Dühöngőcske

Igen, erre gondoltam ezzel, amit írtam. Én amit nagyon nem szeretek az az, hogy a mac app store-ban nem lehet keresni a saját vásárlásaim között. Meg tudom nyitni a listát, de baromi-baromi hosszú és még rendezni sem lehet sehogy sem csak vásárlás dátuma alapján. Persze tudom, el lehet rejteni a nem kívánatos alkalmazásokat, de pont azért vettem meg valamit, hogy ha szükség lesz rá, meglegyen …

1 kedvelés

igen, úgy vacak es használhatatlan ahogy van, de gondolom pont azon okból, hogy aki nem érti meg elsőre ezt a ‘fantasztikusan userfriendly’ megoldást az simán klikk es megveszi mégegyszer ugyan azt az appot amit bármelyik másik családtag mar megvett, gazdasági okokból érthető…

Hát elkezdődött:

https://twitter.com/funwithstuff/status/1585850262656143360?s=20&t=w7SBcxQyB0NBdCG3a2qcmA

Pantone is the new black :smiley:

1 kedvelés

Nem nagyon foglalkozom Photoshoppal, de el tudná valaki mondani, hogy mi ez? Mármint nem a Pantone-ra gondolok, hanem, hogy hogyan lehet az, hogy kikerült a termékből és helyette fizetős dolgot tettek be? Nem az övék volt a licence és már nem licencelik tovább, vagy a Pantone kér olyan sokat, hogy nem fizetik ki? Nem olvastam a sztorinak utána, de nagyvonalakban kíváncsi lennék rá.

En ugy gondolom, hogy licencelt dolog volt es lejart a szerzodes. Tuti volt a szerzodesben is csavar, es pl nem bevetel alapon fizetett az Adobe, hanem eves dija volt, de mivel latja a Pantone, hogy sokkal jobban tetszik az embereknek az “elofizus” CC, mint a dobozos, valszeg szeretne o is tobb penzt latni belole. Visszamenolegesen ugye nem tudja kivenni, tehat a regi verziokban benne marad. De ugye az Adobe szolgaltatast csinalt a cuccabol (ha lett volna ESZE az embereknek, akkor SENKI sem fizet elo, igy latja az Adobe, hogy rossz, de nem ez tortent…), igy mindig a legujabbat kapja meg az elofizeto, igy tkp eltunt licencelt tartalom. TV-knel is szoktak igy codecek eltunni (mittomen a 2018-as modellbe benne van az ALMA123 codec, a 2019-esbol hianyzik).

1 kedvelés

ennyire azert nem lehet minden rendben, hogy ez a topik majdnem lekeruljon a fooldalrol ;))

ime a mai:

-egyszer toroltem a posztot mert azt hittem ujrainditas majd maga a megvalto lesz, de. abonyodalmak csak akkor kezdodtek igazan :rofl:
a sysPref-ben nem lehetett elerni a TM menu, egyszeruen nem nyilt meg, 2-3 sysPref ujrainditas utan a TM menu elerheto lett bar ezzel. kalvaria nem oldodott meg, sot …

ja es, mindez update elott, gondoltam ha mar van TM (deminek) akkor biztos ami biztos,

ui: nem tudtok teszteloi allast Cupertinoban? :smiley:

Engedd el, használj pl Carbon Copy Cloner-t. Most már Ventura kompatible.

Az optimized battery charging egy csomo appot megkavar, mert amikor on hold vagy discharge statuszban van, akkor egy csomo app azt hiszi, hogy nincs tolton a keszulek. Ami technikailag sajnos igaz is. A TM-ben egyebkent pont van opcio engedelyezni a backupot akkunal, de valami masik szoftvernel nem tudtam megmondani a cuccnak, hogy tolja le, hogy szerinte nincs tolton es csinalja amit kell :frowning:

2 kedvelés

tultoltak az if() -t a kodban, ertem :wink: koszi ismet :wink:

ui: deaktivalt optimized toltes mellett is ugyan ez az eredmeny, lehet ezt mar en tenyleg el kell engedjem, rohej

Tehat azt montad neki, hogy toltson fel, elkezdett tolteni es meg igy is azt mondja, hogy nincs tolton?

igen ahogy irod, kikapcsoltam az ‘okos toltes menedzsmentet’ akkor lekerult a hold opcio a toltesrol,
megprobaltam TM-t inditani persze nem indult, ujra indiottam a gepet de meg azutan sem,
ugyanazt a hibat dobja,

De en nem ezt mondtam. :slight_smile: En azt mondtam, hogy kikapcsolas nelkul nyomd be, hogy toltson fel. Ez rogton leveszi a lockot. Amit te csinaltal, az majd csak akkor veszi le, ha teljesen feltoltott legalabb 1x. Majd utana fog jol mukodni.

ezt tenyleg nem lehet kevesbe bonyolultan? (nem azt ahogy te leirod, hanem az egesz sz…rt folyamatot)

egyebkent az akku azota 100%ra feltoltve, tolto tovabbra is bedugva, es tovabbra sem lehet TM csinalni

Akkor valszeg nem az a baja, amit kiir, es ez egy bug. A logokban lehet tobb info.

En egyebkent kikapcsolnam ezt az opciot (nem tudom, hogy mi a default allapot, nalam manualis backupon van minden gep, ugy meg mindig backupol, fuggetlenul attol, hogy akkun van-e vagy nincs), mert PowerBooknal meg a korai CD/C2D gepeknel volt ennek ertelme, de lassan 10 eve mar ez nem lenyeges.

termeszetesen en is manualisan szeretnem inditani a TM-t bar ennek beallitasa sem volt egyszeru az uj nagyon szepen megdesignolt systemPref ben,
de nekem egyre jobban bebizonyosodik, ez az egesz TM megoldas egy hasznalhatatlan valami, ahogy kinez nem hogy kinyerni nem egyszeru belole barmit is, hanem lementeni sem, az en elgondolasom alapjan, gondolom a hiba bennem van, de en mar tobb gombot opciot, nap es hol egyuttallast nem-igen akarok probalgatni, file-kat lementem aztan megkoszontuk az apple kedvesseget, hogy egy ismet remek szolgaltatast kaptunk,

az akku okos toltes funkcio meg gondolom majd akkor valna erdekesse, amikor pl gariztatnad az akkukat, es majd jol bebizonyitjak neked, hogy nem volt ez a funkcio aktiv igy nem lesz garis a tonkrement akkud, csak a szokasos, mondhatnank

mindenesetere koszi az infokat, folytatom tovabb a felesleges opciok kiirtasat a rendszerbol,

  1. A manualis beallitas pedig Ventura alatt sem bonyolultabb, mint korabban volt. Sott, most annyival jobb a helyzet, hogy nem csak automata/manualis allapot van, mint ami regen volt, hanem van opcio napi/heti/havi ismetlest is allitani. Ehhez korabban defaults write kellett.
  2. Tovabbra is egyszeru pedig az adatkinyeres. Vagy hasznalod a GUI-t, ami ugye letezik, miota letezik a TM, vagy hasznalod a Findert, ami opcio szinen letezik, amiota letezik a TM. Masbol hogyan nyersz ki egyszerubben adatot? Ott is kitallozod es kimasolod, nem? :smiley:
  3. Egyszeruen semmilyen egyuttallasra sincs szukseg. Kezzel mindig indithatsz mentest, az el fog indulni, illetve, ha automata modban vagy, akkor automatan idozitve is indit mentest. Ezt raadasul nem berogzitett ido fuggoen teszi, tehat pl minden este 7kor, ha napit kertel, hanem ha eltelt a beallitott ido az elozo mentes ota akkor onnantol folyamatosan figyeli latja-e backup volumeot, majd ha meglatja, el is inditja a mentest. Az akku allapot figyeles pont az automata mentes miatt van, hogy ne kezdjen backupba, ha le fogsz merulni.
  4. Egy arva szoval nem irta senki, hogy kapcsold ki az optimized battery chargingot. Azt te kapcsoltad ki valamiert, pedig ugye, ezt senki se kerte toled. En csak annyit irtam, hogy kattints ra, hogy charge now, es akkor azonnal atbillenti a flaget.

Tehat vegulis 4-5 forumbejegyzes kellett hozza, hogy kideruljon, hogy nalad manualis modban van (ez rettentoen fontos info), es manualis modban jon elo ez a bug, ami miatt kiirja, hogy nem backupol, ha nincs feltoltve. Mivel manualis modban nem is figyeli az akkut (ugye ezert fontos info a manualis), ezert ez egy bug mindenkeppen. Logot kell nezni es reportolni. Ha az elejen leirtad volna, hogy manualis modban jon elo mindez, akkor a vak is latta volna, hogy valahogy fogtal egy bugot. Gondolom meg mindig nem nezted meg mi minden kerul a Console-ba, amikor backupot probalsz inditani. Mivel tobb, mint 15 eve ment jol a TM, igy tulzas azonnal kijelenteni, hogy ez ■■■■. Ott bugzik valamiert, azt kell megnezni, hogy miert.

koszi az ismet teljes koru magyarazatot,

a manualis beallitas egyebkent latszik a screenshoton, de nem tudtam, hogy ez akkora kulonbseget okoz, hogy emlitsem kulon.
az optimized chargingot azert klapcsoltam ki mert ahogy ertelmeztem az idezte elo a hold allapotot tolteskor, a leirasod alapjan es sajat magam megitelese szerint se sok szukseg van, gondoltam kinyomom ott, hold allapot megszunik, tm mentes eleindult, utobbi nem jott be,

log ban mit kellene latnom, mert tovabbra sem hajlando elindulni a tm mentes, rgo hogyan lehet ebbol az allapotabol kikerulni, ujrainditas mar tobbszor megvolt, emlekeim alapjan mult heten volt TM mentesem, finderben 7-i mappa latszik,

3 ponthoz, van opcio oras/napi/heti funkcional, hogy csak toloton levo allapotban hajtsa e vegre, vagy a nelkul is, (az en ertelmezesem alapjan;)

es akkor amutatvany:

a TM mentes elindult, toltore dugtam, atallitottam egy oras intervallumra, es aktivaltam, hogy tolton levo allpotban inditsa csak a mentest, a hiba uzenetet megnyitottam kozben a hatterben elindult a mentest, most ment (eppen),

Nos akkor ide gyűjtöm, részben a " Köszöntök Mindenkit MacBookPro mid 2012-vel! " topikban emlegetetteket is, Catalináról és egyebekről:
– alvás után nem mindegyik monitoron van kép, adott esetben az egyiket (bármelyiket) ki kell húzni, majd visszadugni;
– Security Update után megszűnik a file sharing, terminálból lehet ideiglenesen visszahozni, a véglegest majd kinyomozom;
– “Save as”-ablakokban a teljes file-név kijelölése megtörténik (a kiterjesztéssel együtt), így ha az eredeti név után szeretnék írni valamit, több művelettel jár (eddig elég volt a jobbra nyilat megnyomni);
– Photoshop 2022: “overscroll” – új haszontalanság, nem kellene alapból bekapcsolva lennie (viszont meg lehet tőle bolondulni);
– Photoshop 2022: a kép bal alsó sarkában megjelenő, választható jellemzőket nem frissíti (pl. document sizes stb).

A dolgaid kozul ketto dolgot hasznalok napi szinten, a File Sharinget es a Save as ablakot. A File Sharing nalam nem kapcsolgat ki, mi az a command, amivel “vissza kell kapcsolni”? Es miert csak ideiglenes? Illetve a Save as dolgai nem app fuggoek? A gyari appokban (Safari, TextEdit, Preview) is rossz?

En ugyan tobb eve nem hasznalok mar Catalinat (Big Sur megjelenese ota nem), de anno barmelyik meggajdulasa az oruletbe kergetett volna. Az “eredeti” verziokkal is rossz, tehat azokkal, amik azelott jelentek meg, hogy kijot volna a Big Sur?