időmenedzsment

én a pénzbeosztással voltam így, hogy szerettem volna tudni, hová megy el a a rengeteg pénz.
gyorsn vettem is egy programot :) aztán napi szinten elkezdtem írogatni mindent, kezdve a reggelivásárlástól, a kávéautomatán át az iphone-ig meg a rezsiig mindent.
két hónap statisztikát visszatekintve rájöttem, hogy kurvasok felesleges dologra költök (pl. túró rudi meg régi macintosh), ezért inkább letöröltem a programot

11 kedvelés

sala, ezen behaltam. :D

2 kedvelés

Én fél évig csináltam ezt. Erre egy numbers táblázatot találtam ki. Ami iszonyat bonyolult lett: lekérdezhető volt a bevétel/kiadás időszak szerint, kategória szerint, pénztárca szerint (készpénz, bankkártya, hitelkártya), kifizető személy (én vagy asszony), stb…
Kicsit persze nehéz volt követni minden egyes fillért, mert el kellett tenni ahhoz az összes blokkot, de az igazi leállás nálam azért volt, mert a Numbers már nem bírta kiszámolni a dolgokat. Nem frissítette az adatokat. Pedig alig volt több, mint ezer sor a fő táblázatban.

:D PONT ezt akartam írni, miközben olvastam: A jó feleség ilyen.

Erre inkább adatbázis való, de a legegyszerűbb venni valami personal finance programot, tele van velük az App Store.

Pénzt nem akartam költeni rá, mivel magam is meg tudom csinálni. De időm meg nem volt rá. Viszont a Numbers is pont erre (is) való, elvileg.

A táblázatkezelők és az adatbázisok hasonlítanak egymásra, kb. mint a kerékpár és a motor. Nagy mennyiségű adatnál kijönnek a különbségek.

Szerk: és ezt egy fejlesztőnek magyarázom. :D Bocs, még nem ittam kávét.

1 kedvelés

http://ibearmoney.com/pro/overview-mac.html

Ez ingyenes.

Biztos, mert az App Store-ban 30 EUR?

Én még 2 EUR-ért láttam délelőtt… Most már bánom, hogy nem vettem meg :smiley:

Aha, így ok, csak a linkelt oldal nem ide vezetett, hanem a PRO verzióhoz.

Ezt a szép árnyékos screenshotot hogy csinlod?

Cmd+Shift+4, az ablak fole viszem az egeret, nyomok egy spacet, aztan kattintok az egerrel.

Á, köszi A space nem volt meg… :slight_smile:

A módszer, amit Eső leírt, az ablak lefényképezésére való. Az árnyék lefényképezése opció, amit ki is lehet kapcsolni. Így kissebb a kép és csak a hasznos dolgok vannak rajta. :slight_smile:

Köszi, de általában a Cmd+Shift+4-et használom, de úgy, hogy az egérrel kijelölöm a részt. Nekem pont az árnyék hiányzott :)

Vigyázni kell a free verziókkal, mert sokszor korlátoznak nagyon. Volt olyan, aminél 30 nap után derült ki, hogy csak addig ingyenes, után erősen lekorlátozzák a funkcionalitást. Van ahol max 100 tételt lehet felvinni, stb…

Erről nekem a 80as évek végi személyi számítógép reklámok ugrottak be. :slight_smile:
"Mire lehet ezt egyáltalán használni?

  • A háziasszonyok tárolhatják a receptjeiket, vezethetik a családi kasszát, és még a videókazetta gyűjteményt is rendszerezni lehet vele."

Na már ezért a tudásért megérte. :slight_smile: köszi