Illustrator kerdesek, tippek

Jajj, de jót röhögtem! Digitális ipari hulladék, hát zseniális : ))
Azt hiszem, nem volt munkanap az elmúlt évtizedben, amikor ne morogtam/ordítottam volna legalább egyszer, hogy Adobe, a kùrva anyád…

2 kedvelés

És még veszélyes is, ha a billencs, monitor, egér testi épségét nézzük. :)
De tényleg: illusztrátorban mi a mákos f@szkilincsért nem lehet beleírni egy sort, hogy az effect ablakban megjegyezze a preview státuszát, annyit kéne, hogy a pref-be beleírja, hogy pl. 3d Preview status: 1, és ezt csekkolja minden load-nál. De most komolyan, nem azt várjuk, hogy a humán dsn-t írják le assemblerben… de nem, csakazértsem. :D

1 kedvelés

Elkezdek leírni valami olyan egetverő Adobe-állatságot, amit seperc alatt javíthatnának, de nem teszik… hát komolyan felmegy a vérnyomásom. Inkább nem is írok semmit.

Azonnali kérdésekbe írtam egy InDesign-nal kapcsolatos kérést. Csak annak reményében említem meg itt is, hátha hátha nem annyira off: CC 2017-es anyagot kaptam, amit vissza kéne idml-ni.

Sajnos lemaradtam ezen a téren (is).

Ha még nem oldódott meg, lehet tudok segíteni

Megoldódott, köszönöm szépen!

Szívesen lennék én is lemaradva, mert ezeket a CC-ket mintha olyanok csinálták volna, akik sosem dolgoztak ilyen területen. Vagy azt hiszik, tréfás dolog olyan dolgokkal szívatni a felhasználót, ami éves szinten napokat vesz el az életéből. Tucatnyi apró, de végletesen idegesítő hiba, amitől meg lehet őrülni.

Nem szabad CS6 fölé menni.

Én sajna belecsúsztam egy project miatt az új verziókba… Azóta ezeken ketyegek. Nekem csak az a bajom, hogy az 5,3 MBP-on már nem úgy szalad mint a CS6.
Illetve van egy-két hülyeség (amit most nem tudnék felidézni, de meló közben morolódtam érte)… De már ez sem izgat.
Tökéletes ember, tökéletes szolgáltatás, tökéletes élet és tökéletes szoftver sosem lesz.

Filóztam hogy downgrade-elek valahogy, de képtelenség az újabb verziókat CS6-on megnyitni. Egyenként meg nem fogok több száz *.ai file-t save as-el mentegetni.
Próbálkoztam eksönnel is, de nekem valahogy nem azt csinálta amit elvártam volna tőle.

Épp így jártam én is.

Ami igazán gyalázatos az újakban, az a képek és fontok keresése/cseréje. A fontok közt nem tudsz normálisan válogatni, mert kezdőbetűt beírva szelektálni kezd. Képeket nem tudsz cserélni, mert a keresőmező csak pár karakter széles, így nem látod a fájlneveket.

Pusztán ezért a kettőért letörném a kezét annak az elmebetegnek, aki ezt így leprogramozta. Meg aki tesztelte, elfogadta, kiadta így.

Biztos mindenki kap nap mint nap pdf-et amiből ki kell bányászni valamit. De mivel minden keretben van, jó nagy sz.pás még a direct selection eszközzel is. Na erre egy csávó megírta js-ben a scriptet, ami törli az összes clipping path-t. File/Scripts/Other script paranccsal odaborzol a delikvens a lementett js file-hoz és voilá. Azt hiszem, nem tudunk elég hálásak lenni Kenneth Webb-nek.

https://forums.adobe.com/message/5605223#5605223

1 kedvelés

…huhhh, en is mennyit szivtam mar ezzel.

wow

Újabb gyöngyszem: egyik ügyfél megörvendeztetett egy 40 oldalas interaktív pdf-fel, hogy le kéne fordítani. Meg tudom-e oldani a pdf-ből. Viccből rákerestem és van rá script, beolvassa a multipage pdf-et az Illustrator és lehet szerkeszteni. Minden oldalnak külön artwork-öt csinál, egy 400 megás, videót tartalmazó pdf-től sem hasalt el. Ahogy a szabadnapos portugál szénbányászok szokták volt mondani: This is f*king great! :)))

1 kedvelés

megőrülök segítsetek!
layeres ai-t szeretnék layeres psd-vé exportálni!
milliószor csináltam, de most valami miatt, kizárólag egy layerre exportálja csak az Illustrator (CC)

ez valami bug? vagy mi az istent csináljak?

Mivel az Illustrator minden egyes elemet, objektumot alapértelmezésben egyetlen szülőréteg alelemeiként helyez el a munkaterületen, az összes olyan rajzelemnek amelyet különálló rétegen szeretnél exportálni saját réteget kell létrehoznod:

Így ha az általad feltöltött képen látható beállításokkal exportálod, a Photoshopban különálló rétegeken jelennek meg a rajzelemek.

bocsánat, akkor nem fogalmaztam világosan:

milliószor csináltam már ilyet, gyönyörűen működött is eddig, ezzel a CC verzióval is csináltam már

most is minden egyes elem arra a rétegre került, ahová szántam

ettől függetlenül teszi mindezt exportnál egy nyomorult layerre, és én ettől őrülök meg!!!

Készíts egy egyszerű, 2 layeres állományt, azt is elrontja?

passz, megnézem

döbbenet, tinglitangli tartalommal, 3 layerrel tökéletesen menti el…
egyszerűen nem értem, hogy 9 layer miért okoz problémát???
akkor ez baromi nagy bug :/

Vajon mennyit kell kidobni a bonyolultból, hogy rendesen exportáljon?