Early adopterek iOS tapasztalatai

Ma én is feltettem az iOS 12.1-et. Eddig szépen muzsikál. ☺️🥾

Sziasztok!
Adott egy iPad Air2 iOS 9.3.5 rendszerrel. Ezt szeretném iOS 12-re frissíteni, de azt írja, hogy wifi-n keresztül ez nem lehetséges. Összekötöttem a laptopommal (MacBook Pro Late 2013), amin Mavericks fut, viszont ott az iTunes (ver.: 12.4.2.4) azt mondja, hogy az iPaden a legfrissebb szoftver fut, nincs mit frissíteni. Ilyenkor mit lehet tenni?
Nem tudom releváns infó-e: az iPaden 33 GB rendelkezésre álló tárhely van a 64-ből.

Köszönöm a segítséget!

Az iOS 12-hoz ujabb iTunes kell, igy azt hiszem, hogy Yosemite talan a legutolso verzio, amivel ezt meg tudod oldani. Mivel Mavericksrt hasznalsz, ezt nyugodtan frissitheted El Capitanig, hiszen minden, amin a Mavericks megy, azon megy az El Capitan is. Ha ezt nem szeretned, akkor kulso lemezre telepithetsz egy frissebb rendszert es elvegezheted ugy is a miveletet.

Ok, köszi megpróbalom így. Azt mondjuk nem tudom mi van azokkal, akik elhiszik, hogy az iPad helyettesíti a számítógépet és nincs a közelben olyan eszköz, amivel iTunes-on keresztül lehet frissíteni… Bár lehet, ha minden frissítést egyből telepítettem volna, most is menne wifi-n keresztül.
A Mavericks utáni rendszerekből egyébként melyik a legkevésbé problémás?

Nekem egyikkel sincs problemam. Minden gepemen 10.13-at hasznalok (2008-as MacBook Pro, 2011-es iMac es a 2018-as MacBook Pro). A te gepesre talan a 10.11 lehet az utolso tamogatott rendszer, en mindenkeppen ezt telepitenem. Milyen geped van, mennyi memoria van benne?

Ez egy MacBook Pro Late 2013, 4GB memória, 128GB SSD, 2,4 GHz Intel Core i5.

Ezen szerintem jol elszalad barmi, akar a 10.14 is.

Én még várok:

https://www.google.hu/amp/s/www.theverge.com/platform/amp/2019/9/13/20863993/ios-13-exploit-lockscreen-bypass-security

1 kedvelés

13.1 egyelőre stabil és tök gyors. i7

1 kedvelés

Mar ott tartunk???

Ez béta?

Dehogy, tegnap jott az ipadOS is azert jott ilyen gyorsan a .1

Akkor most nem a 13.0.1-et, hanem a 13.1.1-et kell várni. :)

1 kedvelés

SE-n is jonak tunik egyelore.

Szerintem is minden rendben (iPad Air 2, iPhone 6s, iPhone 8 es iPhone Xs Max). A desktop Safari 13.0 es 13.0.1 viszont tartalmaz bugot, ami miatt el tud crashelni ilyen-olyan input mezokon.m

Nálam is minden ok, eddig. iPhone SE-re frissítettem.

Ha google accelerated weboldalt nézek safariban, akkor néha csak fehér háttér látszik, némely esetben pedig a képek nem jelennek meg.

Idegesítő a szoftveres force touch, főleg hogy az i7 natív force touchos… Eléggé bekavar, remélem rájövök a használatára.

Egyelőre ennyi bajom van.

Sajna, a Google korunk Microsoftja. Mindenre kitalal valami sajat megoldast es mindent megtesz annak erdekeben, hogy mindenki a sajat dolgait hasznalja. Szoftveres force touch? Nalad van hardver, hardveres az.

13.1.1 majd 13.1.2 néhány napon belül… Sajnos mondhatni ez már szokásos…

Sajnos mindkettő egyszerre. Ha hosszan rajta tartod az ujjad egy app ikonján (régen ikonok rendezése) ugyanaz a menü jön elő, mint force touch-ra. Safariban is a hosszú linken ujjrajtatartás előhozta a megnyitás új lapon-t, a force touch előnézetet erősebb nyomásra megnyitást csinált. Most ez is össze lett kavarva. Meghagyhatták volna a force touchos dolgokat a natív eszközöknél, az erre nem képeseknél pedig az új módszert. Egyelőre nekem zavaró így 4 év force touch után.