Dühöngőcske

Na, megint beleakadtam valami szépbe ma az Apple részéről.
Egy iOS táblázatot csinálok (UITableView), ahol sajátt cell kinézeten beépített UILabel-t használok. Nos ezen a labelen NSAttributedString jelenik meg formázás miatt. És itt jön a buli, hogy ha átadok neki egy olyan szót megjelenítésre, amiben szerepel az Apple szó (így leírva, kis betűvel már jó), akkor lefagy az egész program. És ez nem csak a UITableViewCell-nél tapasztaltam, hanem az UICollectioNViewCell-nél is.
Eltartott egy darabig, míg kiderítettem mi a hiba…

Ma a Microsoft Vision akadtam ki. Altalaban halozati tolopologiakat rajzolok, amin az eszkozoket a Connector toollal kotom ossze. De ez a szerencsetlen szoftver termeszetesen a legidiotabb helyekre teszi a csatlakozast, hogy meg csak veletlenul se legyen atlathato. A kabeleket mindig ugy rendezi, hogy atmenjenek egymason! Manualisan persze nem lehet allitani, csak akkor, ha a vonal vege nem “csatlakozik” az adott dobozhoz. Ami persze nem jo, mert ha arrebb akarom huzni a dobozt, akkor az osszes vonal ott marad…
Esetleg ismertek valamilyen Visio helyettesito alkalmazast?

Ez nem lehet jó neked? Draw | LibreOffice - Free Office Suite - Based on OpenOffice - Compatible with Microsoft

Jo lenne, ha be lehetne importalni Visio stencilt (ami .vss formatumban letezik).
Elmeleti lehetoseg van ra, de meg nem talaltam meg, hogyan lehet (ha egyaltalan).

https://developer.apple.com/library/mac/documentation/Darwin/Reference/ManPages/man1/mdls.1.html

Létezik ez az igen hasznos parancs, amivel fájlok metaadatához hozzá lehet jutni. Én arra akartam használni, hogy ellenőrizzem, hogy az adatbázisba feltöltött PDF-ek 2 oldalt tartalmaznak-e. De a TermporaryItems mappát a Spotlight nem indexeli, így az itt ideiglenesen elhelyezett PDF-ek metaadatát sem lehet kiolvasni. Értem is és nem is értem.

Amikor nekem kell elmagyarázni az SAP bevezetőnek, hogy hogyan rakjunk össze egy many-to-many kapcsolatot az SAP-ban. Mert az csak úgy lesz jó és fölcsillan a szeme, amikor megérti, hogy a 3 tábla kapcsolata, hogyan néz ki…

Vagy mikor szimplán azt állítják, hogy ez lehetetlen és 5 kattintással és egy sor SQL-el meg lehet oldani. De a fejlesztő azt mondta, hogy ilyet még fejlesztéssel sem lehet, soha. (Írd és mondd, hogy A mezőben lévő szövegből levágja a felesleges szóközöket és az esetlegesen copy-paste-tel bekerülő kontroll karaktereket /vertiáklis tab és társai/ és tegye az egészet nagybetűssé.)

3 kedvelés

Az SAP amugyis az emberiseg ellen elkovetett merenylet :)

Gondoltam tul jol megy a gepem, ugyhogy felteszem a kapitanyt. Most eppen meg 1 nap es 16 ora van hatra a letoltesbol…
A snitch szerint a storedownloadd ugy neha toltoget egy picit:

Nyomj rá egy ‘pause’-t majd indísd újra.

Probaltam, most 2 nap es 4 ora…
Adtam hozza uj DNS szervert, ujralottem a wifit. ugyanaz…

Nálam ez Restorenál volt. Nem tudom miért van ez, de én akkor egy USB-s stickre írtam ki a telepítőt és úgy telepítettem újra. Bár akkor már lent volt telepítő.

Ha felteszed ezt a szart (és dolgozni is akarsz rajta) sokat fogsz idejárni anyázni… ez, meg az Adobe CC: tuti arra találták ki, hogy minél több ember pusztuljon el agyvérzésben.

Nálam mindkettő szépen megy. Bár az is igaz, hogy az Adobe CC-ből csak a Photoshopot használom és azt is csak havonta egyszer :)

Mindegy, atultem a PS4 ele loni, aztan ugy masfel ora mulva mar lenn volt. Egyszer csak megtaltosodott…

Nem azt mondom, hogy nem megy, csak tele van iszonyat idegesítő apróságokkal. Túl rövid keresőmezők, változó szélességű paletták, font menüben ábécé nem működik, csak egyetlen könyvtárt jegyez meg az Illu, stb.

Számomra az Adobe Premier CC volt ilyen, hogy tele volt apró idegesítő dologgal.

Miert van az, hogy az internet szolgaltatok minden egyes esetben azt mondjak, hogy huzzam ki es inditsam ujra a rohadt (amugy rendszerint min 6-7 eves tipusu) modemjuket?? Mar 3 europainak tartott orszagban az elmult evek soran. Mar kedvem sincs elmagyarazni,hogy de kerem delelott a rendszeren tokeletesen neztem live tv streamet, aztan kora este a gyerkoc vezetett le egy kis youtubeos mesenezessel aztan szepen gyorsan eljutottunk este fel 8 ra oda, hogy mar a speedtest.com sem tudott relevans szamot adni a letoltesi sebessegrol a kb szokasos tizenhuszon miliseces ping ellenere. Esegyebkent mar 6x 2 perces pihenovel inditottam ujra a maguk sz.arat, meg ugyanekkor a magam routeret is amit azert kellett beepiteni a rendszerbe, mert a maguke -technikusuk bevallasa szerint is- nem tud 10 ipnel tobbet befoglni es elmenteni a sajat gagyi softveruk miatt amit megprobalnak a tudtom nelkul kivulrol frissitgetni a modemen, de sajnos minden alkalommal lebuknak mert vagy a net zuhan ossze nehany orara vagy rosszabb esetben a teljes beallitasomat teszik tonkre, port atiranyitastol kezdve addig a 10 szerencsetlen lefoglalt ipig.

1 kedvelés

? Ezt igy most nem ertem ;)

A szolgaltato routere bridge modra kapcsolva, ahhoz csatlakozik egy ASUS router, a kulso ipn kivul ami nem fix hanem dinamikus, mindent az ASUS ‘intez’.

Jo is az az asus router :) En direk csak modemet kertem a szolgaltatotol pedig nagyon szerettek volna ha router modemet veszek…

1 kedvelés