Dühöngőcske

Amíg van, aki megnézi… (van, sőt… lesz!)

miert ekkora hulladek a safari? (koltoi nem varok sem valaszt sem javulast)
koszi

szelektív? vagy veszélyes?

csak az idegekre káros

Kinyírták a katásokat.
“Az új katásoknak így csak magánszemélyektől származhat bevétele, kivételt képeznek a taxis személyszállítást végzők…”
A bukott csempeárús megint megcsinálta.
Idézném a könyvelőmet:
A jó büdös ■■■■■ anyádat te ■■■■ !
hvg

Engem egyáltalán nem érint a dolog, de mintha a sok visszaélés miatt változtattak volna a dolgon. Nem jól tudom?

Ez olyan, mintha mindenkit leállítanának az úton, nem csak a gyorshajtókat.
Én is voltam katás, a 3 milliós – 1 megrendelőnek számlázható – összeghatár miatt kényszerültem áttérni, most legalább 2,5-szer annyit adózok, pedig tipikus (és tisztességes) alany voltam.
A visszaélések már a kezdetektől köztudottak voltak, idejében kellett volna lépni, de ez irreális elvárás ezen a területen is (mármint az észszerűség stb.)…

Ez az egesz ugy sz@r ahogy van (de mar nagyon regen). Vezetostul, jogszabalyostul, rendeletestul…
Ha az allamokban probalnak meg a magyar sarcnak csak a toredeket elvenni: kitorne a polgarhaboru.
Persze hogy arra “menekul” a magyar amerre tud.

Persze, de nem mindegy, honnan indulsz… (vagyis nem az USÁ-ból kell kiindulni)

Nem a kiindulasi alaprol van effektiv szo.
Szerintem rohadtul nem elfogadhato, hogy alkalmazotti jogviszonyban a munkavallalotol lehuznak 40-45% adot es efelett pluszban a munkaadorol is 20-40%-ot. Ezen kivul fizetik a 27% afa-t, az adozott beveteled utani “vasarlasokbol” vagyonszerzesi illeteket…esatobbi esatobbi.

2 kedvelés

(Akkor ne példálózz az Államokkal.) A többit tudom.

Az allamokban sokkal-de-sokkal igazsagosabb az adozasi rendszer (mar amennyire lehet igazsagosnak nevezni az adozast). Mivel letezo es mukodo model, igy peldakent is lehet tekinteni ra.
A magyar esetben meg a kozepkori tized is nagyvonalubb volt mint ez… :slight_smile:

Rendben, csak a mi adórendszerünkhöz (adórendszertelenségünkhöz) semmi köze.

1 kedvelés

Nyugdíj, egészségbiztosítás, felsőoktatás?

Nyugdijat belatasod/beveteled szerint takaritod meg valamelyik magannyugdij tarsasagnal.
Egeszsegbiztositas szinten kulonbozo kategoriak alapjan.
Felsooktatasert magyarorszagon is fizetsz (felteve ha nem valami remenytelen/nem latogatott szakra jarsz)
S hozzateszem, a nyugdijmegtakaritas es az egeszsegi ellatas ossze sem hasonlithato a magyarral.
Az allamokban van lehetoseged donteni, hogy hova es mennyit.

Itt van a kutya elásva: “belátásod szerint”. Itthon nem fizetnek (akarnak fizetni) semmit, aztán megy a követelőzés. :slight_smile:

Csak kérdeznem aztán vagy kidobtok vagy nem, a büdös picsaba működik (ill nem ) a ■■■■■■■■■ családi elofizetes az applikációknal. Ma jön az email, hogy családi elofizu van az egyik appon. Nálam természetesen az alap verzió fut. Mondja a ‘nejem’ restoroljak na arra sem történik semmi. Ill de megy a lemondás.
Kosz bocs

mostamr azert tenyleg kivancsi lenne, hogy a g.cibe mukodik az pp storeban a family sharing, gyerek ipadjara family sharinges app (jelezte hogy max 6 foig aktiv family sharinggel), sajt paypalommal kifizetett appot a sajat telomra megint csak fizetosen tudom letolteni, apple csak a lehuzasmegy

Valami nagyon fura. Ha veszel egy alkalmazást, akkor azt le kell tudnod tölteni újra ingyen! Szóval vagy nem jó fiókkal voltál bent vagy nem te vásároltad. Bár nekem is van egy olyan alkalmazás a telefonomon, amiből rendszerint hoznak ki újabb verziót (külön alkalmazásként) külön fizetőset és a régit már nem frissítik egy év után, azaz újra meg kellene vennem minden évben az alkalmazást.
Másik ami eszembe jut, hogy ha megvesz a családban valaki egy alkalmazást, akkor a saját App Store-odban az még mindig külön pénzes, külön fizetős. Meg kell nyitni annak a személynek a vásárlásait, aki vette és onnan tölthető le ingyen. De ez különbözik az alkalmazáson belüli vásárlástól. Ez utóbbit magának a fejlesztőnek kell jól supportálnia. Ha ■■■■■■ van megírva, akkor elképzelhető, hogy hiába családiként hirdeti, akkor sem működik, bár szerintem az ilyen nem kellene beenednie a boltjába az Apple-nek.

megvan a megoldas, termeszetesen en vagyok a hulye mert az alkalmazast az app storeban keresem, (hol a breben keresnem), az app store persze kiadja, de nem jelzi, hogy k. ugyfel a csalad valamelyik tagja mar sikeresen kifizette az on baknkartyajaval szoval csak nyomja meg a downloadot es on is elvezheti, nem, nem igy kell, az appsotreban megnyitod az accountodat, abban van egy purchased list azon belul meg a family tagok vasarlasai, na es akkor abban turd vegig hogy meg van e mar veve ez a szuper alkalmazas (mondjuk egygyerkesek/egynejesek elonyben! hejdefaca) , es akkor onnan toltsd le, nemmondoksemmit, epöl a kiraly mindig jobban tudja mi es hogy kell nekunk, koszapple