Final Cut Pro X

Akkor igazábol felesleges összehasonlítani az inteleseket am m1-ekkel ezek szerint. Mégis a net népe ezt csinálja, na mindegy.
Imádom a hamis illúziókat-)
Majd kialakul, pár év és tisztulnak a tranzisztorok.

Nem mondtam, hogy felesleges, de erdemes lenne minden tesztet ugy is osszehasonlitani, hogy nincs beleszamolva az M1 adott hardveres kepessege. A video enkodolas pont egy ilyen teszt, mert az Intel processzorban lenyegesen kotottebb a video enkodolo engine (mind codecre, mind formatumra, mind forrasanyagra), mert mas celbol kerult bele a hardver. Az Intel proci joval tobb formatumot tud dekodolni hardveresen, mint amit az M1/Axx csalad tud (lasd pl az Interlacelt videok), cserebe enkodlni tud sokkal kevesebbet, mert az Intel fele enkodolasnak annyi volt a lenyegi celja, hogy a kepernyofelvetel es a webkameras videokonferencia mukodjon, mig az M1/Axx csaladnal nem csak ennyi a cel, hanem ki kell szolgalnia a kameramodult a mobilokon. Emiatt egy kicsit “fals” lehet a benchmarkok eredmenye, az eltero kepessegek miatt.

Pont hasonlo dolog jatszodott le valamelyik Geekbench verzional PC-n is, amikor megjelent a Geekbench tesztben az AES enkodolas es hirtelen megeloztek a lasabb, de AES kepes processzorok, a gyorsabb AES menteseket a pontszamokban.

Nekem tovabbra is tetszenek az uj ARM-es gepek, de az igazan jo osszehasonlitas az, ami a CPU nyers erejet baszogatja. Mittomen, Xcode forditas, OpenOffice komplett forditas egy adott sakk engine sebessegtesztje, stb stb.

Nem neztem utana de akkor siman lehet, hogy az europai musorgyarok nem lesznek elobbre, mert pl. EU szabv. 1080i 25fps-t nem tudja hardveresen gyorsabban kodolni, hanem csak a tamogatott formatumokat?
Mondjuk vannak nalunk hangos reszrol is teszt videok, amir bizakodasra adnak okot, mert ott pont nem hasznaljuk a video kodol enginet.
pl: (egyenlore Logic mert mas meg nincs)
https://www.youtube.com/watch?v=KIAUiFoYPtQ&app=desktop

igazad van, de ha egy video veszi meg akkor ő azt nézi hogy melyik gép mennyibe kerül és melyik mennyi idő alatt végez.

Pont ezt néztem én is a tesztekben, hogy végtelenül nagy a szórás, pl. ami engem érint, néztem a metalt, és hát a miniben lévőt az rx5500-al szerelt imac ripityára verte. Persze tudom, hogy Tim Apple már ott görnyed a Weller páka fölött a garázsában esténként és gyártja a 12 magos silicon-t… kíváncsi leszek az a D-kosaras silicon-okra. :)

2 kedvelés

Halihó, fcpx vágót keresünk, Bp-re, bejárós, heti 5 nap minimum. Nem idénymunka, hosszútávú.
Plíz privátban érdeklődjetek.
Köszke.

4 kedvelés

kezdodik,

https://9to5mac.com/2021/02/24/final-cut-pro-subscription/?fbclid=IwAR18mi1C73dzh2sE3RcywkzEsne4bh2RDyGh9VmRHI7I-d-0BF51FYX4d6E

(nem csak fcp-re ertve;)

1 kedvelés

Megmondom őszintén, hogy Logic esetében lehet örülnék az előfizetéses modellnek, ha normális áron adják. Az az egy hiányzik a táramból, amire nem vagyok büszke, de hát csak hobbi a zenélés.

Ha ezek közül bármelyik aktiválódik akkor a múltbéli példákból kiindúlva (adobe, avid, protools, nuke…) az egyszeri (vagyis állandóan használó) júzer szopni fog. Mert drágulni fog az örökélet, a godmode, vagy el is veszik. Persze ott a b oldal az alkalmi használók akiknek jól fog jönni és érthető is. És a “cég” is kaszál természetesen. Egyszerű matek. Üzletpolitika, na ezt a szót sem írtam még le soha -)
lost-win-win
0-2

lesz meg ennel durvabb is en azt mondom, csak varjuk ki, amikor mar csak sajat procis gepeik lesznek (lasd iOS).

(Beleolvastam a 9to5Mac-be, 700 dollár 4 kerék, hukk :)

off:

ugy nez ki orulhetsz ;)

on

Az arak a nagy kerdes?

Alex4D’s Final Cut Pro X page facebook oldalán találtam:

" Part 864 of in the series of “Final Cut Pro is mostly used by Apple to promote Apple hardware, software and OS strategy”:

There is a rumour that Apple will announce Final Cut Pro and Logic Pro for iPad at this Summer’s Worldwide Developer Conference - with subscription-based pricing.

@LeaksApplePro:

"Final Cut Pro and Logic Pro are coming to iPad.

Announcement at WWDC.

They will be subscription based."

Apple rarely mention their own applications at WWDC, because they are in competition with the developer audience. It is more inspiring to have Adobe Premiere or LumaFusion appear on stage (or in videos).

If the rumour pans out, this is Apple wanting promote the idea to developers that a business can be based on making software for iPad aimed at professionals.

Encouraging price points to move from $0.99 and $9.99 per month/year to $74.99 and $149.99.

https://twitter.com/LeaksApplePro/status/1367439352691843073 "

Mármint valahol ezt hivatalosan bejelentették vagy még mindig csak pletyka?
Egyébként, ha csomagban lehetne választani mondjuk Logic + Final Cut, akkor lehet arra fizetnék elő még úgy is, hogy szinte sosem használom a Final Cutot. De ha videót vágnék, azzal csinálnám, nekem mindig is egyszerűnek tűnt a használata a többi szoftverhez képest.

Továbbra is azt gondolom, hogy a fcpx ideális (technikai szempontból is) forrásanyag megmunkálásához kell… vagy nagyon egyszerü feladatokhoz. Egy 4 részes sorozatnál vagy játékfilmnél (ahol 10-20TB csak a masterbe felhasznált forrásanyag (vagy kb 700-900 db file))- a fcpx nagyon komoly fejfajast okozhat.
Amugy… az Apple Marcom (a fcpx/motion bemutato videoit is kesziti) - Autodesk Flame-et, Davinci Resolve stb hasznal…)

szerintem lesznek csomag arak is, es nem csak logic+fcp kombo,

Az ar a nagy kerdes? De gyanitom az adobe arak lesznek kb.

Kérdés final cut guruk felé, biztosan borzalmasan amatőr kérdés lesz.

Már régóta dolgozok egy projecten és a fcpx fájl csak úgy hízik. Sok cuccot beleraktam ami végül nem kellett sok féle previewet előre lerendelt amin még változtattam. Lehet ezt időnként ritkítani? Van rá valami gomb amit már nem használsz vagy nem kell azt kidobja?

free manuálisan: a “movies” könyvtárban ott az fcpx library, klikk jobb gomb és show package content, abban dátum szerint ott lesz minden amit addig tettél a projektel. Óvatosan a törlésekkel.

fizetős kényelmes progi, de van ingyenes része is , bár az nem biztos hogy elég lesz.

2 kedvelés