Dühöngőcske

Ügyfél ír, hogy tegnap reggel óta nem kapja meg az e-mailjeinket. Hogy az általuk vállalati szinten használt symantec feketelistára tette a mailszerverünk ip címét.
Megnéztem az ip címet multi rbl checkerrel, sehol nem vagyunk listázva.
Az idióta most tőlem várja a megoldást, hogy ÉN szedjem le az általuk használt és adminisztrált symanteces sz@rról az ip címünket.
Agyrém.

Egyszer én is így jártam: egy multicég nem kapta meg az e-mailjeim, az IT-s szerint a mailszerverem (Telekom) feketelistán volt, küldte is a címet – megnéztem, nem volt. Azután megoldották.

MIndennapjaink.

2 kedvelés

Tudod mi volt a gyönyörű? Symantec rbl listája nem publikus. Hanem egy ilyen kis zárt fos. Ők döntik el, kit raknak rbl-re.
Jelen esetben ez azt jelenti, hogy mivel megváltozott a mail szerverünk ip címe , automatikusan ment feketelistára.
Symanteces linkeket amiket küldtek “boldogan” megnyitottam volna, de mind elszállt 404-es hibával…

1 kedvelés

Azta, olyan még van? Emlékszem, amikor a verhetetlen marketingű és gépigényű Norton antivírus-t lecseréltem az ingyenes avg-re, hirtelen talált 3 vírust, amit a norton simán csak nézegetett. :DDD

Safariban, más böngészőben nem néztem:
Az új gov tárhelyen csak popup ablakkal tudták megoldani, hogy egy pdf-et megnyissak? Ezt mégis hogy, miért???
Szóval ha egy beérkező dokumentumot le akarok tölteni, akkor engedélyeznem kell külön popup ablakot.
Ezt még valahogy le is nyelném, de a megnyíló pdf-et nem tudom letölteni. Mi a tökömért jó ez, hogy visszalépünk 10 évet?

1 kedvelés

Ilyenkor azt szoktam mondani a munkatársaimnak:

  • Most mit mímeled itt a meglepettet?
    (Ugyanitt, amikor egy ízben kényszervállalkoztam, az apehnél egyeztettem, mondom, Macintoshom van, csak Önökért vegyek egy másik számítógépet? Sajnos a kérdsét sem értette a BONYOLÍTÓ).
    Amúgy meg mibe volna már egy tisztán webes felület, semmi kliens f@sz0m meg ilyenek az abevre.

Ha megvan nyitva bongeszoben egy pdf klik a linkre es alt+enter.

En is hoborogtem egy kort…

Ott még nem tartunk.

1 kedvelés

Kipróbáltam és tényleg működik. Csak eddig a kattintásra letöltötte, most meg megnyílik új ablaban és base64 kódolású linket küld át. És ha rákattintok a linkre (kijelölve), akkor nyomok alt+entert, akkor tényleg letölti. Köszi! Most már csak erre a popupra kellene nézni valamit. (mármint, hogy tiltva legyen kivéve a govon…)

1 kedvelés

Adblock, es az oldalt megadod kivetelnek :).

Melyik Adblockra gondolsz? Mert van vagy 20. Kipróbáltam azt, amelyiknek az a neve, hogy Adblock, de az nem engedi ugyanúgy a popup ablakot addíg, míg be nem állítom a beállításokban. Vagy kapcsoljam ki a beállításokban és úgy fog működni jól?

Adblock plus vagy mi a neve holnap este tudom megnezni neked.

1 kedvelés

Jo a sima AdBlock (2.66) by BetaFish inc, Safari kiegeszito,
tudsz csinalni, szuroket, white listet, eleg jol parameterezheto

Ez rendben van, hogy beteszem kivételbe. De ahhoz, hogy működjön a felugró ablak, ahhoz ki kell kapcsolnom a blokkolást a beállításokban. De akkor a nem kivételezett oldalaknál blokkolja a felugró ablakokat?

nem, itt white listet csinalsz, azokat rakod listaba ahol nem blokkol (ez a cel ha jol ertem;)

1 kedvelés

Igen, lehet nem sikerült elég jól leírnom a kérdést. Tehát az a kérdésem, hogy ha nincs benne a weboldal a whitelistben, akkor a felugró ablakokat is blokkolja*, nem csak a reklámokat?

  • mármint úgy (vagy akár olyan szarul), mint ahogy a Safari beállításokban van a popup block kapcsoló.

persze, blokkol ez mindent, alapbol a felugrokat is ill a tipikus reklamokat, de tudsz megadni egy oldal szinte barmely tartalmat mint “reklam” ill blokkolando, igy ezzel nagyon jol testreszabhatok az oldalak ill akulonbozo oldalakon, hogy miket szurjon,

1 kedvelés

Hogy szakadjon le a keze azoknak a nyomorultaknak akik nem képesek rendes laptop billentyűzetet csinálni, hanem mindenféle hülye numpadot, vagy ha az nincs, akkor tök fölösleges speciális gombokat raknak jobb oldalra…