Fórum kérések, ötletek, észrevételek

“Critical” frissites van a forummotorhoz, ugyhogy hetvegen egy rovid leallas lesz.

Frissites done, nagy valtozasok nincsenek, csak 1-2 motorhazteto alatti javitas.

1 kedvelés

Milyen foku szakértelmet és mennyi időbe telik telepíteni/karbantartani ezt a forum motort?

A forum egy discourse nevu cucc, a marketing szerint nagyon egyszeru karbantartani, frissiteni, a gyakorlatban viszont sokszor problemas. Van egy script, ami frissiti a forummotort, majd osszerakja a docker imaget, ez vagy mukodik, vagy nem. Ha nem, akkor persze semmi egyertelmu hibauzenet nincs. Volt, hogy nem volt hajlando frissiteni (1.5-rol 1.6-ra), aminek a vegen kiderult, hogy a konfig fileban a sorok sorrendje, ami eddig megfelelo volt, mar nem jo. Ekkor volt mentesbol visszallas (mert hogy barmit modositok, elotte shutdown, snapshot es utana lehet jatszani). Ilyesmi dolgok vannak vele. Idoben teljesen valtozo, az 1.6 frissites elott hetekig nem volt semmilyen problema, vagy frissites. Atlagban heti 1 orat mondanek karbantartasra, de ez ugy jon ossze, hogy 2-3 hetig kb. semmi, aztan ha van valami, 2-3 ora elokeszites, frissites, debug, stb.
Alatta egy CentOS fut, azzal nincsen problema (azon kivul, hogy tobbszor probaltam freebsd-update fetch install-al frissiteni es nagy meglepetesre nem mukodott, de ez user error :-D Irok majd egy aliast a yum update-re).
Viszont elvezem a dolgot es igyekszem semmit se rombadonteni. Viszont van mar IPv6 cim, meg https meg minden (nem azert, de az ssllabs.com “A”-ra osztalyozza a weboldalt security szempontbol).

2 kedvelés

Elnézést, de a “lefrissíteni” szó mellett egyszerűen nem tudok elmenni. Felfrissítjük magunkat/valamilyen rendszert. Ez már a verziószámokból is kiderül. ;) Persze a frissítés is bőven elegendő.

Jogos.
Ilyen azt hiszem meg a “feloltom a lampat” is. :-D

A BlackBerry böngészője újabban letiltja az oldalt valamelyik tanúsítvány miatt, lehet ezen segíteni?

Kb ugy, ha nem blackberryt hasznalsz:
https://supportforums.blackberry.com/t5/BlackBerry-10-Functions-and/Let-s-Encrypt-support-coming/td-p/3157275

1 kedvelés

Nem szoktam gombhoz kabátot.

De amikor 20szor leszakad a gomb nem varrod vissza.

Hello! :slight_smile:

Új tagként csak épp ismerkedem az új “oldallal” ,csak belelestem pár topikba,semmi konkrét,azért első benyomásokat írnék:) (totál szubjektív alapon)

-Ez a az egy oldalas görgetős dolog szerintem egy pörgösebb topiknál elég necces lesz hosszútávon. Biztos hogy nem lenne jobb oldalakra bontani? (most nézem van ilyen számalapú kereső,de ez számozás híjján nem jön ki nálam. ! :9

-Néztem,hogy a kommentekhez tett válaszok lenyíthatóan ott vannak alatta,ugyan akkor időrendben is ott lesz ismétlődően,picit fura igy… bár ez lehet csak szokás kérdése,én azt mondanám simább lenne ha csak alatta lenyílósba lennének…így követhető ,és legalább megszokja az ember hol keresse az adott kérdésekre jött válaszokat.

-Vki említette a saját bejegyzések kiemelését,illetve egy elválasztó más árnyalát behelyezését a kommenteknél,ami kicsit megtörné a sima felületet,ezt én is támogatnám!

-Remélhetőleg a fordítás is mihamarabb lemegy,picit így még elég vegyes,ami ugye a “régi fórumnál” is sokaknál verte a biztit :smiley: (szívesen segítenék,ha nem lennék koca angolos) :slight_smile:

Hirtelen ennyi! Bocs ha vmi olyat írtam ami már jó ,csak az én figyelmetlenségem,vagy tájokozatlanságom miatt került említésre,és sok sikert a fórumhoz :slight_smile:

szerk:

Ezekre céloztam a Reply nyomán… jönnek egy helyen a kérdésre adott válaszok,majd lejjebb folytatódik,de ott már az elötte bejött dolgok nem láthatóak…ez így kicsit fura/kusza… (bocsi a nyomi fogalmazásért) a képek fordítva kerültek be, a felső volt késöbb! :slight_smile:

Elsőnek nekem is sok dolog fura volt, de magasan az eddigi legjobb fórum motor amit láttam.

Örülünk, hogy itt vagy. :) A motort nem mi írjuk, de megtanultunk a hibáival együttélni. :)

Okés ! :) Ez olyan mac-es…D (No offense) :D

1 kedvelés

Siman szokhato, kesobb minden mas lesz fura :)

1 kedvelés

Esetleg jelen kell lenni több fórumon is, hogy szokja az ember a változatosságot. :)

2 kedvelés

Ezek “hibák”, amiket írsz idővel nem tűnnek fel, mert ha napi szinten követed a hozzászólásokat, akkor nagyon ritkán fogod használni, hogy megnézd ki mire reagált. A számozás jogos, ez a görgetős megoldás még nekünk is új, a vicces az, hogy ez nincs mobil felületen és ha választ írok, akkor sem jelenik meg, hanem csak a régi “hozzászólás száma/összes hozzászólás”. Egyébként számomra is ez a legátláthatóbb fórum motor, amivel valaha találkoztam.

1 kedvelés

Engem a magyarítás hiánya zavar leginkább, bár történetesen beszélek angolul. A Transifex-en van a Discourse-hoz magyar projekt, de hiába fordítottunk le tavaly egy csomó szöveget, egy darab reviewer van, aki nem csinált semmit.

1 kedvelés

Pár hónapja írtam ide, hogy csinálok iOS klienst, de utána olvasva, elég bonyolult az élet, ha valaki nem a hivatalos klienst akarja használni. Létezik API, azzal jól menne minden, de az autentikáció elég bonyolult, szerintem túl van bonyolítva. Habár maga rendszer telepítése, frissítése sem túl egyszerű. De erről itt az oldalon is olvashattunk. Ugyanakkor böngészőből teljesen jól működik akár asztali, akár mobil gépről, illetve telefonról.

3 kedvelés

Igen, én is gondolkodtam ezen és én is ugyanerre a megfejtésre jutottam. Amúgy a weblapokat még mindig ki lehet tenni a Home képernyőre, tehát csak két kattintás és bárkinek lehet alkalmazása.