FLAC zenehallgatás - jól jönne ötlet, tanács

Sziasztok!

Van egy alsó-középkategóriás audiophile rendszerem. Felmerült az igény, hogy FLAC fájlokat hallgassak rajta. Nézegettem network lejátszókat. Ma közelebbről is megnéztem egy Denon lejátszót. Végül is a boltban maradt, mert egyik pendriveomat sem bírta be olvasni, és a hálózaton keresztül csak DLNA kapcsolattal tud lejátszani zenét. Rájöttem, hogy ez nem ok nekem.
Amit szertnék:

  1. Pendrive vagy HDD forrásból FLAC zenéket lejátszani (rádugom)
  2. Megosztott meghajtótón lévő FLAC zenéket lejátszani (Mac vagy TIme Capsule)
  3. Spotify elérés (ez csak hab a tortán)

Azt gondoltam, hogy egy network Payer ezt alapból tudja, de nem.
Jól jönne bármi tanács, hogy miért gondolkodtam rosszul, milyen megoldás lenne a kívánságaimra.

Köszi!

Megkerdezhetem milyen rendszer? Szerintem a flac csak placebo :) szivesen osszerakok egy vaktesztre valo anyagot.

Lehet, de akkor is ezt szeretném.

A legegyszerubb esetleg egy olcsobb PC (Vagy Mac Mini) optikai hangkimenettel es egy jo DAC jo tappal. Kedvencem utobbibol a Heed Audio Dactilus, amit Magyarorszagon terveztek es gyartanak (igy tobbes szamban, mert ketten csinaljak :-D)

Köszi! Akkor nincs egyben megoldás, forrás (valami médialejátszó) + DAC lesz a megoldás.

Esetleg egy Open Hour Chameleon? Ebből bármit lehet csinálni. Elég szimpatikus.

Jónak tűnik, köszi!

Azon gondolkodtam, hogy ez a vakteszt hogyan lenne?

Volt egy olyan oldal, ahol ki volt téve több különböző stílusú híres dal részlet különböző MP3 minőségben. Azt hiszem volt tömörítetlen formátum is. Kb 10 dalból 2x találtam el, hogy melyik a legjobb minőség és sokszor választottam a legrosszabbat, hogy az a legjobb. Tehát totál random volt az egész. Persze lehet ha valaki hangtechnikus és ez a szakmája, lehet jobban észreveszi a kis különbségeket, de zene hallgatáskor nem azt kellene keresni, hogy hol rossz a tömörítés minősége :)

Igen, azt az oldalt ismerem, de az csak számítógépen hangrendszerét teszteli, szerintem.

Lehet igazad van. Viszont én sem sima számítógépen hallgattam, hanem korábban legolcsóbb Yamaha studio monitoron. Persze lehet, hogy egy sokkal jobb minőségű hangfalon kijön a különbség. Mint ahogy Ákos mesélte, hogy egy zaj csak és kizárólag egy méregdrága hangfalon jelent meg és kiderült, hogy egy eszköz gyárilag hibás bekötést alkalmazott…
Amúgy az a vicces, hogy a stúdiókban teljesen más módszerrel hallgatják a zenét, más hangfalon tesztelik, keverik, stb. És a nagy kérdés az, hogy akkor nem azokon kellene nekünk is zenét hallgatni? Hiszen azokon készítik, így azokon kellene a legjobb minőségben is megszólalnia. De akkor már olyan szobát is kellene csinálni otthon. Ráadásul mindenki füle és ízlése más. Valaki imádja a subot, valaki nem.
De elhiszem, hogy van igény arra, hogy a lehető legjobb minőségben akarja valaki élvezni a zenét is, de ahhoz nyugalom is kell. A mai világban minden van, csak nyugalom nincs :D
Amúgy a Tescoban lehet kapni vinyl.t :D

Volumio? egy raspberry pi eleg ala, es elvileg jo. Most tervezem kiprobalni, eddig lusta voltam szetszedni a pi-t, olyan jol ul a TV alatt. ( https://volumio.org )

De. Studio monitor a legjobb az egy masik kerdes hogy az emberek 95% rosszul lenne ha azon kene hogy zenet hallgason. Pl en is, tudom miert jo amikor keverek vagy zeneltem. Viszont ha zenet akarok hallgatni nem azt keresem, most egyre nagyobb divat az audiophilek koreben amugy :)

Vak teszt: megfogok egy eredeti wav-ot amit letomoritek 128,256,320 mp3-ra es flacra majd mindet vissza wavra hogy a meret azonos legyen. Persze tobb zenei reszlettel, placebonak raknek be valamelyik vallogatasba tobb 320 es mondjuk kihagyni a 256-ot. Hiszem hogy az emberek iszonyatosan kis resze tudja megkulonboztetni.

Az emlitet tesztben elege jo aranyt ertem el ami ker dolog fuggvenye
1, szerencse
2, nem a minoseg romlik hanem… Ezt a teszt utan :)

No, ha összeáll a cucc, ki fogom próbálni.

Melozok hetvegen megvsinalom, tenyleg erdekel ki mire jutt vele :) feckat is varjuk majd :)

1 kedvelés

Csak attól tartok a zenei repertoárunk nem nagyon lesz hasonló.

Én már csináltam tesztet FLAC vs. MP3 között, igaz, semmi extra nincs a setupomban, az iMac-re dugtam rá egy Grado fülest, de egyáltalán nem tudtam megkülönböztetni a kettőt, úgyhogy nekem személy szerint egyáltalán nem éri meg a nagy fájlokat tárolni.

A < 128kbps MP3-akat azért hallom, hogy szarok, de 320kbps MP3 az összes igényemet kielégíti.

Én is így vagyok vele. Ráadásul én zenét szinte csak tömegközlekedés alkalmával szoktam hallgatni. Akkor meg amúgy is előnytelen térben ■■■■ minőségű fejhallatón hallgatom. Viszont van még egy fontos összetevője a zenehallgatásnak: nem mindegy milyen lelkiállapotban hallgatjuk ugyanazt :smiley:

Nyilvan nem csak holland egyetemista alltal keszitet fuzios zajzenet fogok csak megcsinalni. Amugy egy zeneileg muvelt ember stilustol fuggetlenul megtudja allapitani valami jo e vagy sem, es itt nem a zeneiszilusokrol lesz dzo hanem a-b tesztben eldonteni melyik forras szol szebben.

Amugy mi a kedvenced?