Dühöngőcske

Ezek sem normálisak…

Two In One termék :D

Ha a Logitech NumPad-ban annyira lemerül az elem, hogy kifolyik, de még mindig működik, akkor az jó vagy nem jó? Takarékosan bánik az elemmel, cserébe szedhetem szét…

Miert van az hogy vettem lottot, es megint nem nyertem?

2 kedvelés

A vásárlásra vagy a nem nyerésre keresed a választ? :)

Érdekes módon, sok helyen úgy játszanak, hogy egyfajta szórakozásnak tekintik, itthon pedig megélhetési szerencsejátékosok vannak.

Semmi élvezet nincs abban hogy be X-elek pár számot.

igazából felrobbanok az idegtől…
van itt egy szolgáltató amelyik ha megpróbálok ssh-n bemenni, letiltja az ip-m, ezt már kezdem megszokni. de az, hogy egy 500-as hibát nem tudok rendesen debugolni mert a kód jónak néz ki, viszont nincs semmi error log, vagy úgy eldugva, hogy meg se lehessen találni, az vicc. még a saját hülye cpaneljük is üresnek mutatja, de nem lehet üres… cégnevet nem írok le, mert tök fölösleges, jóeséllyel úgysem szerződtök velük…

Ez a FusionDrive egy fos! Meg az El Kapitány is. Rohadt csiga, minden váltás (copy Mailből, Paste Indybe) egy fél másodperc. Meg a TextEdit hányás funkciói, hogy nincs egy nyomorult Save As, hanem baszakodhatok az animált hülyeségekkel, ahelyett hogy három gombnyomással elmenteném a gec¡be.
Meg az elmebeteg Adobe, ami ez évtizedes hibákra szarik, de telekúrja f@sz funkciókkal a tetves CC-t, minden egyes művelettel időt véve el a munkámból. SZÉTBA$Z tőlük az ideg.

Új gép, friss telepítés. Nemtom, meddig lehet oprendszerben visszamenni, de ezekkel a szarokkal egyszerűen nem lehet együttélni, így nem lehet dolgozni. KURVANNYUKAT!

Huh

1 kedvelés

Majd a következőkben megoldják (vagy mégsem).

Az Adobe CC-nél én is észrevettem az utóbbi időben (Kapitány óta), hogy illustrator munka mentésekor sokkal tovább tart neki a művelet…(mint azelőtt) Szinte belefagy.

Már egy jó ideje átnevezték Duplicate…-re a funkciót. A gond ezzel az automatikus mentés, tehát nem úgy megy mint régen, hogy a végén elmentettük a dokumentumot más néven és az eredeti megmaradt. Itt egyből mentenek a programok. Szóval ha egy másikat akarsz csinálni belőle, akkor már az elején duplikálni kell, hogy ne vesszen el az eredeti.
Személyes vélemény: Az igazság az, hogy szerintem eleve így kellett volna működnie a számítástechnikában az egésznek. Én nagyon szeretem a jelenlegi dokumentum kezelést, amit már legalább 10.7 óta csiszolnak. Akkoriban még nem volt egyértelmű az egész, mára azért már letisztult. Szerintem.

A dolog logikája még csak-csak elmegy, de a megvalósítása egy agyfasz. Hadd ne kelljen már egerésznem és öt kattintással elintézni valamit, amit egyetlen shortcuttal meg lehetne oldani, ráadásul szánalmas animációkra várnom minden mozdulat után. HÁT LEHÁNYOM!

Komolyan felmegy az agyvizem ezektől. Nem lenne szabad monopolhelyzetben cégektől venni semmit (Adobe)… ehh.

Én ezt nem értem. Nálam egy kattintás, ráadásul a Save As… régi billentyű kombinációját alapból a Duplicate kapta meg.

Mikor a tízen milliós SAP bevezetés közben a projektvezető mellesleg megkér, hogy ugyan írjam már be a dokumentációba, hogy az SAP mely pontján, mely külső API-kat kell meghívni név szerint. Mert hát az ő “programozójuk” nem fog ennek utána nézni. Meg kell mondani neki és majd lekódolja a programozó.

Én voltam az álmodozó, amikor azt hitem, hogy ez belefér a bevezetési költéségbe.

Így még sosem szívattak meg. Bitbucket felhasználó vagyok már nem is tudom hány éve. Írtak egy iszonyat jó git programot a Sourcetree-t. A tulajdonos Atlassian cég tavaly év végére kitalálta, hogy összefűzik az összes felhasználói fiókot egy fiókra. Azaz külön volt mindenre felhasználói fiókjuk. A lényeg, hogy a Sourcetree-nek megjelent egy új verziója, amit nyomban telepítettem is. Erre kiderült, hogy abban csak és kizárólag atlassian fiókkal lehet most már csak belépni. Ami meg nekem nincs (vagyis van, de az is külön van a bitbuckettől). És a régi bitbucketes fiókkal meg nem lehet belépni. Elvileg minden egyes szolgáltatásnak külön lesz majd egy fő atlassian fiókra történő frissítése, úgy, hogy megpróbálják az összes létező fiókot eggyé összevonni. De jelenleg ilyen még nincs. De van új program új bejelentkezés, stb… Szóval valószínű, hogy jó sok embert megszívattak ezzel. Persze szerencsére le tudtam tölteni az egyel korábbi verziót, ami még mindig tökéletesen megy, de akkor is idegesít, hogy hogyan lehet ilyet csinálni???

A Sourcetree engem siman magaban is megszivatott. Valahogy a gittol fuggetlenul talalt modositasokat raadasul a branchet is valahogy sikerult beneznie, a vegeredmeny az lett, hogy par dolog “mutalodott”. Raadasul ezt ugy, hogy eppen egy megbeszelesen mutogattam, hogy mekkora jo szoftver…
Azota git kizarolag parancssorbol, vagy jetbrains toolbol. Azok meg nem vertek at.

Ez nálam is előfordul gyakran. Ilyenkor előkapom a keresőt és megnézem, hogy hogyan lehet resetelni a rakoncátlan fájlokat. Egyébként van egy óriási hiba benne és nem tudom, hogy magában a gitben van-e hiba vagy a Sourcetree-ben (nem volt időm/kedvem/energiám letesztelni): ha egy fájl névben csak kis és nagybetű különbség van, akkor nem kerül leszinkronizálásra a változás. Szóval nem néztem még meg, hogy a felhőbe nem kerül-e be az adott fájl vagy letöltésre nem kerül, de egyszer 1 órát emiatt szívtunk, mire kiderítettük pontosan mi is a hiba forrása.
Ezeket leszámítva én nagyon szeretem, mert rettenetesen jól átlátható, hogy egy másik felhasználó pontosan mit is változtatott. Az Xcode automatikus git kezelője meg volt, hogy nem akart olyan fájlt szinkronizálni, ami nem volt hozzáadva a projekthez.
Egyébként linuxon nem találtam hasonlóan jó programot, ezért ott én is terminálból nyomom :D

Ott a HFS+ lesz a ludas. Az ugyanis csak felig meddig case-sensitive. Hivatalosan egyaltalan nem, de azert neha ugy viselkedik mintha az lenne. (na, ez is megerne egy duhongest…)

1 kedvelés

Erre nem is gondoltam, én világ életemben azt hittem, hogy case-sensitive. Akkor nem marad más, mint hogy ha ilyet akarok, akkor két commitot nyomok és egyenként feltöltöm :D

Probald ki, hogy ezt kiadod macen, meg valami linuxon:

touch VALAMI.txt && [[ ( -f valami.txt ) ]] && echo File exists.

OsX alatt azt mondja, hogy a file letezik, linuxon meg nem.
Sot, hogy viccesebb legyen:

touch Valami.txt
touch VAlami.txt
touch VALami.txt
touch VALAmi.txt

az eredmeny osx-en 1 file, linuxon 4.