Electron appok

Persze, de ez a teams is olyan mint a windows, nagyvállalati környezetben nagyon nem tudsz mást használni. Erre van mindenki berendezkedve erre van kitanítva az adminok 95%-a, nem tudsz átállni csak úgy. München példájából látjuk, hogy nincs is értelme átállni.

Ha már Teams, akkor nekem az tetszik a legjobban, hogy a Windows tűzfalat is “képes megkerülni”. :smiley:

When users initiate a call using the Microsoft Teams client for the first time, they might notice a warning with the Windows firewall settings that asks for users to allow communication. Users might be instructed to ignore this message because the call will work, even when the warning is dismissed.

Ez a firewall “kerdes” nem blokkol mindent. Pl, ha valamilyen rendszerosszetevot hasznalsz pl HTTP letoltesre, akkor ha letiltod a szoftvert, akkor is tud ezen rendszerkomponensen keresztul kommunikalni. A Teams is igy tesz, emiatt “kikeruli”, ami vegulis nem kikerules, mert ez a kommunikacio tenyleg nem a Teams processzben zajlik.

Mindezt értem, de akkor miért jelenik meg a tűzfalas ablak? De ez csak költői kérdés! :)

Amikor en eloszor lattam ezt az ablakot, kb 20 eve, egy total commander FTP kapcsolat inditasakor, mindezt ugy, hogy a hatterben mar ott volt a listazott tavoli szerver, akkor nem kicsit lepodtem meg. Akkor neztem meg, hogy valszeg ott is az tortenik, hogy a tcmdt megfogja, de a renszer komponenst nem… Hogy igy mi ertelme? Nem tudom :D Raadasul ha kiengeded az almafa.exe -t adott portra, akkor barmi, amit almafa.exe -nek hivnak, az is ki tud menni… Ezt en kicsit koncepcionalis hibanak erzem :D

1 kedvelés

Igen, amúgy valahogy úgy működik, hogy amikor felugrik az ablak, akkor sima user joggal bekerül a tűzfalba egy tiltás még mielőtt bármit nyomnál vagy nem nyomnál az ablakban. Ha engedélyezni akarod, akkor már kéri a rendszergazda jelszót. Tehát olyan, mint ha sima userként lehetőségem lenne bármit tiltani, de engedni már nem. Vagy a sima user tűzfal szabályokat nem veszi figyelembe a rendszer. Ennyire nem mélyültem el benne, csak röhej, hogy felugrik egy ablak és bármit választasz egyáltalán nincs hatása sem egyik, sem másik irányba.