Illustrator kerdesek, tippek

Konkértan:

    • 2011late i7-es 8G DDR3 ATI6750M MacBookPro - Illustrator CC2014 - OsX 10.12.2
    • PC i5 6400 2.7G 16G DDR4 NV GTX750TI - Illustrator CC2015 - Win10Pro

Itt egy link egy olyan grafikáról ami behalasztja: https://1drv.ms/u/s!AnDfD0nGPUmzgYx-mJ-_ES2DFOemWg

Mint az előzőekben írtam, semmi extra nincs benne, csak sok objektum.

Én a PS-től kaptam agyfaszt, amíg meg nem találtam a kikapcsolás módját.
Illura nem emlékszem, lehet, hogy ott nem default az új funkció, vagy csak óvatos voltam, és rögtön lelőttem, de ott is van egy ilyen lehetőség: Preferences –> GPU performance –> uncheck.

Na most gyorsan ki/be kapcsolgattam és tényleg mintha gyorsabb lenne anélkül.
DE akkor mia f.sznak rakták bele ha nem gyorsít, hanem lassít?

Ja és a CC2014-ben még nincs benne ez a funkció

Csak a szokásos Adobe-szarság. Hibákat nem javít, csak újabb, lassító funkciókat épít be.
(Gyerekruha? Kislány napozó?)

Ez is kb. olyan, mint amikor egy vektoros ábrát copy-paste bedobsz illuból ps-be… Amig nem kapcsolod ki, hogy ne dobja be a Library-be a bedobandó cuccot, addig behal tőle a ps.

ezt a ‘csoda’ scriptet szeretnem bevarazsolni 2017cc ala, a konyvtar ugye majd mindegy de sajnos amikor letoltom egy .jsx.txt filet kapok, hogy csinalok en ebbol mukodo scriptet?

Törlöd a .txt-t a filenév végéről.

azzal kezdtem, sajnos nem fogadta el az illu.

Nálam betöltődik, de nem csinál semmit, mindenre azt írja ki, hogy 0 artboard-ot exportál ki a valahányból. Pedig van több artboard. cc2010-en valahány. :)

Akkor itt lehet a gond, eleg regi megoldas, valoszinuleg nem fut az ujabb verziok alatt.
Koszi

Megnéztem, nem az volt: letöltöttem a minta file-t, azzal működik a v17 illu-val is. Valahogy a struktúra layer sem mindegy – talán, másra nem tudok gondolni. A letöltésnél nem az volt, hogy betöltötte a böngésző, és onnan mentetted el? Lehet hogy ez a txt dolog zavarta meg, nem? Ha simán jobb egérgombbal save link as-zel töltöd le a javát, úgy sem jó? Nekem úgy működik, ki is exportálta png-ket.

Innen mentsd le az újabb változatot: http://www.tbyrne.org/export-illustrator-layers-to-svg-files
Évek óta használom, minden Illu megeszi.

(szerk.) Itt van, ctrl-click Save As: https://gist.githubusercontent.com/TomByrne/7816376/raw/MultiExporter.jsx

1 kedvelés

kosz sracok, megnezem;)

Igen, a Brush Libraries között keresgélj.

Window – Brush Libraries – Arrows … (legalábbis CS6-ban).

1 kedvelés

Amúgy egy sima vonalból is csinálhatsz nyilat, ha a Stroke paletta opcióit lenyitod. Van nyíl eleje, vége, mérete százalékban és még pár lehetőség.

1 kedvelés

na, ha már fenn van a topic nekem is eszembe jutott valami:

kb. egymillió éve használom az illustratort, de múltkor egy meló alkalmával azon lamentáltam (pont akkor jöttem rá / akkor tudatosodott), hogy míg ha a photoshopban használom a distortiont, és az torzítás után meghagyja a megfelelő helyre áthúzott kép eredeti befoglaló pontjait, addig az idióta illustrator nem, hanem minden esetben a teljes objektum külső befoglalóját mutatja, ami ismételt igazításnál már elveszik, tehát ezzel dolgozni így horror… - nem tudom mennyire voltam érthető?!

ez tényleg csak így működik, vagy megint kiderül, hogy sekélyes a tudásom ;)

https://dl.dropboxusercontent.com/u/4309449/tms_online_files/ill_vs_ps_distortion.jpg

(Ha belegondolsz pl. az Illustrator és a Photoshop path-rajzolási különbségeibe, már az is “horror”…)

Osztom a ket utobbi velemenyt, jelenseget.

Valoban furcsa, hogy ennyire szeparalt a select/transform opcio a ket alkalamazas kozott. Illuban is jol jonne neha, ha cmd-al egy transform-pointot megfogva lehetne szabadon torzitani.
Ertem en, hogy az egyik vektor- a masik meg pixelgrafikus alkalmazas… de pont az ilyen (fentebb megfogalmazott) keresztmegoldasok miatt mar-mar egy kaptafa.

Néhány éve beszélgettem a Trans Europe egyik termékmanagerével és megkérdeztem tőle, hogy ugyan mi a bánatos, rózsaszín lóf@szért nem lehet egységesíteni a szoftverek felületeit, szolgáltatásait, stb? Válasz – ezt figyeld –: az Adobe-nál a különböző szoftverek fejlesztői nincsenek beszélőviszonyban egymással, konkrétan másik emeleten dolgoznak, titkolóznak egymás előtt, nem hogy nem segítik egymás munkáját, voltaképp ellenségnek tekintik egymást. (Nem ismerős valahonnan?)
Ez a struktúra még a CS4-5 idejében is üzemelt, ami azért nem volt olyan régen. Azóta valaki a vezetőségben rájött, hogy “jé, nem feltétlenül kell ám szopatni a felhasználót, mi lenne, ha egységesítenénk a bill kombókat, átvennénk funkciókat vica versa?” Olyanok is a programjaik. Pl. a néhány éve az illustratorba is bekerült átlátszóságátmenetet a CorelDraw6 20, a flash 15 éve tudta már. BTW: sokan meg is lepődtek, amikor a Macromedia felvásárlása után a Flash és a Dreamweaver mellett nem a Freehandet tartották életben, hanem a már akkor is digitális ipari hulladéknak számító Illustratort.

1 kedvelés