel nem 8 evente csonalnad hanem ketevente :)

Ez elég nem szimpi. Én olyanba futottam bele, hogy a nálam döbbenetesen gázul működő mail miatt telepítettem 3x a 10.11-et, timemachine mentésből migrálva… na a notfication beállításokat vagy nem exportálja ki, vagy a migration assistantből felejtették ki, de minden alkalommal újra be kellett állítani mindent.

Nekem már nem az első eset, hogy nem sikerült visszaállítanom a Time Machineből. De a legrosszabb, hogy átálltak titkosított tárolásra (ha jól tudom), és onnan már nem tudom előszedni mappánként az adatokat, mint régen. De azért még megnézem.
Ettől függetlenül szeretem a Time Machine-t mert néhányszor elővarázsoltam vele egy-egy letörölt fájlt.

Haverom tegnap elmesélte, hogyan rakta fel, majd szedte le a kilátástalanul laggoló iphone 5c-jéről az ios 10-et. Volt cloud és itunes mentése is a 9.5-ből, na abból szemezgetett az ios, van amit sikerült visszamentenie a backup-ból, van amit nem, úgyhogy szépen elkezdte végignézni és kézzel újra beállítgatni a pref-eket, csak egy napjába került és már szinte tudja is használni a telefonját megint. Én biztos fel nem rakom az i6-ra ezeket, marad a 8.4, amíg fel nem fúvódnak benne az elektrolit kondik. :)

Közben fejlesztenek egy appot, felrakták az új swiftet, a 2000 soros kódban talált 300 errort, elkezdték debuggolni, de volt pár funkció, amit képtelenek voltak megoldani, úgyhogy hagyták a fenébe az egészet, szakmai oldalakon mindenkit figyelmeztetnek, hogy határidős/fontos projektje van, eszébe ne jusson felrakni az új verziót. Most azon izgulnak, hogy mikor tiltja ki a régi swifttel készült appokat a Zalma a sztórból. :(

Igen, ez nagy szívás, főleg ha tele van a projekt külsős által írt kiegészítőkkel, akik nem adják ki hamar a frissítést.
Amúgy azt hiszem az új Xcodeban el lehet utasítani, hogy ne konvertálja fel az új verzióra a projektet.

Nekem is 5c van es meg gyorsabb is lett a telom, inkabb csak egy clean installt csinalt volna

Clean install volt, csak az appokat és azok beállításait migrálta vissza. De nem is ez volt a gáz, hanem, hogy ugyanarra a telefonra a saját backupját nem tudta visszatölteni, amikor restore-rolta ios9-re. Nem egybites felhasználóról beszélünk egyébként, volt már pár iphone installja. :)

Nekem a mostani upadtnel az oramat nem tudtam visszallitani, varhatam volna vele mert akkor volt tulterhelt a szerver de igazabol mindegy volt.

De nekem semmi gondom nincs az 5c-vel pedig en beutal sokat hasznalom a telot.

Tényleg olyan nagy kérés lenne, hogy egy kódoló szakbarbár odáig eljusson gondolatban, hogy a leánykori név nem tud kötelező lenni minden esetben és talán hagyni kellene a hímnemű ügyfeleket vásárolni, ha ez a mező nincs kitöltve.
És akkor még nem vártam el tőle, hogy a Mr. Codd által a relációs adatbázis-kezelébe beleálmodott “four-valued logic”-ot (True, False, Missing but Applicable, Missing but Inapplicable) ismerje.

Ezt tényleg nekem, mint megbízónak, kell a specifikációban lefektetni? Azért ez már trivialitás.

Nyilván szubjektív, hogy ki milyen lassulást hajlandó elviselni, ő tesztelte pár napig, neki nem ért annyit az ios10. De azért mėg nem kellett volna szétesne a restore után. One pw teljesen meghülyült neki, komplett box accout lista eltűnt pl., de nem csak 3prty probléma volt, olyan dolgok is lenullázódtak, mint pl. A FaceTime hívás alkalmával kiírt név. 6 éve használ iPhone-t, eddig sosem volt semmi problémája, megy neki rajta navigáció, ip alapú telo kliens, stb, stb.

Dühöngök amikor naponta 4szer omlik össze a szolgáltató, és 10szer kell restartolnom az egész rendszeremet itton mire képes felállni a rendszer.

Ha a szolgaltatoval van gond, miert kell a sajat rendszereidet ujrainditani?