időmenedzsment

Hali!
Én ezt használom személyes pénzügyi szoftvernek (igaz nem Mac-en, hanem Linuxon, de van Mac-re is): https://kmymoney.org/
Amúgy időmenedzsment szoftvert keresek, úgy keveredtem ide. Még nem találtam.

Ez esetben Isten hozott! :)

Mit csinal egy idomenedzsment szoftver?

Igazából nem tudom. Az időt tervezni lehet (mint a projekteknél) és mérni (pl. pomodoro), én valami olyat szeretnék, ami a kettőt összekapcsolja valahogy. De nincs ötletem, hogyan lehet - főleg úgy, hogy ne legyen idegesítő. Talán egy titkárnő a legjobb megoldás, vagy ha arra nem telik, akkor feleség :-)

Most - jobb híján - a Wunderlistet használom, csak kicsit nehéz beleszuszakolni azt, amitől az ember időmenedzsmentje működik is. Az enyém attól működik, ha (1) tisztában vagyok önmagammal, (2) tisztában vagyok a szerepeimmel, (3) motiváló célokat tűzök magam elé a szerepeimmel kapcsolatban (4) minden célhoz hozzárendelem, hogy az eléréséhez mi az első/következő lépés (5) a mindenfelől beeső feladatok közé hetente becsempészek egyet-kettőt az “első/következő” lépések közül.

Van a dolognak egy másik oldala is, a napi, heti, havi, éves rutinok. Ezek olyan dolgok, amit az ember egy idő után gondolkodás nélkül csinál, de kialakítani ezeket egyáltalán nem könnyű (pontosabban az ember meglévő rutinjait átalakítani olyanra, hogy elégedett legyen vele).

Amit én ezekből nem csinálok (csak ritkán), az a heti tervezés, pedig ha rutin lenne …

Nekem az a bajom, hogy hiába próbálom meg megtervezni előre, hogy mire mennyi időt szánok, sosem jön össze. Pl van ami elhúzódik jobban. Aztán van amikor megzavarnak, kizökkentenek, valamire megkérnek, és már megint csúszik minden. Ráadásul nekem van még egy óriási gondom: mondjuk ha meg akarok nézni egy levelet, akkor sokszor futok bele abba, hogy jön egy csomó új levél, azokat kezdem el nézni, és amiért konkrétan megnyitottam a levelezést, azt vagy elfelejtem, vagy nagyon elhalasztom. Szóval igen könnyen meg lehet engem zavarni a munkában és erre nem megoldás egy időmenedzsment szoftver. :(

Idomenedzsmentre titkarno kell. Mert a program szol hogy valamit meg kell csinalni de lepaszolni nem tudod neki a melot. Na meg tobb elonye is van a titkarnonek :D

3 kedvelés