Dühöngőcske

Nem hiszem el, hogy nincs egy normálisan működő Jabber kliens IOS-re… Jelenleg Monal-t használok, mert ez az, ami tűrhetően működik, de siralmas a felhozatal… Pedig csak az kéne, hogy a groupchat-et is támogassa…

Szerintem a gtaban nem a celzas a lenyeg, ez nem az a jatek :)

1 kedvelés

Te hany kezzel jatszol?:)))

2-vel :D
Amugy felvaltva… amikor kocsikazni, repulni, uszni stb… kell ott a xbox kontrollert hasznalom, viszont amikor akcio van, ott sokkal jobban kezre all a bill+eger. Baromi jol van megirva amugy, mert siman lehet valtani menet kozben barmifele beallitas nelkul.

nem akarok semmi extrát a gimptől tényleg… használhatatlan foskupac az egész…

beillesztettem egy képet, csináltam egy új layert, kijelöltem egy négyzetet, majd stroke selection.
természetesen nem csinálta meg… photoshopkiller… az…

Wine photoshop?

az lett a vége, csak azmeg valamit csinál a unity-s menüvel, és nem tudok rákattintani semmire a menüben, az ablakok meg felette úsznak, szóval ez sem tökéletes…

mindegy, jön a windows 10-ben a bash shell, a legfőbb okom amiért linuxozok:-D

nem megoldás mindenre a virtualizáció. erre pl nekem nem az.

Nem ez a problemad?

http://www.ceus-now.com/wine-installation-messed-up-unity/

gimp-bol asszocialva ingyenes vagy olcso megoldast keresel,
ez esetleg?

https://itunes.apple.com/us/app/affinity-photo/id824183456?mt=12

1 kedvelés

Linuxra kell neki.

Es gimp-en kivul nincs mas linuxra?

Van még egy pár grafikus program linuxra, de fogalmam sincs, hogy amit szeretne, ahhoz megfelel-e bármelyik. Nekem a Photoshop az űrtechnika kategóriába esik.

A Pixeluvo felülete nem tűnik olyan katyvasznak, mint a Gimpé, de nem tudom,hogy van-e benne stroke selection, amiről szintén nem tudom, hogy sörrel kell inni, vagy pálinkával. :D

2 kedvelés

@gergoo Lehet, hogy teljesen masra van, de a Calligra Krita esetleg nem johet szoba? Ez foleg rajzolasra van.

Magaban! Csak a kislanyok keverik az italokat ;)

1 kedvelés

Én sosem keverem. Először a vodka, aztán a whiskey, szépen sorjában. :D

2 kedvelés
5  REM *** A mai nap mantrája: ***
10 PRINT "Odafigyelek az XSLT-ben a Namespace-re!"
20 GOTO 10
1 kedvelés

22 posts were split to a new topic: SAP Web Service

Miért van TimeMachine, ha nem lehet róla visszaállítani az adatokat? Úgy emlékszem, hogy már legutóbb sem ment. Persze nem vészes, mert az adatok megvannak szerencsére máshol is, de azért kényelmesebb lett volna visszaállítani így a gépet, ha már van… hamis biztonság érzet, faxa…

Most hétvégén azért nagyon kiakadtam az Apple-re. Még a Time Machine probléma előtt az újratelepítés is elég macerás volt, azaz nem kicsit. Okulásként írom ezt le, hogy hátha valakinek lesz hasonló gondja.
Történt ugyanis, hogy fel szerettem volna frissíteni 10.10.x-ről 10.11-re a 2007-es Macbook Pro-t (ami szerverként üzemel otthon). Szóval a szokásos: letöltöttem a telepítőt, elindítottam, és olyan 20-30 perc után elszállt hibával.
Ezután persze próbáltam USB pendriveról, próbáltam az előző oprendszert visszarakni, de mindegyik alkalommal ugyanott hasalt el, ugyanazzal a hibával (próbáltam értelmezni a logot, de nem jöttem rá abból, hogy mi baja lehet).
Aztán elővettem a Disk Utility-t a telepítőből, valamint recovery-ből és rájöttem, hogy az a baja, hogy nem tudja leválasztani a kötetet a lemezről, hogy ellenőrizhessem. (Persze a winchestert tudtam ellenőrizni, az nem írt hibát, de a partíciót nem tudtam.) És ugyanígy formázni, particionálni sem tudtam, semmit sem tudtam kezdeni vele. Ezután összekötöttem FireWire-rel a gépemmel és Tartget Disk módban indítottam el. Az én gépemen sem tudtam leválasztani a kötetet, vagy formázni, particionálni, semmit sem.
Ezután megtaláltam, hogy fstab-bal le tudom tiltani, hogy felcsatolja a kötetet, amikor rádugom, és így sikerült formáznom, új partíciót létrehozni.
És a telepítő megint elhasalt ugyanannál a pontnál és a telepítő Disk Utility-je ugyanígy nem tudta lecsatolni a frissen létrehozott partíciót.
Szóval a megoldás az volt, hogy megint nem engedtem, hogy felcsatolja a kötetet az én gépem és letöröltem az összes partíciót a gépről. Mintha eleve egy új winchestert vettem volna…
És így már felment a rendszer. Kb egy napomba telt, mire megoldottam.

1 kedvelés