FLAC zenehallgatás - jól jönne ötlet, tanács

  1. mp3
  2. wav

nekem ez jött le elsőre…
apple in-ear és biztosítéknak egy harmankardon 5.1 erősítő (először sima stereo-ban, utána 5ch stereo) harmankardon hangszórókkal hallgattam meg.

még várunk egy kicsit és megmondom majd.

Rohadt kíváncsi vagyok… volt egy rész ami - szerintem - árulkodó volt.

Így kell hittéríteni :D
Hányszor hallgattam én agyon ezt a lemezt??? Nem egyszer erre aludtam el, hogy üvöltött szószerint a fülemben. És volt egy szám, ami nagy csönd után üvöltéssel kezdett (asszem a 7. szám volt), és volt, hogy arra ugrottam fel álmomból, hogy most már ki kellene kapcsolni :D (amúgy ez a kedvencem arról az albumról… :D)
Jah, amúgy még nem hallgattam meg csak a laptop hangszóróján, csak kíváncsiságból, hogy mi az :)

Amúgy nem lehet szavazást kirakni ide a fórumra valahogy?

szavazást nem tudom Esőjáró megmondja, még téged megvárlak meg kstamast és megmondom.

Én csak a hét végén tudok eredményt mondai, mert arra áll össze a cucc.
Ja, és mi ez a zene, nem ismerem, nem az én világom. Linkin Parkra saccolnék.

System Of A Down

Mondtam, hogy nem az én világom :slight_smile:

teljesen lényegtelen, nem zenei izlésről beszélünk hanem audio fájl minőségéről.

Ilyen zenénél sosem fogjuk észrevenni a különbséget.
Ehhez analóg módon rögzített akusztikus hangszerek szükségesek, nem már mindenféle elektronikán ezerszer átment hanganyag. A 256-os mp3 is “túl jó”, keressük a leggyengébb láncszemet…

Ezek akusztikus hangszerek, és nyugodj meg még a leg elvontabb jazz-t is digitálisan rögzitik 2015-ben. Amugy ma digitálisan rögzitett zene fényévekkel jbb minőségü mint bármilyen analog technika régen. Az átlag zene hallgató pedig ez, nem Mozart, vagy Liszt.

Gagyi pop zenét pedig végképp nem akartam berakni.

Megnyugodtam, Solar. Veled nem lehet vitatkozni, meg nem is érdemes.

Miért is?

Szerintem zenélni és zenét hallgatni teljesne más.
Zenélni valami nagyobb AKG, zenét hallgatni pedig sennheiser momentum-ot használok.

Talán kösztes megoldásnak beyerdynamic (de az nem 30e kategoria).

Amugy ezt a momentumot nagyon szeretem (és még headset ként is müködik, egy mozdulat kábelt cserélni) talán egy vagyis két hátránya van.

  • mivel velur a párna (ha jól tudom ez a neve, vagyis kiforditott bőr) nyáron elégé meleg.
  • ha pedig nagyobb füled van vagy kicsitt elálló akkor nagyon sokan panaszkodnak rá hogy nyomja a fülüket. (én szemüveges vagyok nekem a szemüveg szárát kicsit fel kell emelnem mert 1 óra után különben nyomja)

amugy a sennheiser momentum on-ear-ről beszéltem akcióban ki lehet fogni 45k körül nekem barna van :)

Én is inkább arrafelé hajlok, hogy CD vagy digitálisan rögzített zene majdnem mindegy, valóban nem sokan hallják a különbséget és a hét végén magamat is letesztelem, de a fentiekkel kicsit “vitatkoznék”. Pár hete hallgattam komolyzenét egy igazán komoly high tech cuccon. A bakelit döbbenetesen másképpen szólt, mint a CD, olyan térhatással, levegősséggel, hogy a CD elbújhat mellette. A CD után egyszerűen kinyílt a zene, megtelt a szoba. A bakelit 1960-as években rögzített és nyomott lemez volt. És ez olyan különbség volt, ami mindenki számára hallható, nem csak 10%-nak.

15-16 éve kezdtem DJ-zni, akkor bakelittel nyomtuk (fiatalon nem volt sok pénzem de jól szorakoztunk, legjobb barátom gyakorlatilag ebből élt és nem gagyi popzenével) de ez elmult, van egy nagyon jó hangulata a bakelitnek és tényleg másképpen szól, de az hogy jobban az nagy mértékben csak placebo itt is.
Persze sokkal jobb hogy megfogod megtörlöd a lemezt rárakod a tűt, serceg a lemez néha pattan egyett, de ne legyenek illuziok egy mai lemezt ugyan ugy digitálisan rögzitenek digitálisan utomunkáznak, majd a mastering is digitális alapon készül (nagyon sok analog eszköz bevonásával) szóval technikailag nem lehet jobb a bakelit hiszen az is digitális volt és minden A/D D/A átlakítás minőség romlásal jár!

Egy 40-50 éves bakelitnél pedig sem a rögzitési technika (érsd mikrofonok, kompreszorok, zengetők, EQ-k) se pedig maga az adathordozó nem képes hozni egy mai minőséget. Persze a fülnek lehet kellemesebb mint egy mai felvétel de “matematikailag” nem reprodukálhatja jobban a valóságot.

Amúgy ha érdekel a téma elégé sok okosságot mond el Silk: https://www.youtube.com/watch?v=K52fIJvsaUA&list=PLhpyoplykl4mmzP-uXKsMVagUwwN-KEwX&index=2

– DJ-zésnél hol jön elő az, amiről itt beszélgetünk?
– Épp a sok effekt színezi el azt, amire a “régieknek” lehetőségük sem volt.

értelem szerüen azért írtam a dj-t mert ahoz képest hogy 32 éves vagyok pár ezer bakelit megfordult a kezeim között. 2000-es évek elején suli helyett minden csütörtökön Pestre mentünk végig járni a lemez boltokat a friss megjelenésért. Késöbb hang és konfercia technikusként dolgoztam, lelkes amatörként és dobgép megszállotként írtam egy pár tracket és live act-eztem is.

Szerintem 1: mp3, 2: “tömörítetlen”.

Amúgy most jöttem rá, hogy mitől lehet mégis jobb egy mai bakelit, mint egy mp3. Biztos, hogy mérföldekkel minőségibb AD konverter segítségével készül a lemez. Ilyen konverter nincs senkin sem sem otthon még a vájtfülüeknek sem :D Így könnyen elhiszem, hogy lehet jobb :D

Jól van, nem kell mindeg megsértődni, ha valakinek más a véleménye. Amit most bizonygattál, nincs sok köze a témához, és nem magyarázza a teszthez történt (szerintem) rossz zeneválasztást.