FLAC zenehallgatás - jól jönne ötlet, tanács

Akusztikus jazz (Chick Corea, Renaud Garcia-Fons, Jan Garbarek, Jacques Loussier, Hiromi, Patricia Barber, Esbjörn Svensson Trio)
Fúziós jazz (Chick Corea, Al DiMeola, Erik Truffaz, Jean-Luc Ponty, Mike Stern)
Klasszikus rock (Yes, Pink Floyd, Jethro Tull)
… és elektromos zenéből Jean-Michel Jarre, Kraftwerk, Klaus Schulze :)

1 kedvelés

A Fusion jazz nagyon jó lesz. Pl. ha már Corea és Meola, a Return to Forever Romantic Warrior c. lemeze, tökéletes tesztalany. Amit abban lenyomnak a fiúk, amit Stanley Clarke bőgön és basszuson művel, vagy Corea a billentyűs hangszereken, Meola gitárokon, az mindent lefed, amire szükség lehet egy átfogó audio teszten. Halk, akkusztikus részletek, hangos zúzós elektromos örjöngés, egy csoda. Szóval szeretem. :)

Húdejó, csatlakozom a (többek között) fusion jazzt kedvelők táborához!!!

Egyszer láttam egy élő koncertjét Nyíregyházán szabadtéren. 5 szám után meg is untam, hiába játszik zseniálisan… nem az én világom :slight_smile:

Eléggé megváltozott kb. a 90-es évektől, előtte nagyon zúzott, azóta lecsendesedett…
Biztos belátta, hogy semmi esélye ameddig Mike Stern színen van. :D

Return to Forever - Sorceress 1976

Return To Forever - Duel of the Jester & the Tryant 2008

Nem vagyunk egyformák :slight_smile:

Altalaban en is 320s mp3t hallgatom/tarolom de a szamomra "alapzenekenel " aac-ban orzom. Azert egy kicsit meghajtva egy eros kozepes cuccot (nalam Onlyo-b&w kombo) azert hallani bizonyos elterest a ket fajta minoseg kozott.

Nincs elfelejtve a teszt, holnaptol szabin vagyok.

bocsánat de igy karácsony elött több dolgom van mint gondoltam, egy tracket megcsináltam gyorsan lesz több is.

a forrás flac amiből kivágtam egy darabbot és wav-ban mentettem.

utána készült belőle egy 256kilobites változat majd vissza wavba. a másik fájlal nem történt semmi. várom a tippeket :)

https://dl.dropboxusercontent.com/u/1075824/test.zip

Nem pontosan értem, hogy mit is dsináltál. Miért FLAC a forrás?

Veszteségmentes tömörítés, (gyakorlatialg mindegy hogy wav vagy flac) és a lényeg kiderül e hogy átlag ember meghallja-e hogyha mp3-at hallgat.

De egy ilyen tesztnek nem az lenne a lényege, hogy CD -> WAV, CD->FLAC, CD->MP3 és ezeket összehasonlítani?

Leszedtem. Meghallgattam. Számítógépre dugott fejhallgatóval nem hallok különbséget. 50% eséllyel találnám el, de itt nem az a lényeg, mert magamat nem akarom becsapni.

Az teljesen mindegy, hogy milyen veszteségmentes tömörítés a végeredmény. A lényeg, hogy ugyanolyan formátumba hozta a kettőt, hogy ne lehessen tudni paraméterek alapján, hogy mit hallgat az ember és így csak a hallására hagyatkozhat, semmilyen más tényező nem befolyásolhatja.
Én majd csak fülhallgatón tudom meghallgatni. De tuti én sem fogok hallani különbséget :D

1 kedvelés

Ez a része világos, de miért FLAC volt a kiindulás?

Megcsináltam a CD -> mp3 320, CD -> Flac fájlokat. VOX-ba beolvas (véletlen lejátszás, így nem tudom melyik szól, de fogalmam sincs. Számítógépen nem hallom a különbséget. Marha kíváncsi leszek, hogy a DAC-al lehet-e hallani, de azt majd csak a hét végén tudom megmondani.

mert nincs audio cd-m 10 éve :), és a flac pont olyan minőségü mint az audio cd (tömörített veszteségmentes a FLAC)

De ha meghallgatod rendes cuccon akkor te hallod a különbséget nem? ez nem 50-50% hiszen eddig az volt a téma hogy hallani (szerintem meg nem).

Köszönjük szépen a tesztet! Meghallgattam, nem tudok különbséget tenni (iMac-re közvetlenül rádugott Grado iGi füles).

1 kedvelés

Számítógépen nem hallok különbséget. “Rendes” cuccot még nem hallgattam meg.

1 kedvelés