El Capitan

Sziasztok.

Már szinte a kezdetek óta rendszeresen olvasgatom az oldalt, és most jött el az idő a regisztráláshoz. Rögtön egy kérdésem is lenne. Régebben használtam az El Capitan GM beta rendszert, és a tegnapi nap folyamán amikor megjelent hivatalosan is, akkor letöröltem a Macintosh HD-t és egy teljes clean installt csináltam. Telepítéshez kérte az apple id-t, és kb 2 órán keresztül töltötte, majd mikor feltelepítette ugyanúgy megjelent a Feedback Assistant. Mikor megnézem az About This Mac fület, akkor kiírja, hogy El Capitan Version 10.11, de mikor az AppStore-ban rámegyek a frissítések fülre akkor ott letöltendő rendszerfrissítésként ismét megjelenik az El Capitan Public Beta 10.11.1. A kérdésem az lenne mit tegyek ilyenkor, hogy a rendes rendszert rakja fel nekem?
Előre is köszönöm a válaszokat.

Eloszor is: Isten hozott!

Masodszor: Szerintem neked a rendes rendszer van fenn, es mivel csokos vagy, mar a 10.11.1 betajat is lathatod, amihez sima foldi halando hozza sem szagolhat. :)

Nem lehet, hogy még mindig be vagy jelentkezve a beta programba és azért azt tolja neked?

Bár most nézem, hogy a MBP-n nekem is azt mondja, hogy frissítsek a 10.11.1-re, pedig a 10.11.1 van fenn :slight_smile:

A béta programból kijelentkeztem már, de akkor is ezt csinálta. Most letöltöttem az El Capitan-t és egy usb-re kiírtam, ezután megint töröltem a gépet teljesen, és az usb-ről toltam rá a rendszert. Itt már nem kér apple id-t a telepítéshez, és remélem ez lesz az igazi. De én is azt hittem van erre valami egyszerűbb megoldás. Azért köszi nektek a segítségért.

Mail, iStat, Adobe CS6, Adobe CC, FEX oké. Memóriakezelésen nem látok semmi extrát, azon kívül, hogy a Fasari végre nem zabálja fel az egészet.

Térjünk erre vissza néhány hét (vagy hónap) múlva. :)

Nalam 2 bug van ossz-vissz… de ez mind kezelheto…
Az egyik a gmail a mail-ben amikor elohozom a fo ablakot akkor random bevillan, hogy van 64db olvasatlan levelem.
A masik a hacklin a maya44e-vel, optikai kimeneten van az erolkodo, de ha mute-ra rakom a 1/2-es channel-t amin meg egy fules log, es a spotify nem az aktiv ablak akkor random megall a zene.

Borderlands 2-ről olvastam, hogy valami bug miatt nem megy az új rendszeren (Steam), de nem tudom azóta javították-e. Én nem merek váltani még akkor sem, ha érezhetően gyorsabb lesz a gépem.
Viszont arról van infó, hogy a régebbi Macbook Pro (2007-2008) gépeken hogy megy?

Ami problema, hogy most mar sudo-val sem tudok beirni a /usr/bin mappaba pl. Tehat otletem sincs, hogy hogyan irjam at a rendszer altal hasznalt Python 2.7-et 3.4-re.

Nekem 5.2 mb van az utolso gep ami tamogatot, sima update volt es minden gond nelkul megy.

recovery módban, terminal-ban

csrutil disable

Kikapcsolod kernel parameterkent a hulyebiztos funkciot “rootless”:
sudo nvram boot-args="rootless=0"
ezzel meg le tudod ellenorizni hogy bekerult-e:
nvram boot-args
Ha benne van akkor reboot es utana mar tudod irni. :)

1 kedvelés

Nekem egy Dell U2515H monitor elkezdett villogni a frissites ota, a kollegamnal meg crashel a PhpStorm.

Szeretném visszaállítani a yosemite rendszer fontját. Lehetséges?Hha igen hogyan? Mert nekem ez ami van nem tetszik, olyan mintha torzított lenne. Jobs typografikus érzékenységével, ezt biztos nem engedte volna.

Nekem jobban bejon, egy kicsit emlekeztet a Lucida Grande nyulanksagara. Egy csomo cikket talaltam, hogy hogyan lehet a Helvetica-t lecserelni Yosemite-en a San Francisco-ra, visszafele viszont egyet sem.

1 kedvelés

A/D (Davidovics Adam-Hitspace)

"A most megjelent OS-X 10.11 “El Capitan”-ban az Apple megszűnteti a CoreAudio rendszer firewire támogatását. Vagyis a jövőben ha hibák merülnek fel a meglevő Firewire hangkártyával, azok orvoslására nemigen lehet majd számítani. Ez nem jelenti azt, hogy az új OS-X-szel nem fognak működni a meglevő eszközök, de tény, hogy lesz a használatukban némi kockázat, ami idővel növekszik.

Az Apogee már el is kezdett egy programot, hogy a régi firewire eszközöket beszámítja újra. Ez úgy működik, hogy leadja régi Duet vagy Ensemble eszközt, és Duet / Quartet vásárlásakor kap egy Groove-t ingyen, Ensemble Thunderbolt vásárlásakor meg egy One for iPad / Mac-et.

Sweetwaterék összeszedik és frissítik hogy mely cégek hogy állnak a frissítésekkel, amiből most látszik, hogy az El Capitant még zenei célokra ne tegyük fel ha nem muszáj. (Itt jön be az megint, hogy minél több szoftverünk van, annál inkább nehezebb és problémásabb a váltás).

A nagy DAW-ok közül a Live máris kompatibilis, elvileg a Digital Performer ugyancsak. AVID és Steinberg jelenleg nem támogatja az új rendszert.

A LISTA ITT TALÁLHATÓ.

A váltás persze nem szükségszerű, hiszen a korábbi OS-X-ekkel is csodásan lehet zenélni.

Az egyik fő kérdésünk, hogy zenészeknek mit nyújt az új OS-X?

A listát végigböngészve gyakorlatilag semmi nélkülözhetetlent. Az első legfontosabb a teljesítmény, a gyorsabban megnyíló appok, gyorsabb pdf böngészés és gyorsabb applikációk közötti váltás. A másik amit kiemelhetünk a split view mode. Ezek szuper dolgok, de talán nem éri meg azt, hogy ne várjunk addig, míg minden gyártó teljesen támogatja az új OS-X-et."

Hang video forum tetejere idoszakosan ki tudnank ‘tuzni’ esetleg?

Szerintetek ezt a disk utility-t komolyan gondoltak az apple-nel?
Vicc, hogy kiszedtek belole minden funkciot.

Ezt észre sem vettem. Nincs disk permission és a többi? :))

Meg a RAID, LVM es a tarsai :)
Nekem nincs bajom a diskutil-al sem, de azert klassz volt a regi kattingatos felulet…

Gondolom azt hiszik így letisztultabb…:)