Dühöngőcske

De gondolj arra ha win hasznalo lennel nem 8 evente csonalnad hanem ketevente :)

Ez elég nem szimpi. Én olyanba futottam bele, hogy a nálam döbbenetesen gázul működő mail miatt telepítettem 3x a 10.11-et, timemachine mentésből migrálva… na a notfication beállításokat vagy nem exportálja ki, vagy a migration assistantből felejtették ki, de minden alkalommal újra be kellett állítani mindent.

Nekem már nem az első eset, hogy nem sikerült visszaállítanom a Time Machineből. De a legrosszabb, hogy átálltak titkosított tárolásra (ha jól tudom), és onnan már nem tudom előszedni mappánként az adatokat, mint régen. De azért még megnézem.
Ettől függetlenül szeretem a Time Machine-t mert néhányszor elővarázsoltam vele egy-egy letörölt fájlt.

Haverom tegnap elmesélte, hogyan rakta fel, majd szedte le a kilátástalanul laggoló iphone 5c-jéről az ios 10-et. Volt cloud és itunes mentése is a 9.5-ből, na abból szemezgetett az ios, van amit sikerült visszamentenie a backup-ból, van amit nem, úgyhogy szépen elkezdte végignézni és kézzel újra beállítgatni a pref-eket, csak egy napjába került és már szinte tudja is használni a telefonját megint. Én biztos fel nem rakom az i6-ra ezeket, marad a 8.4, amíg fel nem fúvódnak benne az elektrolit kondik. :)

Közben fejlesztenek egy appot, felrakták az új swiftet, a 2000 soros kódban talált 300 errort, elkezdték debuggolni, de volt pár funkció, amit képtelenek voltak megoldani, úgyhogy hagyták a fenébe az egészet, szakmai oldalakon mindenkit figyelmeztetnek, hogy határidős/fontos projektje van, eszébe ne jusson felrakni az új verziót. Most azon izgulnak, hogy mikor tiltja ki a régi swifttel készült appokat a Zalma a sztórból. :(

Igen, ez nagy szívás, főleg ha tele van a projekt külsős által írt kiegészítőkkel, akik nem adják ki hamar a frissítést.
Amúgy azt hiszem az új Xcodeban el lehet utasítani, hogy ne konvertálja fel az új verzióra a projektet.

Nekem is 5c van es meg gyorsabb is lett a telom, inkabb csak egy clean installt csinalt volna

Clean install volt, csak az appokat és azok beállításait migrálta vissza. De nem is ez volt a gáz, hanem, hogy ugyanarra a telefonra a saját backupját nem tudta visszatölteni, amikor restore-rolta ios9-re. Nem egybites felhasználóról beszélünk egyébként, volt már pár iphone installja. :)

Nekem a mostani upadtnel az oramat nem tudtam visszallitani, varhatam volna vele mert akkor volt tulterhelt a szerver de igazabol mindegy volt.

De nekem semmi gondom nincs az 5c-vel pedig en beutal sokat hasznalom a telot.

Tényleg olyan nagy kérés lenne, hogy egy kódoló szakbarbár odáig eljusson gondolatban, hogy a leánykori név nem tud kötelező lenni minden esetben és talán hagyni kellene a hímnemű ügyfeleket vásárolni, ha ez a mező nincs kitöltve.
És akkor még nem vártam el tőle, hogy a Mr. Codd által a relációs adatbázis-kezelébe beleálmodott “four-valued logic”-ot (True, False, Missing but Applicable, Missing but Inapplicable) ismerje.

Ezt tényleg nekem, mint megbízónak, kell a specifikációban lefektetni? Azért ez már trivialitás.

Nyilván szubjektív, hogy ki milyen lassulást hajlandó elviselni, ő tesztelte pár napig, neki nem ért annyit az ios10. De azért mėg nem kellett volna szétesne a restore után. One pw teljesen meghülyült neki, komplett box accout lista eltűnt pl., de nem csak 3prty probléma volt, olyan dolgok is lenullázódtak, mint pl. A FaceTime hívás alkalmával kiírt név. 6 éve használ iPhone-t, eddig sosem volt semmi problémája, megy neki rajta navigáció, ip alapú telo kliens, stb, stb.

Dühöngök amikor naponta 4szer omlik össze a szolgáltató, és 10szer kell restartolnom az egész rendszeremet itton mire képes felállni a rendszer.

Ha a szolgaltatoval van gond, miert kell a sajat rendszereidet ujrainditani?

Mert hiába jön vissza a net magától brutális pingem lesz és megörül minden. Nyomok mindenre egy restartot és jó.

A Horizonbox a routered, vagy neked meg kulon van?

még külön van. lassan lemondom amugy és uj előfizut kötök.

Az Ubee modem egy hulladek (Nem mintha a Thomson sokkal jobb lenne…), de mar lehet sajat modemet is hasznalni. Melyik szolgaltatohoz mesz? DSL-re valtasz?

unitymedia, nálunk ez az egyetlen valamire való.

Esetleg erdemes lehet sajat modemet venni, iden ev kozepetol mar azt is lehet:
https://blog.unitymedia.de/2016/06/08/routerfreiheit-d/

milyen modemet ajánlanál, és ez mivel lenne jobb nekem?

Én most egy picit kiakadtam, mert nem tudom Sierra alatt elindítani az Xcode 6.4-et. Persze utána néztem a lognak és azt írja, hogy az iCloudSupport.ideplugin hiányzik vagy sérült. Persze megvan a fájl és utolsó használat óta nem volt használva. No meg az Apple fórumon is írták a hibát, de megoldást ott sem írtak :(.
A kisfiamnak akartam írni vele egyszerű appot iPad1-re, de már ezt sem fogom tudni könnyen megtenni. Bár lehet, hogy felteszek egy Virtualboxos Yosemitét, mert ott még futott.
Esetleg @Czo erről tudsz valamit?