Dühöngőcske

Nem ertem ez miert kerul mindig elo, mint vicc targya. Ezek az Unicode tamogatassal jonnek. Az emojikon kivul, tovabbi ~4480 karakter erkezik a rendszerbe. Miert kell ezen minden egyes esetben rohogni?

elnezesedet kerem, torlom a hozzaszolast, es nem elcelodok tobbet rajta,

Lehet ercelodni, de akkor legalabb olyanon, amihez van koze az Applenak. A kitalalt uj irasjeleket be kell tenni. Mert, habar most keszitettek szines rajzot az Unicode-nal, de sok esetben csak 1-1 vonalas skicc van 1-1 uj berakando glyphre, ha meg azt rakna be az Apple, akkor mindenki felhaborodna, hogy milyen ■■■■. Szoval, ezt valakinek meg kell rajzolnia, az pedig biztos, hogy nem a kernel fejleszto vegiz a glyphek rajzolasat.

? Azonnali kérdések - #2654 általa: Titi

Nem irtal url-t, igy segiteni se lehet. De gondolom, az oldalban van a hiba.

HVG-n volt, de máshol is gyakran előfordul, pl. a Disquson, neveknél.
Jelenleg csupán azokat a betűkészleteket kapcsoltam ki, melyeket engedte a Font Book, így is maradt egy rakás – szerintem – felesleges, mindenféle thai meg egyéb betűkészlet, az újabb rendszerekkel egyre növekvő számban.

Es ha nem kapcsolsz ki egyet sem? :smiley: unicode helyettesitokaraktert alapvetoen 2 esetben kaphatsz. Az egyik, ha nincs meg az adott glyph (ez orcosolhato, ha felrakod azt a fontot, amiben benne van), a masik pedig, ha a jelenlegi eszkozon (oprendszer, felhasznaloi szoftver, text renderer lib etc) nem tamogatott unicode szekvencia jon szembe, ami a jelenlegi rendszereden nem oldhato fel semmikyen beture. Ennek az eltuntetesehez, azt kell megoldani, hogy az adott valami, tamogassa a hasznalni kivant unicode verziot.

Szoval, nem feltetlen jo otlet kikapcsolgatni fontokat, mert mindegyik font “beregisztralodik” a rendszerbe, hogy adott zonat tamogatja az unicode keszletbol es ha a megjeleniteni kivant valami, abban a zonaban van, akkor meg tud jelenni. Alapvetoen nem olyan fontjaink vannak, amiben minden zona, minden eleme benne van.

En nem nagyon lattam szerintem az elmult 10 evben unicode hibat. A HVG oldalan viszont lattam olyat, hogy “repulo” ekezetes karakterek voltak a szovegben. Tehat, kulon volt az ekezet byteja, majd jott az alap karakter. De ez se ma volt, hanem vagy 2-3 eve, az akkori up-to-date rendszerverzioval.

Olyan nincs! :slight_smile: Így is van egy rakás felesleges, a legtöbb dél-ázsiai. Minek az?
Régebben drasztikusabb voltam: csak az oprendszernek feltétlenül szükségeseket hagytam életben.

Node, ha valahol abbol a zonabol van beillesztve a karakter? Akkor ezekbol kimaradsz.

Azt lenne jó megtudni, melyik készlet hiányzik neki.

Ha 1 pixellel szélesebb az oszlop, kifér a “today” is, bezzeg a másik oszlop, az tele tud lenni! :slight_smile:
finder-1

1 kedvelés

3–4 napja rendberaktam (legalábbis azt hittem) az ID-ket. Ma ugyanaz: frissítésem van, bejelentkezek az 1-es számúval, letöltés előtt újrakéri a jelszót a 2-es számúhoz (az ID-mező nem szerkeszthető), de most legalább elfogadta az ahhoz tartozó jelszót, kérdésem: az ellenőrző kódot hogyan és mire kellene megkapni? Az újrakért kód SMS-ben megérkezik.
(A “Manage payments” ablakban se előre, se hátra.)

Az ellenorzo kodot azokon a gepeken kapod meg, ahol be vagy lepve ezzel lepve. Jol sejtem, hogy nem vagy ezzel aktualisan belepve? Tehat, teszemazt, az Inter Accountsnal, nem listazza ezeket az accountokat? Lepj be es akkor arra a gepre, ahol belepsz, meg fog erkezni a kod.

Hova lépjek be a gépen? Apple ID-nál azt jelzi, be vagyok lépve, Internet Accountsnál ezeket nem listázza, miért is tenné? Elküldi a gépre, de hova, mibe?
Szerintem az iCloud (hiánya) az oka, oda nem vagyok belépve, nem is fogok, majd én szinkronizálok helyette.

na ha mar eppen ebben a temaban merultunk el nekem is lenne hozza egy kerdesem, eszrevetelem.
Csaladi account beallitva, gyerek accountja termeszetesen kontrolalva, de ha valamit telpiteni szeretne az ipadra akkor az engedelykeres csak laptopra megy ki, pont hetvegen en szerettem volna egy appot felrakni es 3x futottam neki, mire asszonypajtas szolt, hogy varjak megnezi a gepen az engedelyt, mert sajat tapasztalatabol mondja, hogy oda erkezik mindig, teremeszetesen gondolom en vagyok teljesen hulye a kerdeshez, bar akkor meg csak annyi kerdesem lenne, hogy nem lehetne-e egyszerubben ezt (is).

Nem ertelek. A 2FA mukodesehez, be kell lepned az iCloudba azon a gepen. Vagy elsodleges vagy masodlagos iCloud fiokkal. Igy kerul be a gep az adott accounthoz a megbizhato eszkozkent, a 2FA popupot pedig a megbizhato eszkozok kapjak meg. Tehat vagy iCloudnal lepj be elsodleges fioknak, vagy az internet accountsnal masodlagos fioknak.

Te vagy a beallitott approuver? Az az AppleID (tehat, a jovahagyohoz tartozo) neked hany eszkozodon van belepve elsodleges (az elsodlegesen van a hangsuly) Apple ID/iCloud-nak? Elvileg mindegyikre meg kene erkezzen a jovahagyasi kerelem.

Legalább kiderült, hogy pop-up. Telefonra kapom az értesítéseket, hitelesítéseket, soha nem léptem be iCloudba.
A 2-es számú ID-nál szerepel az “új” gép, az 1-esből (pedig azt raktuk rendbe Apple-lel közösen a napokban) kidobtam a régit, az újat (az aktuálisat) nem adja hozzá.

Hol szerpeel? Nem ertem. Azt mondod, hogy nem vagy belepve az iCloudba ott se elsodleges, se masodlagossal. Ha nem tudtad, hogy popup, akkor honnan tudod, hogy a telefonra megy? :smiley: Kb. erthetetlen, osszefuggestelen, amiket irogatsz. Milyen listaban nem latod? Hova adtatok hozza? :smiley:

Azért nem érthető, mert nálad másképpen működik.
Belépésnél feljön egy ablak, hogy írjam be az ellenőrző kódot, abban van egy lehetőség, hogy ha nem kaptad meg, SMS-ben is kérheted.
Sehol sincs leírva (illetve biztosan le van), hogy az App Store-ba történő belépéshez az iClodba IS be kell lépned vagy belépve kell lenned. (Mert nem is kell, csak így van némi kavar.)
Az ID-nál a megbízható eszközök listájáról van szó.
Onnan tudom, hogy a telefonra jön, hogy az jelez! :slight_smile: