iCloud Drive

:smiley: erre nem tudok “jo” megoldast. Elkezded vegigkattingatni az osszes foldered :smiley: es ahol “felho” ikon van a neve utan, az nincs az iCloud Drive szerint syncelve. Ezt meg tudod keresni az icloud.com -on, majd ott le tudod tolteni, es meg tudod nezni a hash egyezest.

Igen sejtettem, sehol sem találtam megoldást erre. Sőt valamiért a kereső sem működik jól az iCloud drive-on keresztül, hogy mondjuk megnézzem az utoljára módosult fájlokat. Ha most bemegyek az iCloud mappába, akkor látok sok mappát és fájlt, amelyek a “gyökérben” vannak. Bekapcsoltam korábban, hogy ne töltsön le minden fájlt, csak amire rákattintok, így a mappák vagy fájlok mellett egy olyan felhő található, amelyen van egy lefelé mutató nyilacska is. Viszont látok három olyan fájlt is, amely mellett csak sima felhő van. Mégis alul csak 1 fájlt ír ki, hogy szinkronizál, igaz, most már lement 1,5-1,6 MB méretre.

Nalam most azt irja, hogy “Uploading 202 items (56 MB of 58.8 MB)”, viszont latszolag nem dolgozik, reboot utan is ezt irja, es szemre, semmi sem hianyzik :D. Szemre == sehol nincs felho ikon. brctl commandal nezheto log, de hiaba raktam fel a debug profilt (Profiles and Logs - Bug Reporting - Apple Developer), lovesem sincs, hogy mikrol gondolja ugy, hogy azt, fel kellene tolteni.

Egyebkent, letoltve le van mindened? Nalam nincs bekapcsolva a tarhely optimalizalas, igy felho ikont, csak ott szoktam latni, amit meg eppen tolt felfele, majd eltunik. Ha valami file nincs feltoltve, akkor a szulo foldere is felhos es annak is a foldere, tehat relative “gyorsan” meg lehet keresni, hogy mi lehet az, ami nincs feltoltve.

Nálam szinte semmi sincs letöltve. Ritkán mentek az iCloud drive-ra. Ettől függetlenül a fotókon kívül, tehát csak dokumentum van feltöltve vagy 60 GBnyi. Szóval nálam majdnem minden mappa felhős ikonnal rendelkezik. És rengeteg almappának van almappája több mélységben. Szinte lehetetlenség lenne megtalálni mit akar szinkronizálni és mit nem.
Szerintem nem érdemes foglalkozni vele többet, nem ér annyit. Csak akkor zavaró, hogy kiírja, hogy szinkronizál, amikor rákattintok az iCloud mappára. Bár most épp azért vettem észre, mert kiírta frissítés után, hogy a TM nem megy le, mert nem fejeződött be az iCloud sync. De azóta már a TM is lement, szóval nem érdekes annyira, hogy időt pocsékoljunk rá. :slight_smile:
Köszi azért az ötleteket!