Final Cut Pro X

November 17, 2020. webinar

Hmm nekem ebből annyi jött le hogy lehet majd amázni-umázni a targákat is végre. Meg ideje korán kinyírják a korábbi avideket.
Nekem ez a progi tényleg csak egy eszköz, soha nem tudtam és már nem is fogom megkedvelni, csak használom, ha erre van munka és épp termeli a pénzet oszt kész. Ismerem minden porcikáját, béna érthetetlen hibaüzeneteit, ama szarjait, a 2020-as userek pánik hívásait (ebbe fagy be, abba hal be), tényleg csak annyi jót tudok írni hogy pénzt hoz nekem. Meg a hálózati megoldásait, de ha itthon használom akkor az meg minek, cégnél persze qrva fasza.
Én meg olyan békességben elvagyok a 8.4.5-ön mint a sör az unikummal.

1 kedvelés

en is hasznalom az AVID+DaVinci+Flame triót) En most a 2020.10est (de NFR license) es semmi gondom vele)

Remélem téged nem veszítelek el, mint nagyon sokakat akik beléptek az avid egyházba. rip
Már így is körbe vagyok véve velük. mint egy szekta komolyan
De az fcpx templomosok közé sem fogok bekerülni, bár ezt a kis mocskot már megkedveltem.

az Instructor-i statuszom mar “egyhaznak” szamit?) :

  • nem vagyok elfogult) pld Davinci Resolve-bol nemsokára Mentor oktato leszek, de nem alszom fekete Blackmagic Design pizsamaban. Hasonló a helyzet az Autodesk Smoke/Flame (szinten minosített Instructor) es FCP-val (Master Trainer) is)… Szakmat szeretem es nem az eszkozt.)
6 kedvelés

Remelem ENNEK ellenére azért legalább a köszönőviszonyt megtartod velem))

van ez a filmje Nicolasnak a Mandy. A többség fikázza, szerintem qrvára rendben van, a történet tömören, hogyan pusztítsunk el egy szektát -)))
Azon gondolkodtam el ha most nekimennék egy ilyen instruktor vizsgának, mivel tudnának megfingatni. De amint megláttam a két mtva vágó nevét , ismerem őket, ha nekik ment…hagyjuk is.
Szurkolok nektek, hajrá, sikerüljön a buli, ha kell segítség szólj, bár nemtom miben is tudnék, köszönni is fogunk egymásnak, sőt sörözni is, és foglak én is pánikolva maroktelefonon hívni hogy segítsél mert szétb…z az ideg.

Magyarországon eddig csak end user minositettek voltak (ACI nem volt). az Instructori vizsga az 5nap x 8 ora kerdezz-felelek + online vizsgák (természetesen minimum 2 end user vizsga is, hiszen tudnunk kell mibol vizsgaztatunk)

5 napig , minden nap 8 órán át ???
naneeee
azért ennyire nem lehet komoly a történet
és fizessek is egy valag pénzt gondolom
és ha meg egy pont kellene a sikerhez rájuk gyujtanám a kócerájt
már most kikészültem idegileg -))))))))

)))) milyen erzekeny lettel a het vegere) Mar kezdem elhinni, hogy tenyleg farasztoak az AVIDes kollegak)

De amugy igen. Tenyleg igy van. Akkor van szerencsed, ha 4-5 oktato jelolttel vagy egy csoportban mert ameddig a kollega oktat - addig pihenhetsz. Pontosabban akkor sem pihenhetsz mert szimulálva a reális eletet midenfele kereszt kérdést kell feltenni mintha tanuló lennel (es a kerdesek “minosege” is szamit)

Ismerek itthon olyan avides emberkét (nincs neki papírja semmiről max az anyakönyvi kivonata) aki kiment Londonba a big avid confra mert kapott repjegyet, kérdezett hármat tört angolsággal a színpadon lévő főfő avides agytól, aki köpni nyelni nem tudott , de válaszolni sem, majd az előadás végén odament hozzá és állásjanánlatot tett neki pfffffffff öcsém erre mondom azt hogy nem számít a papírka, engem sem azért hívnak produkciókba mert oklevelek díszelegnek a falakon.
Túl van ez agyalva, hagyjuk, nézzed meg a Mandy-t, jó lesz -)))

nem hazudok, kikészítenek, tegnap este fél tízkor is pánik hívás, ■■■■ az aaf és a sima export is, megoldás keresés, fényelővel egyeztetés stb…áhhhh
xanax

M1 mini vs mac pro
fcpx prores export, a mini végzett mikor a pronak még van 15%
resolve telehányva kolorral, zajszűrőkkel…export a pro 26 perc , a mini 39. (tudatosodjon mindenkiben hogy a két gép között 8000 dodó a különbség azaz KETTŐ MILLIÓ NÉGYSZÁZEZER ft !!!)
8K reden picit akad-)
áldásomat adom a mini pro-ra, he lesz ilyen
vidijó

1 kedvelés

A Pro-ban van Afterburner? Azert kerdezem, mert ha nincs, akkor az M1-ben levo direkt HW rasegitest teszteled, a bare metal CPU teljesitmennyel. A kettot osszehasonlitani minden, csak nem normalis dolog. (a felvett videodat nem neztem meg, mert keptelen vagyok videokat nezni)

Nem az én videóm. Nem fontos megnézni, azért írom le a lényeget általában az elején. De akkor íme a hw:
A pro alap legcsoróbb after nélküli 8 magos, vékártya gyári 580x megtámogatva ezzel: w5700x, csillió ram.
A resolve metálon nagyon is csapatja a gpu-t, renderben , exportban. Fcpx dettó, de pl a media encoderen a metál az horzsol, levitál a próm ha beröffenti a vidkarit.
Nem néztem mit tud számokban, gyorsításban ez az utánégető ha belerendelték. Aztata se tudom megéri -e, vagy csak úri huncutság.
Szóval szerintem ez igenis jó alap az összehasonlításra.

Az Afterburnerben az Apple ARM SOCjanak darabjai vannak, pont ezek a HW gyorsito egysegek. Ez igy tovabbra sem fer osszehasonlitas, mert az egyik eszkozben van dedikalt hardver, a masikban nincs. A dedikalt hardverek raadasul abbol a szempontbol rosszak, mert hamis illuzioba kergetnek, megpedig azert, mert kiderul, hogy semmire sem jo az eszkoz, ha tul kell lepni azon, amit a HW rasegites nyujt. Ide pl jo pelda, az aktualis iPad Pro, amely rohogve rogzit es jatszik le, 4k 60fps HDR anyagokat, viszont nem tud mit kezdeni, egy, a TV adasbol rogzitett felvetellel, mert a HW alatt elfogy a szufla, amikor szembejon egy 10 megabites, 1080i interlacelt video es szaggat a lejatszas.

Akkor igazábol felesleges összehasonlítani az inteleseket am m1-ekkel ezek szerint. Mégis a net népe ezt csinálja, na mindegy.
Imádom a hamis illúziókat-)
Majd kialakul, pár év és tisztulnak a tranzisztorok.

Nem mondtam, hogy felesleges, de erdemes lenne minden tesztet ugy is osszehasonlitani, hogy nincs beleszamolva az M1 adott hardveres kepessege. A video enkodolas pont egy ilyen teszt, mert az Intel processzorban lenyegesen kotottebb a video enkodolo engine (mind codecre, mind formatumra, mind forrasanyagra), mert mas celbol kerult bele a hardver. Az Intel proci joval tobb formatumot tud dekodolni hardveresen, mint amit az M1/Axx csalad tud (lasd pl az Interlacelt videok), cserebe enkodlni tud sokkal kevesebbet, mert az Intel fele enkodolasnak annyi volt a lenyegi celja, hogy a kepernyofelvetel es a webkameras videokonferencia mukodjon, mig az M1/Axx csaladnal nem csak ennyi a cel, hanem ki kell szolgalnia a kameramodult a mobilokon. Emiatt egy kicsit “fals” lehet a benchmarkok eredmenye, az eltero kepessegek miatt.

Pont hasonlo dolog jatszodott le valamelyik Geekbench verzional PC-n is, amikor megjelent a Geekbench tesztben az AES enkodolas es hirtelen megeloztek a lasabb, de AES kepes processzorok, a gyorsabb AES menteseket a pontszamokban.

Nekem tovabbra is tetszenek az uj ARM-es gepek, de az igazan jo osszehasonlitas az, ami a CPU nyers erejet baszogatja. Mittomen, Xcode forditas, OpenOffice komplett forditas egy adott sakk engine sebessegtesztje, stb stb.

Nem neztem utana de akkor siman lehet, hogy az europai musorgyarok nem lesznek elobbre, mert pl. EU szabv. 1080i 25fps-t nem tudja hardveresen gyorsabban kodolni, hanem csak a tamogatott formatumokat?
Mondjuk vannak nalunk hangos reszrol is teszt videok, amir bizakodasra adnak okot, mert ott pont nem hasznaljuk a video kodol enginet.
pl: (egyenlore Logic mert mas meg nincs)
https://www.youtube.com/watch?v=KIAUiFoYPtQ&app=desktop

igazad van, de ha egy video veszi meg akkor ő azt nézi hogy melyik gép mennyibe kerül és melyik mennyi idő alatt végez.