Final Cut Pro X

Sziasztok! Képtelen vagyok szinkronizálni a videóimat a külön rögzített audió felvétellel.
Egy koncertvideóról van szó, amit 3 kamerával rögzítettünk. Valamiért ezek képét sem tudom szinkronba hozni. Csupán a 2 azonos kamera képe illeszthető tökéletesen, de az audió sávot ezekhez sem tudom illeszteni. Pár másodperc után szétcsúsznak. Olyan, mintha más tempóban lennének a felvételek, de ha külön nézem őket nincs az az érzésem, hogy gyorsabb vagy lassabb lenne bármelyik is. 3 nap van a leadásig
Köszi

Milyen FPS-el rögzítettél, és a project milyen?

ui.: az audiosávnak mi a mintavételezési frekvenciája és a projectnek milyen?
ezeknek a dolgoknak passzolniuk kell.

1 kedvelés

Valakinek volt mar ilyen esete:
4k anyag proxyban szerkesztve (regi a gep na;) automata szinkorekcio rakuldve a klippekre, a klipp elejen meg nem latod a valtozast, aztan a szepen korigalodnak a szinek, mindezt mar a renderelt anyagon, de nem minden klippnel az adott projektben,

masik kerdes:
masodik kijelzonek hasznal e valaki ipadet, melyik app-val? en mar probalt a yem nevut, ami olcso de meglepoen jo, illetve a duettet ami draga es meglepoen semmivel nem tud tobbet, most 4k -s projektnel, probaltam viewerkent hasznalni az ipadet de elverzet (pedig ugye aproxy filokat hasznaltam), ha a libraryt raktam ki ra az minden gond nelkul megjelenitette

Hozzáértőbb fórumtársakat kérdezném, az mitől lehet hogy a 2+2 magos 2015 MBP 13" gépen a FCPX 75-80% terheli ki a procit (vagyis még egy mag sincs kihajtva rendesen). Szinte minden másból kiléptem direkt.

ui.: és nem a proci vesz vissza mert teljesen hidegen az elejétől ugyan így csinálta.

Bocs nem teljesen tiszta. Nem csinalsz semmit es 75% a terheles vagy renderelsz es csak max 75% a proci terheles? Nalam utobbinal 4 mag 8 szal szinte 100%

4 szál van vagyis 400% a max, és exportnál max 75% megy a proci. Elégé sokan panaszkodnak erre a weben de csak ilyen voodoo megoldások vannak.

a vudu megoldas a vindoz+adobe?? :DDD

1 kedvelés

Hm… erdekes, a color correction-nel vmi. nem ok:

Sziasztok, szia Vati!
Több fórumon is láttam az alábbi “hibára” a választ- ami az alábbi hsz. szerint nem is hiba.
De mivel nem vagyok rendszermérnök, ezért majd a nálam okosabbak megcáfolnak, vagy megerősítenek. :)
"In a german fcp forum someone has saved the contradicting comment from the Youtube side. Here it is:

Lift, Gamma and Gain (LGG) have NOTHING to do with Shadows, Midtones and Highlights (SMH). He is correct in his definition of LGG but his assumptions about SMH are misguided. What’s happening with SMH is that there is an ADDITIONAL weighing factor (a transfer function) that splits the Luma range into three distinct ranges that sum up to 1 (think of the three ranges as luma masks). What you’re seeing when adjusting the the Luma level in the SMH wheels is an OFFSET (additive) transformation weighed by a Luma xfer function. The behaviour is absolutely normal. If the effect was the same, why would you need both the color board and the wheels ? These are two different methods. The primary use of the SMH wheels is to colour balance luma ranges differentially. No bug there and no reason to be alarmed. I would add that it is WRONG to think of Lift, Gamma and Gain as methods to control Shadows, Midtones and Highlights; they are more appropriately, methods to control CONTRAST, where the contrast pivot is either pegged to black, white or both. Gamma can also double up as a classic “brightness” control, that doesn’t clip or dim specular whites and doesn’t lift or crush blacks. The xfer functions used to split the luma range into SMH can have many shapes. What you’re seeing with the curve is simply a reflection of the SMH weighing functions chosen by the FCP team. These are valid choices, but not the only ones possible. But still perfectly valid."

Itt a teljes fórum topic: http://www.fcp.co/fcp-forum/4-final-cut-pro-x-fcpx/28415-fcp-10-4-color-boards-vs-wheels#93071

Ez ok, - bar ilyen szinten en sem ertek hozza nem vagyok colorist - de ami toketletesen mukodik rec. 2020PQ-ban az miert nem rec. 709-nel? Vagy miert nem ugyanugy viselkedik ugyanarra a parameterezesre a ket szinterben?
A Resolve LGG-vel tenyleg kar volt osszehasonlitani, mas a gorbe is.
Ahogy elnezem mindenhol ovatosan fogalmaznak nem hibakent inkabb erdekessegkent emlitik :)

@underscore Hozzád lenne egy kérdésem,az mitől lehet fcpx alatt, hogy még render megy az app-ban 200% pörög a proci (400-ól ugye), de ha rányomok az exportra90-100% a max (gyakorlatilag csak egy szálat használ ki).
Minden a legfrissebb.

És egy mellékes kérdés, fcpx képes még arra hogy több gépet összevonjon a rendelésre? (régen fcp tudott ilyet).

solar, koszi a bizalmat, de en csak akkor hasznalok FCPX-t ha abban kapok egy elogasat es valami problema van a conformingnal. Szoval en soha nem exportalok a fcpx-bol. A kerdesedet tovabbkuldhetem. Sajnos en kimerito valaszt nem tudok adni mert napi szinten mar nem hasznalom a fcp-t (fcpx-t soha nem is hasznaltam).

A mellekes kerdes. Gondolom a shared computer-ek beallitasara gondoltal. Ezt a Compressor vegezte, es ahogy elnezem, meg mindig tamogatja. (Compressor->Preferences)
[

Ertelemszeruen, a 4es Compressorban is, a hozzaferest a gepeken is be kell kapcsolni

1 kedvelés

Köszi, most éppen megy az export nálam utána kísérletezek. :)
Nem vagyok egy nagy videós de havonta 1-2 1 órásanyagot vágnék, amiért nem vennék egy újabb asztaligépet. De feltünt egy 2.1 xserve 100 euroért megy licitben ebayen azt hiszem annyit megér a renderben :D

Tudom te más szinten gondolkodsz, de nekem ez hobby (vagyis azzal jár) nem munka.

De még egy off mi a véleményed a legolcsobb blacmagic kamerákról?

Sziasztok, szia solareclipse!
Melyik BM kamerára gondolsz?
Mi láncban BM Ursa Mini-t használunk, ezzel van tapasztalatom.
Ja, és te mire szeretnéd használni- bármelyik BM kamerát…

Online stream, erre keresnek valamit (persze nem egybol BM kameravala indulnek mert azert annyira nem olcso) de elege sok embernel lattam mar. Elso probalkozasra vettem egy logitech c525 (ha jol emlekszem a pontos tipusra) na ez katasztrofa! E helyett szeretnek leresni valami mast.

OFF - Erre gondoltál? https://www.blackmagicdesign.com/products/blackmagicmicrocinemacamera Szerintem jó a lenne stream-hez, bár szerintem egy olcsóbb, konzumer kamerával jobban jársz.

Pocket cinemata gondoltam, de ajanl egy olcsobb jo kamerat. Mert en mar szetturtam az internetett de nem talaltam.

Nem biztos, hogy tudok segíteni, de írok egy priviüzit. Nem akarom szétoffolni a fórumot. :)

1 kedvelés

http://whatphotographygear.com/cameras/10-best-live-stream-camera-reviews-2017-buyers-guide.html?utm_expid=147123936-1.eMQoGjquRieidCLJDT0_0A.0&utm_referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.be%2F

A logitech nem jott be, a rendes kamerak meg kicsit eros erre a feladatra :)