Foto utomunka szoftver

https://helpx.adobe.com/creative-cloud/help/download-install-single-app-Lightroom-6.html
De hidd el, jobban jársz a komplett Photography Plan license-szel, mert a legfrissebb Camera RAW-t, LR-t, és PS-t kapod. A LR Camera Raw és PS nélkül nem is tudom, hogy működik-e egyáltalán. Ha működik, akkor is csak korlátozottan.
Mondjuk ha nagyon akarod a standalone egyben kifizethető (Photoshop Lightroom 6) verziót, akkor sem egyszerű megtalálni.
itt van, 138,43€ bruttó

Mondj még dolgokat az Affinity-ről!
Előnyök / Hátrányok - mondjuk a PS-hos képest.

LR pont ugyan olyan túlajánlás mint a C1, de akkor már inkább ezt választom. Amúgy egy fotósnak (főleg egy hobbystának) az égvilágon semmi szüksége a PS-re akkor minek fizessen érte.

Nem vagyok fotós és ritkán használtam Photoshopot.
Ami régen tuti, hogy nem volt a Photoshopban, az az osztott nézet. Ha teszel egy effektet, akkor az előnézetet osztott képernyőben mutatja. A határ vonallal lehet állítani, és megnézni egy egy területet milyen volt és milyen lesz. Főleg (az Illustrator vetélytárs) Designerben iszonyat jó a osztott képernyő, mert ott az ablak bármelyik oldalára ki lehet tenni a vektoros nézetet, a rendelet nézetet és @2 rendelet nézetet…
A másik az ár. Mivel ritkán használom, így én sem fizetnék elő, de egyszer simán megveszem főleg ezért az árért.
Viszont ami hiányzik az a CC Cloud. Azért ezt jól megcsinálta az Adobe, nagyon várom már, hogy az affinity is elkezdte ezeket megvalósítani.

1 kedvelés

Ps,lr kombo plane havi fizetosen teljes mertekben felesleges. Tobb okbol is. Ott kezdődik, hogy havi fizetős. Minek? Egy hobbistanak. En is alkalomszeruen fotozgatok van okyan honap amikor rendes fenykepezot elo sem veszem. Csak mobil. Aztan nyaralas, egyeb esemeny utan van jopar szaz kep. Rendszerezni mivel fogja?
Ahogy idioty es solar is irta mar a ps,lr kombo jo dolog tud lenni de az ido elhalad az adobe fölött csunyan (lasd flash) es lesznek uj megoldasok (most ne menjunk bele mik az “ipari sztenderdek” mert azt tulajdonkeppeni monopol helyzetet kihasznalva az adobe evekkel ezelott lerakta). Kb egy evnyi elofizu arabol megvan egy egyszer fizetos mai modern program amivel elorebb lesz mert azert egy ps hasznalat sem tul gordulekeny felprofi hasznaloi szint alatt.

Hogy ne csak ellen beszeljek megneztem az uj Photos-t. Egyelore csak a honlapjukon mert ost meg nem akartam frissiteni es egesz jok nez ki azokkal azmujitasokkal amiket beleraktak (khhhmm visszaloptak az aperturebol;). Be tudod kotni az icloudod. Mar ha iphonet hasznalsz. Mert tuti azzal is fotozgatsz akar a normalis gep mellett. Rendszerezni (en nagyon szeretem az aperturet) jo benne. Plussz kulso szerkesztot is hasznalhatsz (itt kepbe johet egy szabadon valasztott app egyszerinfizetos, mar ha jobb kell mint a photos sajatja). Meg jon majd ra gondolom tonnanyi kulso preset, effekt egyebek mert tenyleg kicsit komokyabbat alkottak mint a fapados varazslopalcas insta effektes elso verzio. Vessetek ram a kovet de pl par szaz csaladi foto atnyalazasakor, rendszerezesekor (eros ritkitasakor) teljesen jo az apperture auto szerkesztoje aka varazspalca. Jobb kepekkel utanna aprolekosabban lehet fotozni. (Kategorizalas, kulcsszavazas akineek kell face detection, hekymeghatarozas). Aztan mehet fel flickerre mint “backup” ingyenes 1T. Meg mondjuk idonkent kimented a photos adatbazisat kulso hddre/nasra. Hobbistanak boven eleg ez igy egyben. Szerintem. En kb egy ikyen rendszert alakitottam ki es hasznalok. Ezert verzik el sorra sajnos minden ujabb probalkozas ( vagy a katalogizalas szar co, vagy nincs icloud/flickr sync sajnos eleg soknal)

Bicsi ha hosszu vltam.

Meg egy kerdes: otlet, higy esetleg az uj Photos appot valahogy fekhegesszem a regi (sierre) rendszerre?? Idioty;)??

1 kedvelés

Nekem az elozo c2d gepemen elegge nyavalyas (rengeteg strandlaszti) volt a “Photos”… maradtam Aperture…

Hat azon mar lehdt szenvedos bar aperture is bir vakeralni neha.
De ahigy visszaneztem a topikinditot linux/vindozhoz kellene szovalmjol elkavarodtam(tunk;).

1 kedvelés

1, Bocs, az eredeti kérdést azért elolvastad?

A kovtkezo elvarasaim vannak a szoftverrel szemben:

  • Windows vagy Linux platform
  • HDR foto osszerakas tobb kepbol
  • Panorama foto osszerakas
  • Legyen egyszeru => total amatorok is, mint en tudjak hasznalni

Általában lehet, hogy igazad van, de ha Windows vagy Linux platformra keres megoldást a kérdező, akkor nem értem a Photos.app ajánlgatását.

2,

Rendszerezni mivel fogja?

  • Lightroommal. Pont azért javasoltam, mert ez a legegyszerűbb, amatőrök számára is elérhető árú normális képrendszerező szoftver, amivel katalogizálni, válogatni, archiválni lehet nagyobb mennyiségű fotót.

3,

…az ido elhalad az adobe fölött csunyan

  • ez mit jelent?

4,

…egy egyszer fizetos mai modern program

  • például? Konkrétan melyik programokra gondolsz?

Akkor nem olvastad a többi hozzászólást :P
1: Photos minden követelménynek megfelel, Photos van Winre is.
2: Rendszerezés: nem lényeg.
3-as-nál én is úgy érzem: konkrétan alig látok fejlődést (a CC Cloudon kívül) az Adobenál (persze ez az én véleményem…)
4: szintén Photos
:D

szerk: jah mondjuk az amatőrök is tudják használni az nem annyira igaz (bár én amatőr sem vagyok, és általában tudom használni), de ez is a Photosop miatt van, ami standard lett. Ha tudja valaki kezelni a Photoshopot, akkor fog menni a Photos is.

1 kedvelés

Nem tudtam, hogy van Photos Winre :) Én lennék a legboldogabb ha lenne jobb fotó feldolgozó szoftver, mint az Adobe cuccai, azonnal szóljatok, ha találtok ilyet! (Igen, a Capture One jobb minőséget ad, cserébe viszont sokkal bonyolultabb és lassabb)
A privát képeimet én is Photosban tartom, de rohadtul nem szeretem. Szerintem visszalépés még az iPhotohoz képest is.
Mondjuk nálam még csak 10.10 van fent, szóval a legújabb Photos verziókat sajnos nem ismerem.

Most esik le ahogy olvasom, hogy nem Photos, hanem Photo. Mert a Photos az Apple sajátja, az nincs winre, hanem az Affinity Photo, amikről beszéltem csak ezek szerint elírtam, sorry.

(Ez utóbbihoz lazán kapcsolódik: hogy egy akkora cégnél nem bírnak egy tisztességes névkiötlő bizottságot működtetni…, legutóbbi nagy dobásuk a “Pro” volt, ami egyrészt nem az, másrészt nevetséges.)

1 kedvelés

Na eljutottunk ide is (sajnos)

Szerintem ez várható volt. Ugyanis tudtommal az Aperture már hosszú évek óta nem supportált. Eddig is csak szerencse volt, hogy működött idáig. Szerintem azért nem fog menni, mert 32 bites, de ez csak tipp.

Szerintem 64. Viszont akkor most bajban leszek :(

nemcsak te :))
(mondjuk nekem lehet gepet is cserelnem kell, mert gyanusan azt sem fogja mar tamogatni, utolso nem retina MBP, szoval en meg nagyobb bajban leszek :))))

1 kedvelés