Early adopterek iOS tapasztalatai

Minden up to date, kivancsisagbol megnyitottam az iTunest a gepen, az rogton frissiteni akarta a telefon rendszeret, erdekes.

A design capacity az utobbi 10 percben is esett 0,2%-t a coconout szerint, gondolom ez is valos :)

Az a kapcsolo ki van kapcsolva, es eddig barmikor gepre dugtam tolott, ma is elkezdte mar a toltest amikor feldobta a szivhez szolo uzenetet.

Miert erdekes? Ha a telefont meglatja az iTunes akkor kb. hetente megnezi van-e frissites. Ha van, akkor szol. Ez tortent.

A design capacity informacio is az akkubol johet. Mint ahogy a tobbi adat. Ha kb 20% kisebb a deisgnnel a full charge, akkor kuka az akku. En legalabbis akkor cserelem, nem szeretem ha veletlenul valami ramkapcsolodik.

Ha az a kapcsolo ki van kapcsolva, akkor nem lesz USB kommunikacio (emlekeim szerint toltes sem, de en bekapcsolva tartom ezt, ugyhogy passz), ha a dokumentacio szerinti eset all fenn. A telefon tobb mint 1 oraja lockolt. Az ablak amit shotoltal nem a tolteshez kell, hanem a kommunikaciohoz. A kommunikacio itt a kulcs cseret jelenti, amit elsore jovahagytal regebben (megbizhato-e a telefon/megbizhato-e a szamitogep kerdesre igent nyomva).

Ha jol veszem ki a szavaidbl ma este mar mehetek is lecsereltetni az akkumat a telefonban ha tovabbra is folytatodik a 0,2% kpacitas csokkenes/10 perc.

Az az erdekes, hogy a telefon is up to date, mint ahogy irtam, de itunes mar telepitette volna az updatet (ami nem tudom mi lehet egy up to date allpot felett)

Milyen verzio es build van a telefonodon? Ha az iTuenes frissitene, akkor nem lehet up to date.

Szerk: Ha egy keszulek kikapcsol, amikor elozoleg meg azt irta, hogy van meg benne kapacitas, az rogton akkucserere utal. Ha jon a hideg, tobbszor fogja csinalni.

13.1.2

mirol maradtam le (a borkai sztori meg megvolt:))

Es mi a build? :) Es milyen tipus a keszulek?

na most mar vegkepp nem ertem, bocs

Ha nem a gepre dugod, hanem egy konnektoros toltore, akkor ott tolteni fog. Ha gepre dugod, akkor amig nincs feloldva, nem fog az usb-n kommunikalni (ugy emlekszem, hogy tolteni sem, de mivel ez a feature lassan 2 eve jelent meg es engem zavart, ezert en letiltottam a kapcsolo bekapcsolasaval).

Az ablak a kommunikaciohoz kell. Viszont a kommunikacio azzal kezdodik, hogy minden eszkoz megbizhato-e (ezt valszeg leokeztad regebben), viszont ennek az ellenorzesehez is kommunikalni kell.

Ez tolott, ahogy irtam.
A masodik felet megertettem, a kommunikaciohoz kell, ok.

Egy 6s egyebkent, es tovabbra is a legutolso 13.1.2 verzio van rajta amit az Apple kiadott: (17A860)

Hm hm, van amire 17A861 is van.

nem hiszem, hogy ez segitene az en akkumon :)

Nem fog segíteni. Anno a 6s-em és a feleségem SE-je is ilyen hektikusan viselkedett. Lecseréltük 7-esre, azóta nyugi van. Egyik készülék sem volt még egy éves sem, hidegben küzdöttünk velük, később már melegben is stb… Az akksik szerintem ennél a szériánál egyszerűen nem sikerültek. Egyik ezeknél korábbi iPhone-al sem volt gondunk, a 7-esekkel sincs. Nem ismerem az újabbakat, de 6s akksigondokkal elég sok találatot ad a google…

Ez ok, de nekem eddi semmilyen ilyen jellegu problemam nem volt az akkuval.

A dolgok úgy szoktak elromlani, hogy előtte még működnek.

4 kedvelés

13.4 ( Nem túl hamar 😀 ) de egy hét után is úgy tűnik, sokat javult az akksiidő (i7)

Egyelőre a 14-ben az bosszant nagyon, ahogy az emlékeztető időpontjának állítását megoldották. Más bajom egyelőre nincs.

1 kedvelés

Nekem ujra kellett allitani minden okoseszkozt otthon. De nem tudom hogy itt az apple tv orult meg vagy a telefon iOS 14

vagy az okosotthon cuccok nem voltak felkeszulve ;)