Foto utomunka szoftver

Nekem Sony van, de mintha ingyenes lenne a licenc, hanem 50€. Aztan persze lehet csak feluletesen neztem meg…

igen nem teljesen ingyenes, de 300 helyett 50 azert barati ;)

occo :DDDDD

1 kedvelés

Kaptam egy ilyet gondoltam megosztom

https://macphun.com/luminar/compare

Photo library and catalogue “coming soon” Ameddig ez így van egy hajtófát nem ér, csak plusz 1 képszerkesztő.

Fut apperture “alatt” mint egy plugin, hasznalja a katalogust. Gondolom ha lesz benne sajat akkor meg lehet siman koltozkodni majd aperturebol.

Raprobalok meg, mert a szolgaktatasok meg az ui ebben a legjobb. Arban sem veszes. A miniseg meg kerdes, bar szvsz ez eleg szubjektiv.

Na meséld el milyen, de nem láttom értelmét miért hívnám be aperture alol.

Amig nincs katalogus tamogatas addig nem kell manualisan kikoltoznod aperturebol ;)

…Akkor eddig még az Aperture a befutó? :-)

2 kedvelés

Nalam biztos, hogy nem, nincs macOS-em :-)
De most elkezdtem elolvasni a Darktable kezikonyvet.

Senki sem lehet tökéletes… :slight_smile:
(viccvót)

3 kedvelés

De minden vicc félig igaz :D

Most talaltam meg idevagot, W2Unix linkelte be a Photos topikban:

probaltam nem rossz igy elso blikkre (mondjuk egy auto szerkeszto feature jol jonne, par szaz kep gyors rendbedobalasahoz-nem profi fotok, csaladi fototar), tudomanyos fotos/szerkeszto szempontbol nem tudok mit mondani, hozzaertobbek majd megmondjak :wink:

Töltöm. :)

ui.: nincs valós fotókönyvtár így az eredeti fájlt írja felül, vagy pedig ugye külön kell mentened. Ez így alkalmatlan a feladatára sajnos.

iCloud sync sincs,

Mondjuk nekem az pont nem hianyzik, de photo libray nelkul ma mar nagyon keves egy ilyen app.

Lightroom és Photoshop együtt havi 9.99$ ha egy évre előfizetsz. Egyáltalán nem bonyolult a konstrukció és szerintem nem drága. Általános célra ez a párosítás a legjobban használható.

De nem kell a PS. Amúgy meg Capture One.

A kérdező “Szigoruan hobbi szinten” fényképez, erre kért javaslatot. Semmi szüksége a Capture One-ra, az a szoftver inkább akadályozza, mint segíti.
És a LR (a PS-sel együttműködve) összerakja neki a HDR-t meg a panorámát egy gombnyomásra. Ja és az sem mindegy, hogy ha már használt Adobe sw-t életében, akkor pár (ingyenes) videó megnézésével tök jól meg tudja tanulni a kezelését.

Hasznalnek Lightroomot szivesen, ha nem csak elofizetessel lehetne hozzajutni, hanem egyszeri vasarlassal is.