Ha nem Mail, akkor mi?

Sajnos nalunk is Exchange van, de az Evoltuion-t sikerult ravenni, hogy a leveleket toltse le, tudjak kuldeni is es a naptar is mukodik.
Btw. Az Outlookbol (szamomra) olyan alapveto dolgok hianyoznak, mint digitalis alairas es titkositas.

A 2016 office for Mac-ben lévő Outlookban van Digitális aláírás, titkosítás és cert auth is. De most néztem, már a 2011-ben is volt.
Preferences,Accounts, Advanced, Security

A mail nem mindig mutatja a csatolmányt, ha windowsos outlookból jön a levél… Olyankor indítok egy outlookot, és azzal kibányászom a csatolmányt.

A mailszerver is OsX IMAP. Ezek szerint a kliens a gagyi. Frissítettem sierrára a gépem, de nem javult a helyzet…

Viszont a keresés a mailben, az icloud címtár az nagyon tetszik.

Neked működik a keresés mailben? Nálam évek óta nem talál meg olyan dolgokat, ami pedig tudom, hogy ott van valahol. Spotlight érdekes módon megtalálja a saját indexében, már nem is próbálkozom mással. Persze az is berohad időnként, kézzel megtalálok olyan file-t, amit a sp nem, ilyenkor letörlöm a v100 vagy milyen könyvtárat, és újra visszakapcsolom, akkor pár hónapig megint jó.

Office for Mac-et soha nem hasznaltam, Windowsos verzioban kerestem.
Szerencsere nem kotelezo Outlookot hasznalnom. :-)

Ja, elfelejtettem írni, hogy ez az Exchange szerver webes felületén van ez a hiba.

Olyannal találkoztam már én is, Exchange szerver OWA konfigjában volt a hiba.

Nem tudom milyen levelezőszerver, de ha Exchange, akkor szerveroldalon engedélyezni kell a Windows file search szervízt. Ne kérdezd miért( mivel ugye leveleket+csatolmányokat DB-ben tárolja), de utána működni fog a keresés OWA és levelezőkliens oldalon is.

Nincs köze a szerverhez, ami linux, pop3 lekérdezéssel, a matéria teljesen rendben van, csak az osx-nek nem méltóztatik egy idő után megtalálni az adatbázisban.

Ja hogy pop3, akkor nem szóltam.

Egyébként jelenleg a cégnél 2012-es Novell Exchange van (ha jól tudom) és van már pletyka róla, hogy hozzú távon átállunk a Microsoft Exchangere. Félig-meddig örülök is neki.
Szóval Airmail akkor ne? Egyre jobban szimpatizálok vele.
Legalábbis ahogy @Czo figyelmeztetett, lehet hanyagolni kellene :)