Illustrator kerdesek, tippek

Ne haragudj, világosan fogalmaztál, csak már jó ideje ritkán használom az Illustartort, max egy-egy logót rajzolok meg benne néha egy-két réteggel ami aztán a Photoshopba kerül. Azt gondoltam, hogy az a problémád mint nekem szokott lenni ilyen esetben, hogy régen csináltad és elfeledkeztél erről. :(

passz, nem is értem…

a röhej, hogy a “bonyolult” se bonyolult semmi extra nincs benne:
szövegek és objektumok + 1 db clipping mask és 9 darab olyan objektum, ahol valamilyen nem 100%-os opacity érték van…

mindezt valamilyen logika alapján 9 layerre pakoltam szét…

mindegy már, mert fapadosan lerendereltem egyenként, és összeraktam Ps-ben, nevetséges!

Én egyszer használtam (volna) ezt a funkciót, volt ott is minden, mint a vecsési búcsúban: clipping path, opacity mask, átlátszóság… nem tudtam, rájönni, hogy mi a gyíkja, nyomtam rá egy flatten transparency-t, akkor megcsinálta, szövegek szövegek maradtak, a többit meg átnyomta pixelbe, de megmaradt a layer-struktúra.

annyira érthetetlen az Adobe, pl. van egy distortion funkció, elég sokszor használom, amikor egy textúrát rá kell valamire forgatni, az pl. a Ps-ben normálisan működik, az Il-ban pedig totál máshogy, ha én lennék az Adobe-nál termékmenedzser, akkor sok seggbe rúgnék nagyokat!

Az a szóbeszéd járja, hogy nem beszélnek egymással (a különböző programok fejlesztői).

mindenkit kirúgni + “követ a nyakukba és a folyóba velük!”

1 kedvelés

Amúgy ettől én is teljesen kivagyok. 1-2 napig dolgozom szinte csak indesign-al… utána órákig keresgélem a jobbklikkes (nem ugrik be a neve) menüben pl. az arrange helyét illu-ban…

ui.: és már bill-parancsolni sincs kedvem megtanítani az alkalmazásokat…(öregszem és elfelejtem a parancsokat)

Én 20 éve ugyanazokat a keyboard shortcut-okat használom minden programban, különben beleőrülnék, inkább eltöltök 1-2 órát install után a beállításokkal (mondjuk a cc legtöbbször átveszi az előző programból, ha van a gépen), mint hogy gondolkodnom kelljen, hogy most akkor ez melyik program is… Ha meghalok és felboncolnak, tuti megtalálják a DNS-emben az F5-öt, meg a Ctrl+E-t :DDDDD

3 kedvelés

mondjuk egy adobe szintu cegnek illett volna mar az elmult 20 ev alatt egy shortcut editort gyartani, ha mar annyi eszuk nincs, hogy osszehangoljak a shortcutjaikat a nem olcso programcsomagban, tobbek kozott ezert nem nezem en oket sokba attol fuggetlenul, hogy leuraltak a piacot

1 kedvelés

Nekem app-onként is jó, csak legyen. A Sketch bezzeg ezt nem vette át. OSX-ből lehet definiálni, de ott csak a menüket lehet. Én egyébként még a workspace-eket is elmentem az Adobe programokban, összeragasztgatom az úszópalettákat egymás alá és kirakom a screen 2 szélére. Ha valamit elkavarok csak reset to… és kész. :)

Aki netán találkozott már, vagy próbálkozott Illustrator Draw (iOS) applikációval iPad-en. Meg tudná nekem válaszolni azon kérdésem, hogy tudok-e nyitni normál *.ai projecteket? Nem igazán leltem pontos választ erre… (jelenleg nincs erre alkalmas iPad, de ha működne vennék…)

Az alábbi képpel prezentálva:
Ha nekilátok egy projectnek illu-ban, de a megrendelővel úgy egyeztetek, hogy nincs épp nálam gép csak egy ipad… tudnám-e folytatni az illuban megkezdett projecteket? Tologatni a logókat/feliratokat… Átszinezni/variálni a színes blokkokat…stb? Képes ilyen ‘komplexebb’ feladatokra?

Köszi

Én úgy látom a gugliban, hogy nem. Pedig hát épp ez lenne az (egyik) értelme.

Egyértelmű információt nem találtam… Csak utalásokat. Mondjuk az is elég beszédes lehet, hogy kifejezetten egyirányú project továbbítást emlegetnek (cc-n keresztül).

Így nem lesz kiváltva az a nyavalyás asztali ámítógép… :)

Úgy olvastam, egy photo layerre lehet importálni AI-t Draw-ba, visszafelé rendes export van.

Ahoy!

Illustrator-ral szerettem volna egy pdf doksiból kinyerni egy ábrát. Megnyitáskor persze nyihogott, hogy ilyen-olyan betűkészlet nincs telepítve. Más, pdf megnyitására alkalmas programok hogyan tudják jól megjeleníteni a szöveget (Mac/Win/Linux)?

Természetesen a dolog nem fog tragédiába fulladni, de azért érdekel a titok nyitja.

Szerintem úgy, hogy azok nem nyavalyognak, hanem betöltenek egy másik betűtípust.

1 kedvelés
  1. nyitsz egy tök új (üres) doksit, és abba belehúzod…
  2. object / flatten transparency
  3. convert all text to outlines
  4. elmented
  5. örül
  6. tms-nek küld egy tibicsokit :D
3 kedvelés

Kérném a címet a tibicsoki feléhez. A másik fele akkor jár, ha elárulod, hogyan tudom a második, harmadik stb. oldalt is ilyen széppé varázsolni Illustrator-ban. :)

szerintem csak oldalanként működik… :/

Ha van acrobat pro-d, akkor ott megkeresed a Tools/Print production eszközt, abból elindítod a preflight-ot, és rákeresel az “out” szóra, akkor kidobja a “Converts fonts to outlines.” parancsot, lefuttatod és minden fontot letör görbévé, minden oldalon. Endzsoj! :)

2 kedvelés