Dühöngőcske

Főleg, hogy utána megtaláltam windows binary-t is a weboldalon… 😆

Azosztazigen :D

Mi lenne a javaslat (a szomszéd 5-öse mellé, néha egy 1-es is megjelenik, elhanyagolható jelerősséggel)?

Az én gépem simán csatlakozik mindkettőre, pedig jóval messzebb van (de én természetesen kábelen netezek), most a T-s a 9-esen, az Asus a 13-ason megy – igazából a mini és az Asus kapcsolata nem akarózik újra létrejönni.

Próbáld meg 3-ason 40mz-en. vagy középen mi van? wifi expoler és nyomj egy screenshotot

1 kedvelés

+1 a hármasnak. Titi a Mini meg nem fog menni 13-as csatornán, korábban leírtam már, hogy miért.

8 hónapig azon ment, ki érti ezt?

12 és 13-as csatorna azért nem támogatott az apple eszközeiben, mert az usában tilos használi azokat a csatikat.
A világ többi része meg kapja be.

Itt is van róla egy thread:
https://discussions.apple.com/thread/5449619?tstart=0

Ez a helyzet, a Tahi-k a mieink:

Az a signal strenght tényleg elég hurkalé…

-50 – -60 dBm, az semmi?

Jelenleg a wifis routerünktől az iroda legtávolabbi pontján is 70-72dbm a jelerősségem 3 falon keresztül kb 25 méternyi a távolság.
Mondjuk ez nem gyári szolgáltatótól kapott wifis cucc, hanem egy MikroTik RB2011UiAS-RM.

Jól tudom, hogy -3 dBm az pont a fele?

Jaja
3 dB veszteség
-3 dB
fele signal strength

3 dB nyereség
+3 dB
dupla signal strength

Akkor a jelerősséggel nincs gond – bár ezt sugalltad –, mindössze néhány méter a távolság a routerektől; ennyit tudnak, de a kis Asus elér a kert végéig.

Mindenesetre azt a 13-as csatornát felejtsd el.
Ja igen és egy kis referencia:

Mint említettem, az én gépem rááll, kb. -85 dBm jelerősség mellett, ezt a legendák közé sorolom.

Én is ezt akartam belinkelni :DDDDD

Egyelőre a 7-es csatorna beállításával megoldódni látszik.

Én úgy tudom, hogy Magyarországon is.

Az fasza, akkor csak ennyi volt a baja. Megy a wifi a minin is rendesen?

Nem tilos, az első 13 engedélyezve van az EU-ban. USA-ban 11, Japánban asszem 14.
12-13 csatorna az ajánlás szerint kerülendő, mert bizonyos okostelefonok, tabletek és egyéb eszközök nem tudják használni.

Amúgy lehet trükközni a routereken a régióbeállítással is. Nálunk asszem 1000mW a max wifi teljesítmény, de ez ugye régiófüggő. Kiválasztod Kanadát, egyből 4000mW körül lesz a tx.5GHz-nél azért is hasznos, mert annak alapból kisebb a lefedettsége mint a 2.4-nek.