Foto utomunka szoftver

Sziasztok!
Az utobbi idoben, jopar ev kihagyas utan, ujra elkezdtem fotozni. Szigoruan hobbi szinten. Szeretnek toletek tanacsokat kerni, milyen szoftvert ajanlotok utomunkara? Eddig Darktable-t hasznaltam Linuxon, ami mindent tud, de nekem egy kicsit tul sok. Nagyon sok evvel ezelott Adobe Lightroomot hasznaltam, ami jo volt, nem tudom azota lett-e hasonlo tudasu alternativ. A kovtkezo elvarasaim vannak a szoftverrel szemben:

  • Windows vagy Linux platform
  • HDR foto osszerakas tobb kepbol
  • Panorama foto osszerakas
  • Legyen egyszeru => total amatorok is, mint en tudjak hasznalni
    Koszonom szepen az otleteket!

Ha mar hasznaltad regebben a lightroomot, akkor lightroom.
Amugy a legjobb a capture one de az kicsit pilotavizsgas.

Én mindenkinek az Affinity Photo programot ajánlom.
Bár igazából Photoshop alternatívaként tartják számon.
Egyetlen dolog (szerintem) amit nem tud az a fotók rendszerezése. Tehát ha olyan kell, ami ezt is tudja, akkor ez nem jó választás.

Linuxon éppen nem fut, de macen és windowson igen:

HDR merge:

Panorama:

Szóval ezt a kettőt tudja. Én aszért szeretem, mert egyszer kifizettem az árát, azóta nem kellett még egyszer. Állítólag sosem lesz előfizetéses és egyelőre minden újítást megkapunk. De persze ezt ki tudja meddig tudják garantálni…

Ja igen, ez nem annyira egyszerű, mint talán a többi, de szerintem nem is bonyolult… :slight_smile:
Viszont van megannyi tutorial videó a vimeo-n.

De ez nem lightroom szeru, nagyon jo app de nem erre. Csoportos feldolgozast nem is emlitve.

1 kedvelés

A Lightroom, mint szoftver valoszinuleg jo lenne - es biztos bennem van a hiba - de jol lattam, hogy nem tudom a szoftvert megvasarolni? Az elofizeteses modell nem tetszik, alapvetoen ezert is keresek alternativat. Lightroom 6 licenszet talaltam Amazonon, de nem tudom az ugyan az-e, mint a CC, vagy az teljesen mast jelent… Szoval nem kerek ebbol a kaoszbol. :-)

Koszi, ez elsore nagyon jonak tunik!

Capture one :) pilota vizsga is kell melle :)

Egyenlore most meg a RawTherapee-t nezegetem, aztan ha nem valik be, az Affinity-t. Nem kell nekem sok dolog, igazandibol kb. olyan szoftvert keresek, ami azert egy iPhoto-nal tobbet tud, de meg nem Aperture (csak hogy ket halott fotorendezo szoftvert is megemlitsek, amit hasznaltam…).

De az affinity nem rendezi a kepeket es nincs igazan csoportos feldogozas.

Még nincs :) persze lehet sosem lesz…:)
Amúgy a support nem lenne rossz, csak sokszor kérnék nagyon sokan ugyanazt a funkciót, ők meg elintézik azzal, hogy szerintük ez felesleges…

Ezek nekem nem szamitanak, szivesebben rendezem en mappakba a fotokat. A csoportos feldolgozas szinten felesleges szamomra.

Akkor hajra. :) de szerintem lassu lesz :)

Mi lesz lassú?

Az affinity egyszeruen nem erre van, brekasz egy kepet sokkal lassabb lesz az utomunka benne.
Be importalok egy mappat apertuerbe. Utana vegig lapozgatom ami egyertelmuen rossz torlom.
Ezek utan ranyomok egy autokorekciot(feheregyensuly, expo…) majd elkezdem vegig lapozni ha kell egy ket fokot forgatni a kepen egy klik es egy egerhuzas.
Ezek utan meg minden kepet megnezek es a legjobbakat redzletesebben kidolgozom. Egy napi sorozat ha 100 kep kb 15-20 perc. Affenityben megnyitogatni 100 kepet tobb ido.

Szvsz ott kellene kezdeni, hogy foto vagy kepszerkesztot szeretnel. A lightroom/captureone/aperture vonal ugye nem destruktiv foto szerkeszto tehat nem a filet ‘barmolod’ szet. Az eredetid mindig megmarad. Photoshop/affinity paros mar a masik vonal.
Plussz fotoszerkesztok altalaban rendelkeznek katalogus kezelovel. Kepszerkesztok meg nem annyira.
Fotoszerkesztore van meg par alternativa, ha mev nem dontottel eloturom neked miket talaltam az elmult honapokban mert hosszan agyaltam az aperture elhagyasarol de sajnos egyik sem gyozott meg, igy marad a lassan tinédzser koru apple app.

2 kedvelés

Alapvetoen fotoszerkesztot keresek, aminek van katalogusa. Eddig Darktable-t hasznaltam, ami nekem tul sok, nekem nincs szuksegem arra a sok funkciora, amit az nyujt. Egyenlore most a RawTherapee-t probaltam ki, de nyitott vagyok meg uj otletekre. Ha el tudnad kuldeni, miket talaltal, azt megkoszonnem.

Ezek voltak meg amikkel futottam egy kort:
https://macphun.com/luminar

http://www.dxo.com/us/photography/photo-software/dxo-opticspro

A capture one szvsz annyira nem durva, ha az emeberfia egy kicsit komolyabban akar foglalkozni a temaval, jo tutorialok meg webinarok vannak hozza, es igazabol eleg messzire el lehet vele menni, full profi a cucc. Nalam a katalogus kezelesevel bukott el (gyanusan en voltam hulye hozza;)))

C1 299-es ára kicsit sok sajnos. :(

Sony melle adnak licencet, ideje valtani ;)))

Ha valtok akkor kozepformatum :)