Dühöngőcske

Úgy tűnik, a gyári appokban jó (a Save as…), akkor Adobe-ék alkottak nagyot…
A sharing afp-n amúgy sem működött (Sec.Upd. előtt sem), így lehet visszahozni (de restart után ismét nincs (profiler extensions között loaded? no), majd a .plistben turkálok.
https://discussions.apple.com/thread/253970425

A monitor bekapcsolását elkiabáltam, az előbbi ébredés is rosszul sikerült. Megcseréltem a két TB-csatlakozót, hátha… bár úgy tűnik, a HDMI-kimenet a fő, mert azon jelenik meg a boot-képernyő, de sajnos a 4k-s monitoromon csak 1.4-es a HDMI, csupán 30 Hz-et tud 4k-ban, DP-ról megy a 60 Hz.

Te megint direkt szivatod magad :D. A Sierra ota ismert info, hogy a rendszer beepitett afpd-je bugzik, ha olyan volumeon van a share, amin APFS-en van (de mintha NTFS-t es ExFAT-ot se lehente megosztani vele). A Catalina volt az elso, ahol erre erdemben reagalt az Apple es nem sharel AFP-n, ha a megosztando adat APFS-en van. Szoval, ez direkt van, amit tapasztalsz. A bug, amit a tuloldalon lathatsz (tehat, azon az oldalon, ami probalja olvasni/hasznalni a megosztast) az osszekeveredo blokkoktol (foleg deduplikalt fileok eseten) az osszekeveredo jogosultsagoktol kezdve barmi lehet (nem jo file, nem jo folder, nem jo tartalom etc). Ha peldaul csinalsz egy disk imaget, ezt az imaget HFS-re formazod es errol csinalsz megosztast AFP-vel, akkor bekapcsolva fog maradni az AFP fileshare. Az AFP elegge kezd linuxon is pain in the arse lenni, mert nem lehet megosztason belul a megosztas, nem lehet egy bizonyos darabszamu filenal tobb, stb stb. 10.9 ota egyebkent az SMB az ajanlott.

Nos, nagyon ritkán van szükségem rá, hiszen 1 gépem van (volt)…
Most, a költözéshez kellett (volna), viszont a Mac Pro Mojave-megosztása működött, szerintem AFP-n is!
Ja, nagyon egyszerű két gép között akár WiFi-hálózatot is létrehozni, de a megosztás döcög, az átvitel alig haladja meg egy USB 1.1-es pendrive sebességét – szerencsére a Mac Pro 2 Ethernet-porttal bír, azzal fáinabb :slight_smile:

Nem tudom, érdemben kapcsolódik-e a tárgyhoz, de a NAS - AppleTV kapcsolat azóta működik normálisan wifin, hogy nem SMB a megosztás hanem AFP. Előtte állandóan baj volt a lejátszással, akadt, lassult, megállt.

Az fontosabb (nekik).

Tekintve, hogy a NAS-on levo AFP implementacio 99.99% a netatalk lesz, az Apple TV-ben pedig nincs AFP, igy a szoftver, ami azon fut, valoszinuleg szinten netatalk lesz, igy ezen semmi meglepo nincs :). A NAS-odon levo SMB implementacionak sincs koze az Apple megoldasahoz, a NAS-od valszeg SAMBA lesz.

S akkor miért van különbség a két protokoll megbízhatósága/átviteli minősége között? NAS amúgy Syno.

Marmint, hogy miert megbizhatobb az AFP? Ezt a fejlesztok tudjak elarulni, de valoszinuleg azert, mert ugyonaz az implementacio van mind a ketto oldalon (netatalk-netatalk). Kivancsi vagyok egyebkent, hogy mennyi ideig fog meg elni a projekt (marmint, a netatalk), miutan az Apple a klienst is dobja az OSXbol.

Örömhír az eddigi FW rendszer-klónozási iparkodásokhoz:

Ezen nem tudom, hogy miert csodalkozol :smiley: A kenyszertamogatott nem retina 2012-es MBP-n kivul nincs mas modell, amin van meg Firewire es hivatalosan tamogtja a Catalina. Igy jelenleg az is kerdeses, hogy a TBD-ben levo FW, illeve az Apple sajat Thunderbolt - FW adaptere meddig kap rendszertamogatast.

Mac Pro Mojave, saját WiFi-hálózat, CD-DVD megosztás <–> Mac mini Catalina, csatlakozás a hálózathoz, néhány másodpercenként ledobálja a külső tárhelyet (TB3 NVMe SSD). Grrrr…
Restart után, file-megosztásnál is.

Sőt, el is b@szódott az egyik Thunderbolt bus, a másikon feljön az eszköz. Nesze, b@…g.

Szerintem a külső ház szórakozik veled. Sajnos én is beszereztem anno egy ilyen Wavlink TH - NVME külső tokot ami kb. 1 hónap kínlódás után a kukában végezte. Egy hét hibátlan működés után hol működött hol nem. Több géppel próbáltam néha felismerték majd egy újraindítás után már nem. Mindent kipróbáltam de a végén feladtam és egy sima USB-C - NVME külső tok lett a megoldás ami lassabb de legalább megbízhatóan teszi a dolgát.

Szerintem nem az a gond, eddig rendesen működött, a másik buszon most is, de azért beszerzek egy tartalék házat.

Viszont egy újabb újraindítás után visszajött az 1-es busz:
mini tb-2

(De az egyik partíció sehogy sem jelenik meg a desktopon… lassan elsírom magam :slight_smile: )

Nálam minden hasonló gond megszünt miután a Wavlink a megfelelő helyre vagyis a kukába került. A Mac Minik a 2011-es hibás széria / AMD-s VGA / óta szinte 0 meghibásodási százalékkal rendelkeznek. Az APPLE legjobb gépei. Szerencsédre csak a tokot kell lecserélni.

Egyelőre kivárok…
Bízom a minikben, van/volt nekünk is G4-es, majd 2009-es, 2011-es (ez utóbbi vígan dolgozik egy ismerősömnél). A szoftveres problémák jobban izgatnak.

Tegnap este behalt a MBP 16 M1.
Feldugtam toltore ~30% korul, el is indult rendesen a toltes, mire par oraval kesobb raneztem mar a magsafe led-je vorosen villogott. Kikapcs-kihuz-bekapcs-bedug… usb-c, hdmi nem mukodik, jelenseg ugyanaz maradt. DiagTest utan PPF003, PPF004 hibakod. Hogy b@…meg.
…es meg itt egy vilagvegi meikoi falu/kozseg vagy miez, van minositett szerviz szerencsere.
Szerencsefaktor 2: van nalam masik gep

update: (03.08)
Alaplap és touch id csere folyamatban.

update 2: (03.12)
Elkeszult… hasit mint a allat :slight_smile:

1 kedvelés

Van meg mit kapargatni azon a hazon… (ezen kivul is).

Off: Az elmult (nem is tudom miota) fel-egy evet igen jol es stresszmentesen toltottem adobe nelkul.

A "date created’-oszlopot nem tudom olyan szélesre állítani, hogy úgy írja ki a dátumot, mint a másik :slight_smile:
mac oszlopok-1

Kapok egy Word-doksit 3,5 MB, tartalmaz bekopizott képeket. Inkább használok TextEditet, ezért Wordből elmentem RTF-ként, ami viszont 14 MB, de a TextEdit nem értelmezi a képeket, ezeket külön kell átraknom. És ez így van már régóta! :slight_smile: De vajon mi lehet az RTF-ben az a sok? Wordben megnyitva benne vannak a képek… aztán RTFD-ben 700 kB lesz.