Dühöngőcske

Az RTF pont egy oriasi csapda. Ugyanis, a belepakolt objektumok elvileg nem hordozhatoak az eltero rendszerek kozott. Windows eseten az RTF-be kerulo objektum az elvileg Windows OLE objektum, mig pl Mac eseteben elvileg valami Toolbox Object. OS/2 eseten megint mas. A Macen futo TextEdit a Mac-es formatumot szeretne, ha mar be van agyazva a doksiban, viszont a Macen futo Word (Windowsos kompatibilitasi okokbol) Windowsos OLE objekumot tesz bele es azt ki is tudja olvasni belole. Szoval, az RTF hordozhatosaga azonnal megszunik, ha barmit beleagyazol a fileba. Ezert jott az RTFD (d, mint konyvtar ugye), amikor emberi formatumu beagyazott fileok (pl jpg, png, wav, mp3, etc) vannak, es ezekre csak hivatkozas van az RTF formatumu szovegfileon belul.

Es itt jon a masik csavar, a Windowsos OLE objektum nem tomoritett, tehat a Word szinte “RAW” kepeket tesz igy bele (ezert lesz orias), az RTFD-be pedig nalad valszeg JPG kerult.

Az RTF egy rakfene, egy komplett ■■■■■■■ es egy vicc egyben. Egyszer kelllett egy sablonos, szovegfeltoltos, online pdf generalos rendszert kesziteni, akkor teptem ki a hajam az RTF-tol.

Az a bosszantó, hogy a TextEdit nem tudja rendesen – képekkel – megnyitni a DOC-ot (és az RTF-et sem), ezért a kerülőút.

Node, pont ezt mondom. Tokeletesen megnyitja a Maces TextEdit az RTF-et kepekkel egyutt, ha abba a nagy konyv szerinti, Maces formatumban van a beagyazas. A Word bugos es a nagykonyv szerinti Windowsos OLE beagyazast keszit az RTF-be. Ezert hulye formatum az RTF, mert nem hordozhato. Illetve, az MS hordozza mindenhova a sajatjat. Tehat ne Windowsos RTF-et keszits, hanem Maceset, azt pedig nem fogod tudni megnyitni Windowson, csak Macen. En tuti nem megnyitogatni akarnam, hanem megnyitnam Word-ben es atvinnem vagolapon, bar nem tudom, hogy mennyire jol pakol a Word vagolapra (macen ugye, az is tul “fejlett”).

Mac-en csinálom az egészet. Wordből RTF, TextEditben megnyitom, és copyval átpakolom a képeket. XXI. század.

Ráadásul a Word valahogy teljesen szétcseszi a beágyazott képeket, gondolom 72ppi-s jépeget csinál mindenből. Ennek ellenére hatalmasak maradnak a dokumentumok - lehet, hogy nem is tömörít?

Macen bugos a Word es Windowsos RTF filet keszit. Nem egyszerubb Word-ben mindent kijelolni es ezt beilleszteni egy ures TextEditbe? Vagy a Word elbenazza a macOS tul fejlett vagolapjat is? En foloslegesnek erzem a Worddel mentsunk RTF-et, amit utana megjavitunk dolgot. Mentse azt rogton a TextEdit es kesz.

“Dühöngés” arra vonatkozik, hogy még mindig (bugos)?
Amúgy előbb volt Mac-en, mint máson (Word).

Az a baj, hogy ez nem ilyen egyszeru. Marmint, esetedben ez most bugos, de ha kapnal egy Windowson keszitett RTF allomanyt, beagyazott kepekkel, akkor azt viszont meg tudod nyitni, tehat nem bugos. Amit te keszitessz RTF allomany Wordben es odaadod egy Windowsosnak, o is meg tudja nyitni. Tehat nem bugos. Ha ■■■■ a formatum, akkor sajna ■■■■ a formatum. RTF beagyazas szerintem Windowson volt hamarabb (ahol az OLE magatol ertetodo volt erre a celra), erre lett workaround, hogy akkor minden rendszeren, az adott rendszerre jellemzo, szoftverek kozott atviheto objektum legyen beagyazva. Aztan, ez mukodott egeszen addig, amig nem akart RTF-et cserelni ketto eltero rendszert hasznalo felhasznalo :smiley: Ezt soha nem lett volna szabad igy kitalalni, viszont ezt volt a legegyszerubb igy osszekendacsolni. Valamikor par evvel kesobb bekerult az RTF-be a rendes beagyazas is, en is erre irtam meg anno a parsert, aztan kiderult, hogy a sajat magam eloallitotta allomanyon kivul, senki mas nem allit elo ilyet :DD

Az a káosz, ami AppStore / AppleID-fronton van, az se’ semmi! Grrr…

Nna végre +1 kritika! Jómagam elvi okokból kerülöm, így a benne levő káosz sem létezik számomra!

joregeltkivanok aka boldogkaracsonyt, evek ota

Szóval, volt nekem egy @mac.com-os ID-m, baromi régi, abból lett valahogy egy T-s, majd csináltam egy új T-st (kb. 10 éve). Bejelentkeztem a Store-ba az újjal, de amikor le akartam tölteni egy frissítést, újra kérte a bejelentkezést a RÉGI (és átírhatatlan) ID-vel, persze sikertelenül (a jelszó jó, fel vagyon írva)…
Gondoltam, rendberakom a dolgokat, úgyis friss a (virtuális!) bankkártyaszám. Az új ID-nál nincs telefonszám (szerintük, sőt, gép sem), mégis küldi az SMS-t az azonosításhoz… ID-kereső is van, azzal sem találja a régieket, hagyom is a francba, üljenek rajtuk nyugodtan! (Bal oldal, 6. sor)
Ja, és “új” gép, friss telepítés, költözés nélkül (persze a partnereket áthoztam), iCloud nincs.

20 eve hasznalom ugyonazt az Apple ID-t, aminek eleinte az iChat miatt AOL-os cime, majd .mac-es cime, majd 6-8 eve kb sajat domaines cime van. Amikor kotelezo lett a 2FA, ott nem volt olyan a tajekoztatoban, hogy torlik, ahol nem kapcsolod be? Illetve, nem adhattal meg hulyeseget telefonszamnak valamikor a multban?

Nem, a telószám jó, különben el lennék veszve.

Jo telefonszamra mondod azt, hogy szerintuk nincs egyebkent? Nekem nincs megadva telefonszam a Name/Phone/Email szekcion belul, mert ezek a spamelesre, kapcsolattartasra valo telefonszamok. A Securityn belul, van a trusted phone numbers, amire az auth smseket kuldik. De ezen nem keresnek egyeb megkeresesi cellal. Erre gondolok, hogy attol hogy semmi vagy hulyeseg van az elsonel, meg a masoik opcional felhasznaljak es elkuldik az sms-t. Itt legalabb szet van valsztva funkcio szerint is a telefonszam.

Az adataim között nem volt (trusted) szám, pedig egy ideje használom a kétlépcsős azonosításhoz.
Hagyjuk, nem is akarom átlátni, ma már a T is felhúzott, mert a mai, tervezett áramszünethez ugyan már tegnap felajánlották a Netgaranciát SMS-ben, amit ma baromi nehezen tudtam bekapcsoltatni.

A “pumara” miert szamolt 17,99-et?

Az bizony még nem volt ingyen!

Én ma az “új” Transferable protokolon akadtam ki. Ennyire alfa-alfa fázisban lévő kód hogyan kerülhetett bele mind az iOS 16.0-ba, mind a macOS 13.0-ba?

  1. Developer videón (12:48) látható egy olyan screenshot, ahol extension-nél adtak hozzá stored property-t. Amit persze nem lehet. Persze rendben, lehet csak szemléltetésképpen írták oda …
  2. Ha szeretnéd használni “Strict Concurreny Checking” “Completed” beállítási mód mellett a exportingCondition funkciót, akkor “Main actor-isolated property ‘settings’ can not be referenced from a Sendable closure” hibát ír ki.
  3. Ha mégis sikerül értelmes módon használni az exportingCondition funkciót, akkor rájössz majd, hogy ezt nem jó “időpontban” hívja meg az Apple. Ugyanis készítettem két kép exportot, egyet jpeg és egyet png exportnak ebben a sorrendben. A jpeg esetében az exportingCondition funkció true értékkel tér vissza, míg a png esetében false értékkel. Amikor megosztom a képet Messages-ben, nem jelenik meg a kép, mert valamiért úgy dönt az “Apple”, hogy a png-t szeretné mégis küldeni, és ekkor kérdezi le, hogy elérhető-e ez az export változat, és mivel azt kapja, hogy nem, emiatt semmi sem jelenik meg!
  4. Nem működik a suggestedFileName és visibility funkciók sem, mert ha használni szeretnéd (Apple dokumentációban szereplő módon), akkor “Static method ‘buildExpression’ requires the types ‘…’ and ‘(some TransferRepresentation).Item’ be equivalent” hasonló hibát dob.

Ezek alapján az egész egy vicc! Még a mostani iOS verzió esetén sem javították ezeket a hibákat, pedig megjelent már jópár a kiadás után. Egy kiadás előtti kiadatlan verziónak a sohanemtesztelt változatát adták ki. :clap:

hsz torolve,