Early adopterek iOS tapasztalatai

Nálam amióta fent van az ipadOS, azóta van olyan, hogy 1-2 nap után eltűnik a billentyűzet, és többet nem lehet előhozni, csak ha újraindítom az iPadet.

Nekem a touchid-s cuccok nem akarnak mukodni.
Ha valahova a belepesre radobbantok, akkor nem jelenik meg a touchid-s “popup” a kijelzon.
Viszont ha reflexbol rateszem az ujjam a home-ra akkor egy pillanatra megjelenik es el is fogadja…

A Safari és egy beszédes keresés eredménye.

13.1.1 iPhone X, Apple Music: offline zenék sem indulnak el, ha rátappolok, ill. igen, de nem szól sehol, a másik, hogy az offline albumokat scrollozva egy-két húzás után kifagy az egész app, majd ki is lép, lejátszás megáll. Készülék újraindítás sem segített.
13.1.2 látszólag megoldotta

IPadOs 13.1.2 fehér képernyő jelenik meg a Microsoft Office 365 admin alkalmazásban. Egyáltalán nem műkszik.

Appstoreban az Arcade oldalt progetve nem idulnak a jatek demok, ill random ki is fagy tole,

van meg par apro design problema is, pl mailben kezdobetu valahogy a kijelzo szelen kivulre kerul ;))

hátbazeg, ez a 13.1.2 egy fos.

  • nem jelenik meg a billentyűzet, nem tudok gépelni, csak külső billentyűzetről
  • egyszer csak “felnagyította” az egész képet a gép, de úgy hogy minden oldalon,jobbra-balra-fent-lent kb 20% nem látszódott. még kikapcsolni sem tudtam az ipad-et, mert a kikapcsoló csúszka is ebben a nem látható tartományban volt. csak a hard reset segített.
  • a weboldalak extrém szétesnek és nem a reklámblokkolók miatt

A kulso billentyuzeted nincs veletlenul kapcsolodva akkor, amikor nem jelenik meg a beepitett? Az igy normalis. Ez eddig sokszor bugzott, meg most is bugzik neha, mert egyaltalan nem szabadna megjleennie ha van barmilyen elerheto kulso billentyuzet.

Nem tappoltal veletlenul 3 ujjal? Az evek ota a zoomot kapcsolja ki es be. A zoom egy kisegito lehetoseg, a beallitasokban ki tudod kapcsolni ha nincs ra szukseged.

Tudsz mutatni ilyen szetesett weboldalt? Mit jelent az extrem szeteses? Macen nem esik szet, ha olyan kicsire veszed az ablakot, mint az iPad? Milyen iPaded van? Nem lehet, hogy “csak” az a baj, hogy 9.7"-es iPaded van? Az alapbol bekapcsolt Desktop mod, desktop User-Agentet allit be, viszont a 9.7"-es iPad kicsi lehet az oldalakhoz?

a külső billentyűzte épp a tetőtérben pihent, én meg a földszinten… nem kapcsolódott, nem bt-s
a 3 ujjas tappolást végül megtaláltam, csak azt nem értem, miért lett ez alapként bekapcsolva
a szétesés pl. a fészbuknál van. a jobb oldali sáv, ha nagyítok, rámegy a középső thread oszlopra.
ha a 9,7"-es 2019-es ipad air 3 kicsi ehhez a desktophoz, akkor inkább androidra váltok… (egyre többször gondolkodtam rajta)

A 3 ujjas tap miota iPad az iPad, azota alapertelmezetten be van kapcsolva. Ez olyan szetesesnek tunik, amit nem az Apple okoz, hanem 3rd party. Majd ok javitjak, ha akarjak. A billzet hibat is okozhatja az App fejlesztoje, mert van aki az app adott indulasanal levo elso hasznalatkor nezi meg a billzetet es kesobb hiaba disconnecteled, az app fejlesztoje direkt ugy irta meg, hogy okosabb legyen a rendszernel. Vegtelen sok ganyolt es kokanyolt megoldassal vannak tele a megirt appok. (Pl. Az Apple keri, hogy senki ne foglalkozzon a bilzettel, az majd elojon magatol, ha kell. De vannak fejlesztok akiket ez zavar, ezert sajat kezbe veszik, na az szokott sokszor benazni. Raadasul sok esetben az alkalmazott megoldas valamilyen trukkel van hasznalva, ami nem teljesen dokumentalt mukodese a rendszernek)

amióta van ipad, nekem van. meg midig megvan az ipad1. de sosem volt a nagyítás bekapcsolva alapból, eddig fel sem tűnt, hogy létezik…
az, hogy nem jelenik meg a billentyűzet, az rendszerhiba, mert semmilyen alkalmazásban nem jelenik meg (és nem is használtam semmi 3rd cuccot)
én is szoktam védeni az epölt, de egyre több a fájó pont

Nem oldotta meg. Bármilyen listában sokat görgetve kifagy. Eddig egy közös volt az eseményekben: ha bluetooth fülesen hallgattam a zenét. Még tesztelem, azt jelentem.

par remek ujitas:
1, bakpcsoltam az uj akku vedo ficsort, reggel uzenet vart a lock screnne hogy 80% toltottsegnel vegyem le a toltorol, meg o majd figyeli es megtanulja a toltesi szokasaimat, na ez annyira sikerult is rogron, hogy delutan 20 par szazalekos akkunal oldanam fel a telot es kikapcs, bekapcs csak ha toltore tettem, gyanusan ez ismet valami marketing ficsor lesz jogi osztaly megerositesevel (aka akkut megint majd ok vezerlik de beperelni hiaba probalod, mert ok beletettek a ficsort ami “megvedte” volna az akkudat, en kerek elnezest, de lehet csak tul realistan vagyok optimista)

2, medical contact hozzaadasa, healt appbol csak bizonyos contactotkat enged (random, nincs magyarazat melyiekt miert igen es miert nem), a contact appbol barmelyiket hozza tudod adni

Ezek persze aprosagok, nem is nagyon mndtak a keynote-on ;)

No es most mit ir a battery health az akkura? Mert a 20%-nal kikapcsol, az inkabb akkuhibara utal. A multban sem volt ez maskent. Tonkrement az akku, ezert lassitottak a telefont. Hidd el, nem az uj feature okozta a kikapcsolast. Nezz ra pl. egy coconut batteryvel.

Az akku 95%, tavaly dec 30 an (egy nappal a az akku csere projekt lejarta elott) lett cserelve. Szoval annak kb semmi baja. Es erdekes modon az ios elozo verzional ilyet nem is csinalt sosem.

De meg megfejeltek egy ujabb eltitkolt ficsorrel:
12

Szep idok amikor mar mindenfele ‘drivereket’ kell telepitgetni, egy szimpla telefon tolteshez a gepre :SSSS

Ez nem kell a tolteshez. A toltes, ha engedelyezve van (a telefonon settings/passcode) alatt tudod allitani, az elindul magatol (de ha nem geprol toltod, akkor ez a kapcsolo sem kell). Ez az iTuneshez kell kommunikacios cellal. A korabbi verzioknal is volt ilyen, pl iOS7 eseten a PPC 10.5-on szukseges volt, ahogyan 10.6-nal iOS10 eseten szinten (en ezeket a kombokat probaltam). A 95% az siman okozhat ilyet, nezd meg mit ir ki a cocconut battery. Hidd el, ez nem OS bug lesz. Ha 20%-nal kikapcsol, az akku.

1 kedvelés

Megneztem, a coconout 83% pillanatnyi toltottseget jelez, a keszulek 87%, az ios settings 95% akku allapotot ir a coconout 90,1% . Ebbol nem vonnek le semmilyen konkluziot.

En is probaltam sok kobot ugy 10.4+iphone 2g tol maig, de ilyet en meg nem tapasztaltam, hogy barmit kulon installalni kelljen legyen az akku vagy itunes, vagy barmi akarmi ios-osx viszonylatban.

ez nem teljesen tiszta, mit is kell engedelyeznem es miert, hogy tolthessem :S

Ha nem frissitetted az iTunest, akkor fel kellett rakni a frisebb “drivert” ami az iTunes resze. Ez most is igy van. Mivel ujabb iTunes nincs (a Mojaveban levo verzio nem jelent meg regebbi rendszerekre, Catalinaban pedig mar nincs), ezert a driver resz kulon telepitendo. Ezt pl fejleztoknel tartalmazza az Xcode, azert nem lattak a beta eseten a fejlesztok, mert az imaget nem lehetett feltenni csak akkor, ha fenn volt mar a friss Xcode.

Egyebkent ne a szazalekokat nezd meg, hanem az elterest a maximalis mAh es a factory mAh kozott. Ha ott van annyi azazlek, mint amennyinel kikapcsolt +/- 5%, akkor ez az oka. Ha sosincs lemeritve a telefon, akkor nem fogja tudni az elektronika, hogy mennyit bir az akku, igy csak olyankor tudja magat ujrakalkulalni a lemerult akkuhoz, ha tenylegesen lemerul es kikapcsol. Ezutan a kikapcsolasi szint lesz az uj 0% szint.

Ha toltore dugod, tolteni fog. Ha gepre dugod, addig nem fog toltodni se, amig nem feloldott allapotban dugod a toltore (viszont ehhez kommunikalni kell, ehhez kell az iTuneshez a driver frisites az esetedben). Ez is eleg regota benne van a rendszerben: https://support.apple.com/en-us/HT208857