Final Cut Pro X

Continuing the discussion from Final Cut Pro X:

Sziasztok!

Most először próbálok használni Final Cut-ot vagy iMovie-t. Adott egy 33 perces Xs-sel felvett video,
amit youtube-ra szeretnék a programból exportálni, feltölteni.

Amint kiválasztom az exportnál youtube-ot, azt az üzenetet kapom, hogy be kell jelentkezzek.
Majd a gombra klikkelve a böngésző megnyílik és ezt a hibát kapom piros felkiáltójellel:

"A Google-lal való bejelentkezés ideiglenesen letiltva ennél az alkalmazásnál

Az alkalmazást még nem ellenőrizte a Google a Google-bejelentkezés használata szempontjából."

Nem tudok ezzel mit kezdeni…

Hogyan lépjek tovább???

Köszönöm a segítséget!

Melyik operációs rendszer alatt milyen verziószámú FCPX-el vagy iMovie-val próbálkozol?

Olvasd el ezt: https://support.apple.com/hu-hu/HT205334

ki exportálod a videot és feltölöd a youtube felületén. Már kész is lennél.

3 kedvelés

Catalina 10.15.1 alatt futnak.

Milyen tömörítést használjak, hogy megmaradjon a HD minőség, de ne legyen hatalmas az exportált állomány?

(Nem rég váltottam Mac-re és a Final Cut is teljesen új számomra, ezért tapogatózom még nagyon)

Ez független attól, hogy mac vagy win. Én final cutból mindig kiexportálom tömörítetlenül és handbreakkel tömörítem be. Ott ha nem tudod van youtube profil is.

Üdv mindenkinek. A vírus miatt nekünk már itthonról kell dolgoznunk, ezért volt egy kis időm és összehoztam, hogy a “Subtitle Edit” elinduljon mac os alól mint app.
Ez egy ingyenes, orosz feliratszerkesztő, konverter progi, többször mentette meg az idegrendszerem és életemet. Tud pl. Avid subcap-re kódolni meg mindent mndenbe, kijelzi ha tc átfedések vannak stb. Csak hát win-es. Persze tudom, ott a VmWare és társai, sőt a WineBottler is képes elindítani az exe-t, de hát a kényelem na-)
A WineBottler most is kell, innen lehet letölteni, free, kinek melyik mac os van:
https://winebottler.kronenberg.org/downloads
A subtitle edit appot innen - saját feltöltés - , és csak be kell dobni a programokhoz:
https://mega.nz/#!kPpl0QKQ
letöltő kulcs:
v3E-GOuezyckzR-vDkl-bRkZYjTX7mJJvVjoMhSA7sQ

Ha valamiért nem indulna el, írjatok, akkor bepötyögöm hogyan kell az exe-t átalakítani.
Szóval ez ügyes progi, avides subok támogatása mellett pl. fcp-re tudja srt-ből a itunes time textet is.
Persze aki támogatni szeretné Bin Liu-t (aki egyébként ügyes és hasznos progikat készít) megteheti, mert itt az appstoros verzsön. 3500 pénz.

4 kedvelés

Érdeklődni szeretnék, hogy érdemes-e belevágni Final Cut Pro tanulásba akár hosszabb távú megélhetési szempontból? Mennyire keresi a munkaerő piac vagy inkább szabadúszóként érdemes? Szóval, ha valaki ért hozzá mennyire van ilyesfajta munkára kereslet?

Szoktál vágni alapban videót? vagy valami ilyesmi szakmában dolgozol?

Nem, néha iMovie-ban saját anyagot, de nem profi szinten.

hosszabb tavon…

  1. kis-kozepes studioknal inkább Premiere
  2. kozepes-nagyobb studioknal AVID (itt kezdenem)

-de tuti, hogy párhuzamosan kell tanulni a Davinci-t (tankönyvek (free) itt: https://www.blackmagicdesign.com/products/davinciresolve/training )

Semmi gondom a FCPX-el. Tok mindegy mit használsz. A kerdes az, hogy milyen workflow-ba kerülsz. De ha nagyon kreatív otletetek/contentet tudsz kiadni, akkor a post producere megkeri a media admint, hogy alakítsák at a workflowt (persze nem az egészet, hanem azt, hogy tudjanak integrálni a kozos munkába), hogy tudjal alkotni zavartalanul es gyorsan azon amint akarsz/tudsz.

3 kedvelés

A kedvencem a Final Cut. Én úgy gondolom, hogy érdemes ismerni ezt is. De a piac elsőszámú szereplője az AVID és nagyon kezd feltörni a Davinci is. Emellett még a Premiere /mint ahogyan előttem írták/ a kis stúdiók kedvence. Érdemes egy szofvert jól ismerni ezek közül, de mindig nyitottnak kell lenni új workflow-k megtanulásának is.

1 kedvelés

Köszönöm mindenkinek a segítségét. Amúgy is szeretnék online képzést indítani teljesen más területen (dietetikusként egyes táplálkozási betegségekben szenvedőknek), a felvett videóanyagon tudok majd gyakorolni.
Papírforma végzettséget itt néznek amúgy a munkaadók vagy a gyakorlati tudás számít?

Kapcsolat és tudás

Szerencsére már itthon is van három olyan tv társaság ahol fcpxeket használnak, ebből kettő csak azt. Én ennyiről tudok, nem sok, sőt, de legalább léteznek.
Beszállítóknál, utómunka stúdióknál premiere, avid, resolve, edius. Én mostanában azt látom, hogy párhuzamosan inkább after eff.-et kérnek (grafika 2d-3d), ami azért nagy falat. Meg tudjál resolve-ban fényelni talán. Meg tudjál médát konvertálni (szabványok ismerete) meg értsél mindenhez és dolgozz 3 ember helyett.
Papírt nem kérnek, gyakorlat, progik ismerete kell. Felvesznek gyakornoknak, ülj le és csináld, egy hónap és kiderül ami bederül.
Mi emberkét kerestünk gyakornoknak, korona kitörés előtt 2 hónappal, alig tudtunk találni, aki avidet látott olyan nem is volt, pedig fizu elég fasza, nagynehezen egy ifjonti bábu jött ,vágott premieren, jó lesz, aztán két export között meg úgy mindig basztatta a maroktelefonját, meszendzser, twitter kábé az összes cociális médiát, nem haladt, nem vált volna be, de a korona miatt repült végül. Most meg a vírus miatt válogathatunk a ■■■■ábbnál ■■■■ább kírugott munkásemberek között, de nem tudunk munkát adni.

1 kedvelés

Akkor tényleg nagy káosz van munkaerő piacon. Igazából hobbiból is tanulgatnám, nem kizárólag munkavágyból, bár ha több lábon áll az ember, az sosem baj. ;-)

Ha a studios munkavegzes (karantén) most problema, esetleg reszleges tavmunka Teradici-n keresztul?
Ismerek ket studiot (nem magyar) akik korabban is ki akartak probalni (es a
DNEG-hoz hasonlo rendszereket kidolgozni), de a korona most nagyon felgyorsitotta.

2 kedvelés

Köszi, továbbítom.
Ami minket, engem illet, eddig 70%-ban is home office volt, most meg aztán 100%. Tudom most sz.r ezt hallani, olvasni, de a vírus és h.o. miatt dugig vagyunk munkával, nagyon durván. És nem adhatjuk tovább, mert több embert meg nem tudnak kifizetni. Május már most fullon van. Érdekes időszakot élünk azaz igazság.

1 kedvelés

Hoppácska itt a 4.9.
Proxy:

  • Generate proxy media in custom frame sizes of 1/8, 1/4, 1/2, or full resolution.
  • Choose to create proxy media in either ProRes Proxy or H.264.
  • Choose to display original or optimized media if proxy media is not available for some clips in your project.
  • Create a proxy-only copy of a library to reduce size for portability or performance.
    Ezek fa…ák.
    Kapott cociális média ficsőröket, és még sok mindent.
    Vizuális bemutatók
    Támogatott lett a sony xavc-l kodek, az jó mert nekem az alap xavc is rotty, szép zöld minden. de hagyjuk is. Talán beesik egy prokodek pakk…
    Rendszer kövi még érdekes mert 10.14.6 vagy 10.15.6 és későbbi. Ilyen sem volt még, bizti látják hogy sokan nem váltottak 15-re.
    Hajrá.
1 kedvelés

## FCP 10.5 Is Here!