Ha nem Mail, akkor mi?

Az AirMaillel ovatosan! Ugy nyujtanak push szolgaltatast, hogy lokalisan visszafejtheto titkositassal taroljak a fiokadataidat, es a sajat szervereik pollozgatjak a mailszolgaltatodat! Nem szabad olyan szolgaltatast hasznalni, amely visszafejtheto modon tarol jelszavakat!

1 kedvelés

Az airmail elodje volt a sparrow nem? Ami olyan hatalmas lenulettel indult es vege is lett.

A sparrow-t megvette a google. Így vége is lett

Ezt a kerdest passzolom.

Upsz ezt nem tudtam, pedig erre kenyes vagyok. Meg jo hogy megvettem ket platformra. De ha mondjuk a pusht kikapcsolom akkor onnantol jo lehet?
Vagy mas ilyen jellegu alternativa?

Nem tudok errol bovebb konkretumot. Nalam egy user hasznalta, amikor megkerdeztem, hogy miert nezegeti valami a mail fiokjat a vilag tulso felerol. Nem tudom, hogy kikapcsolt push eseten mi a helyzet. A mail szolgaltatodat nem tudod megkerdezni, hogy nezzek meg neked, hogy milyen IP cimekrol tortent belepes a fiokba?

Utananezek. Van koztuk uzleti gmail is. Az szokott huhogni ha nem a megszokott eszkozokrol jelentkezek be…

Tanáttam egy megoldást az inline képfile-ok rendes attachment-té alakítására, osx mail plugin, úgy tűnik, működik, tehát ha drag n drop-pal rakunk be képet, akkor embed, ha meg csatolmányként, akkor az is marad:

http://clivegaleni.com/os-x-mail-anti-inline-plugin/

Úgy tudom, nincs kapcsolat, csak miután a Google kicsinálta a Sparrowt, az Airmail ebbe a piaci résbe nyomult be. A Spark is hasonló egyébként.

Sparkkal több apróbb bajom van, amik viszont lehet másokat nem érintenek:

  1. nem tud POP fiókot
  2. nem kompatibilis régebbi Exchange szerverrel (sajnos ez van a cégnél)
  3. végre megcsinálták, hogy kijelzi az almappákban lévő levelek számát és ezt szinkronizálja is automatikusan, tehát nem kell belépni a mappába, hogy szinkronizálja (legalábbis osxen megy), viszont a badge-nél nem jelzi ezek számát és nem is jön értesítés. Azt hiszem iOS-en az almappákat nem szinkronizálja.
  4. elvileg javították osx-en a yahoo problémát, de nálam ugyanúgy kéri állandóan a belépést.

Egyébként ezektől eltekintve nekem nagyon tetszik. A nagy kérdésem az, hogy ez egy ingyenes levelező, akkor lehet, hogy az adatainkkal fizetünk érte?

Mondjuk a badge annyira nem informatív, de ha nem csönget a mail, az gáz.

FONTOS! A fent általam belinkelt szoftot – mindenféle fórumokon legalábbis azt írják, nem reagál semmire január óta – nem fejleszti már a csávó, tehát ne vegyétek meg! 10.12.2 után nem jött több frissítés, elege lett belőle, hogy már az alverziókban is átvariálja az Apple a mail appot, és nem fut rajta a program, így már ahhoz is újra-és újra kreálnia kell egy új verziót. Micsoda emberek vannak: :)))

Na, ma letöröltem a Sparkot a telefonomról is és a macOS-ről is. Pusztán csak azért, mert a macOS-en nem tudja megjeleníteni a leveleket. Pár hete egyik napról a másikra az új leveleket nem jelenítette meg. A régieket, amiket már betöltött, azokat igen, de az újakat egyáltalán nem. Míg persze az iOS kliensen minden jól működött.
Jó pár napig szórakoztam, hogy kerestem a megoldást a neten, de sehol sem írtak hasonlóról. Ma letöröltem mindent a Library mappából, ami az alkalmazáshoz köthető. Letöröltem az alkalmazást, sőt a fiókokat is (elvileg) eltávolíttattam a szervereiről. Ezután az egyiket újra beállítottam és ugyanúgy nem jeleníti meg a leveleket. Szóval vagy nem törölték a szerverről a fiókomat vagy csak egyszerűen elcseszték az egész szolgáltatást. Kár, pedig szerettem a fícsőröket, amiket nyújtott a sima Mailhez képest, de megvagyok nélkülük is.

Miért nem használsz Outlookot? Tudok hozzá legális licencet is addni.

Nekem a Mail app rendesen működik, igaz nincs telenyomva szabályokkal.

1 kedvelés

Pontosan nem tudom miért, inkább csak egy megérzés, de kerülöm a Google és Microsoft termékeit ha lehet. Amúgy láttam legújabb Outlookot, ami egy szabadság szabályt is szarul kezelt le…

Rendben gyökérke, nálunk a cégnél windows szerverek vannak, és a levelezőkiszolgáló Exchange. Azzal semmi sem kompatibilisebb mint az Outlook (Ó igen, tényleg van komplett office csomag MAC-re már vagy 1991 óta). De TE biztosan kvalifikáltabb vagy a témában és jobban értesz mindenhez. Nyilván a SETI-nél dolgoztál (ahonnan elküldtek létszámleépítés miatt), ahol eddig az idegen szupercivilizációkkal való kapcsolatfelvétel protokollját tervezted analógiás gondolkodással.

Nálunk tökéletesen működik, Office 2016 for mac Corporate edition. Van a cégnél 8 Macbook Pro és mindenkinél hibátlanul megy. Mail, naptár, feladatkezelő, stb.

@Flatline, @BDA:

Nyugi srácok. A személyeskedéssel nem jutunk előbbre sosem. Üljetek le, számoljatok tízig, igyatok meg egy sört/narancslevet, aztán béküljetek ki;-)

Nem személyeskedés. Amúgy nem járok HWSW-re mert nem ér egy marék egérszart sem.
De látom csak a gyökérkéig jutottál, és az érdemi részt már képtelen voltál elolvasni, lásd : 1991 óta van komplett office csomag Mac-re. A többi már csak a hab a tortán kávé mellé.
Stílusról, lelkivilágról egy ileyn után szerintem nem érdemes vitatkozni:"Miért nem használsz microfosh winfosh-t?!"
Csak felvettem a stílusodat. Elnézést.

Peace

Sör jöhet :) Arra kapható vagyok.