Dühöngőcske

Node, akkor a telefonon vagy iCloudba, vagy az Internet Accountsba (masodlagos iCloudnak is hivhatjuk) vagy a Settings-en belul, a Subscription/Media servicesnel be vagy lepve. Ilyenkor ott fut minden daemon.

Macen nincs ilyen media services, onallo appok vannak. Macen, ahhoz, hogy a gep bekeruljon a megbizhato gepekhez, vagy iCloudba kell belepni, vagy az Internet Accountsba (de szerintem, ha ott ugy probalsz Apple ID-vel belepni, hogy nincs iCloud belepes, akkor az rogton iCloud lesz es nem masodlagos).

Szoval, ugyonugy nezne ki gepen is. De ha telefonra megjon, akkor miert kered SMS-ben is? :smiley:

A telefon nem iPhone.
Hogyan kerültek be a gépek a megbízhatók listájába?
SysPref – Apple ID (és App Store) azt mutatja, be vagyok jelentkezve, persze aktív “Start using iCloud…”-gombbal.
Az Internet Accounts között nincs iCloud-fiók, eddig is elvoltam nélküle, bár ez az alfa és az ómega, úgy tűnik.

Tehat, eddig se irtad jol :smiley: Ha a telefonodon nem fut iOS, akkor arra technikailag lehetetlen 2FA kodot kapnod. Backup kodot kaphatsz maximum, azt is SMS-ben. Tehat, a telefonod nem szerpeel a megbizhato eszkozeid kozott.

Ha a gepeden nem vagy belepve iCloudba, ahogy irod nem is vagy, akkor a geped sem szerepel a megbizhato eszkozok kozott, tehat nem fog ra megerkezni a 2FA kod.

Mi az elerendo cel egyebkent? Ha azt akarod, hogy valahova megerkezzen a 2FA kod, akkor azon az eszozon, azzal az accounttal be kell lepni az iCloudba. Ha nem akarsz belepni iCloudba akkor nem kell (nem kotelezo, miert lenne az?!), de ha sehol nem lepsz be, akkor ne csodalkozz, ha nincs egy megbizhato eszkozod sem, tehat ne csodalkozz, ha nem kapja meg a nem letezo eszkozod a 2FA kodot :slight_smile:

Nalam az iCloudra hasznalt account nem egyezik meg a vasarlasokra hasznalt accounttal, de mind a kettovel be vagyok lepve. Az iCloudos az elsodleges iCloud belepssel, a tobbi vasarlasos account pedig masodlagos (ezek is latszanak az internet accountsban). Igy a 2FA kod is megerkezik. Jelszokerest nem szoktam latni a frissitesekhez.

Illetve az szokta meg kiboritani az App Store frissiteseinek az automata mukodeset es osszevissza jelszokereset, ha van fenn valamilyen nem tiszta forrasbol s_z_a_r_m_a_z_o (ha nem teszek bele underscoret, kicsillagozza a forummtor :D), eredetileg App Store-os alkalmazas. De elvileg is rendbejon, ha az ember torli a receiptet.

De, jól írtam. Azt írtam le, amit tapasztalok. A kétfaktoros azonosítás megjelenése óta SMS-ben kapom a kódot.
A gépeim szerepeltek a megbízható eszközök között, a régit ma töröltem ki közülük. Az új szerepel az egyikben, a másikba majd egyszer bekerül, ha a méltóságos úgy kívánja.
AppleID-1

Összefoglalva: (szerintem) ha nem minden és hajszálpontosan úgy van, ahogy kitalálták, olyan kavar lesz, amit szinte lehetetlen helyrerakni.

Megint nem ertelek. Mibol gondolod, hogy benne van az eszkoz a megbizhato eszkozok listajaban? Mibol gondolod, hogy abbol te tudsz kezzel torolni? Mibol gondolod, hogy ez a lista megnezheto? Olyan listat tudsz nezni, amiben azokat az eszkozoket mutatja, amikrol latott AppleID aktivitast kb 8-10 honapos tavlatban (ez a Devices lista). Innen tudsz torolni, de ha torolsz, irja is, hogy ide vissza fog kerulni, ha ujra lesz rajta aktivitas. Azt, hogy melyk eszkoz trusted vagy nem, illetve, hogy milyen accounthoz trusted, azt regen sem lehetett listaban megnezni, de a listaban, ahol az eszkozeidet latod, ott megnyitva az adott eszkoz adatlapjat, kiirt valamit, ami engedett arra kovetkeztetni, hogy ott kaphatsz-e vagy nem 2FA kodot (pl a Homepod es az Apple TV az nem tud trusted lenni, de az iPhone/iPad/Mac igen, de akkor is ezt irja, ha regebbi macOS-t teszel a gepre, es azon lepsz be…):

  • “This device cannot be used to receive Apple ID verification codes” - ez tiszta sor, ez az eszkoz, biztos, hogy NEM kaphat ilyen kodot.
  • “This device is trusted and can receive Apple ID verification codes” - ez pedig kicsit felrevezeto, mert azt tudjuk, hogy ez az eszkoz kaphat, de az nem derul ki, hogy melyik accountokhoz (ha ugye 1-nel tobbel vagy belepve vagy eppen nem vagy belepve). Amikor bejott ez a 2FA, kb 10 eve, az elso par betaban nem ez a szoveg, volt, hanem egyertelmuen csak az volt, hogy ‘can’ vagy ‘cannot’.

Mar csak azt kene elarulnod, hogy milyen kavar van szerinted. En csak azt latom, hogy nem vagy belepve iCloudba, emiatt nem kaphatsz az adott eszkore 2FA kodot, tehat SMS-ben kell kerned a kodot. Ha belepsz, akkor ezzel fenn lesz tartva a sessionod, es amig az el, addig kaphatsz a gepre 2FA kodot is, tehat nem kell SMS-t kerni.

Onnan, hogy látom.
Ebben kétlépéses, az előzőben posztban kétfaktoros azonosítást jelez, és nincs kavar?
Szerk.: Nincs, mert az ugyanaz (?), szemben a kétlépcsőssel, grrr…


Ez az appleid.apple.com-ról való, a gépen mást és máshogy ír le.

Van Two-Step (ez a regi) es van a Two-Factor (ez az ujabb, iOS9+, ehhez kellenek trusted eszkozok), mas nincs.

A trusted device kiiras meg ahogy irtam, szerintem nem jo, mert itt nem csak azt sorolja fel, ami tenyleg trusted, hanem azokat is, ami lehetne, de megsem az. Ez ilyen, miota iOS9/ElCapitanban megjelent a feature. Pl. nekem mutatja itt annal az accountnal azt a gepet, amin ezzel az accounttal csak a storeba vagyok belepve. Holott, az keves ahhoz, hogy trusted legyen.

Igen, elolvastam, sajnálatos módon a régit magyarul kétlépcsősnek, az újat kétlépésesnek fordítják.
Ha jó, ha nem jó, 1 hónapnál alig régebbi…

en mint organiser, asszonyka mint parent/guardien, van beallitva, egy ID ja van mindenkinek, es a sajat eszkozein mindenkinek az van beallitva, es anno minden eszkozre megerkezett a keres hozza is es hozzam is, egy ideje csak gepre, es leginkabb hozza, a beallitasok nem lettek megvaltoztatva.

Megnezted ki van beallitva jovahagyonak? Az jo? :slight_smile:

Ez igy van. Nekem van (csak levelezes miatt) masodlagos iCloud acc beallitva es valoban “szinte” teljeserteku icloud (ok: nem kezelheto olyan szinten mint az elsodleges) acc-kent mutatkozik.
A beleptetest kovetoen, mar erre a gepre is kuldi az auth.code-ot.

Az olyan “dolgok” nem mennek a masodlagos accokkal egyebkent, amihez valamilyen melyebb integracio tartozik. Tehat, nem megy a Messages in the Cloud (ehhez az kell ugye, hogy ugyonazon Apple ID legyen a Messages/Facetime-ban loginolt, mint az iCloidban a fo account), a Drive es a Photos. De a biztonsagos auth, caldav/carddav dolgok (naptar, telefonkonyv), email az mukodik. Nekem az oszes egyeb orszagbeli acc fel van veve, kimondottan a 2FA kodok miatt.

meg, a gyerek accountjanal mind a kettonket hoz mint szulo aki felugyeli az accountot, bar ugye se ide se oda nem jon mobilra ertesites, szoval mindegy is :wink: (egy felugyelo meg minimum kotelezo ugye a rendszerbe;)

a sztori folytatasa:
-ma gyerkoc appot telepitene, nekem gepre jon keres mert eppen az elott ulok, telefonra sms!, asszonykanak telefonra sms!, legkozelebb gondolom ajanlott levelet kuldenek majd.

A legújabb ios update után a wifi jelszavak “eltűntek”. Szó nélkül használja a mobilnetet. Majd jön az sms, hogy fogy az adatkeret. Innen vettem észre…

nem bug, ficsor :wink:

Most komolyan, mi tud tortenni egy FCP csomag alverzio frissitesnel 10.6.8.->10.6.9, ami miatt nem lesz tamogatott az elozo macos (Monterey)???
Eddig legalabb fo verzio frissitesnel volt ilyen, es visszamenoleg legalabb 2-3 macos kompatibilis maradt. Azt hiszem lassan tenyleg atallok resolve-ra, bar ott is pekek dolgoznak de legalabb innovativabbak…

Ha kiveszed az X-et, es nem fordulnak bele esetleg az adott verziohoz kello workaroundok, akkor elegge sok minden el tud torni. Nem egyszerubb frissiteni? Mar itt a Sonoma a kapuban, teljesen ertelmetlen lemaradni.

Szerk: Ha kozvetlen elinditod terminabol a binarist, akkor nem indul el? Lehet, csak az Info.plist -ben vettek fel a minimumot. Szerintem, egyebkent, ■■■■■■■■■■ es a jovo heten kellett volna megjelennie ennek, ugy kijonnie az utolso 2 OS tamogatasa.

Ez a frissites nem hozott semmi ujat. Nem szoktunk mindig azonnal frissiteni 2-3–al mindig le vagyunk maradva a munkagepeken. Raadasul probaljuk az osszes gepet azonos verzion tartani az atjarhatosag miatt. (Ami mukodik azt nem kell meggyogyitan). Aztan kizben beugrik egy kivanatos feature es borul minden :wink:
Maradunk Montereyen egyelore, folotte Avid es tarsai nem igazan stabilak.

Már leszoktak a főverziósról, 3-4 alverzió és ugrik egyet az op. Köcsögök na. Én is Montyn vagyok, terminálból sem indul és plist is pipa, ezeket én is próbálom egyből hehe. Bezzeg az avidet simán át lehet ezekkel verni -)