Illustrator kerdesek, tippek

baszki, buktam a csokit :D

3 kedvelés

Az nem baj. A módszereddel mindig az első oldalt nyitja meg, nem tudom pl. a harmadik oldalt behúzni Illustrator-ba.

Azt a programot egyszer próbáltam, krázott tőle a hideg. Már a “Pro” felettébb nevetséges a program nevében. :) Ha jobb nem lesz, telepítem, csak előtte nagy levegőt kell vennem.

1 kedvelés
  1. A PDF megnyitásakor az Illustrator szól, hogy nincs telepítve az a betűkészlet, amiből a felirat(ok) áll(nak) – Type menü –> Find font –> Change (kissé macerás, használhatná a PDF-be beágyazottat, hiszen arról szól az egész, csóró Adobe)
  2. A PDF megnyitásakor ki lehet választani, melyik oldalt szeretnéd megnyitni.

147break: Azt a Preflight / outline dolgot nem találom XI Pro-ban, létezik?

Acrobat Pro DC 2015-nek hívja magát, fel fogod ismerni, mert elsőre semmilen gombot nem rak ki, csak nagy, színes ikonok vannak, minimal toolbar van, egyenként kell kézzel kihorgászni a separation meg egyéb eszközöket, egy agyrém az egész gui, én nem is használom, viszont letöri a fontokat, amit kb. úgy 15 éve meg kellett volna csinálniuk. :S

Volt nekem, de gyorsan eltakarítottam. Borzalmasan lassú, pl. megnyitás után előre beolvas oldalakat (állítólag felolvasáshoz), néhány MB-os anyagnál is indokolatlan lomhasággal, alig lehet kiirtani.
XI-ben (és előtte) úgy lehet görbévé alakítani a betűket, hogy előbb vízjelet kell tenni a dokumentumra (pl. egy kicsi betűt valamelyik sarokba, átlátszosággal), majd a Print production – Flattener preview ablakban kell beállítani.
Mióta egy ablakba integrálták a GUI-t, szinte használhatatlan, de mégsem tehetem vissza a 9-est.

Én 10-est használok a mai napig, kicsi, gyors, működik drag 'n droppal a page extract, stb., csak a font görbítésre van fenn ez az új, értelmezhetetlen csoda. :) A flattennel nekem az volt a bajom, hogy dekornál soxor 1:10-hez kell dolgozni, és az leraszterizálja az effekteket, amit ha felhúznak a 10x-re, akkor hello. :O

Annyit varialnak ezekkel a szoftverekkel, hogy lassan viharlampat is akasztanak ra… (by Moldova Gyorgy)

Abban még szét lehet dobálni a palettákat? Vajon fut Yosemite-n?

Sajnos már ebben sem, de legalább együtt van a jobb oldalon accordionokba foglalva. A DC-nél úgy lehet megoldani, hogy testre kell szabni a quick tools-nak nevezett borzalmat, oda egyenként ki lehet rakosgatni az egyes parancsok ikonjait, amiket gyakran használsz. Nem szeretem a nagy kinyilatkoztatásokat, de én 25 éve használok szgépet, de ilyet, amit az acrobattal művelnek, sztem még nem láttam. Komolyan, mintha direkt ki akarnának b.szni a userekkel.

Oruletes tempoban haladnak a szoftverek verzioi, de en meg mindig ugyanazokra az ikonokra bokok ra nagyjabol mint 15-20 evvel ezelott…
(…csak a megrendelok, meg az cucckuldok szivatnak az ujabb verziokkal)

Lehet szegyenletes teny, de rohadtul nem tudom milyen plusz dolgokat tud az illu cc 2017 az illu 6-hoz vagy 10-hez kepest (azon kivul, hogy egyre lassabb)

Ráadásul az acrobat még mindig single core…

Nekem néha beakad, olyankor 160%-ot használ.

1 kedvelés

PPT-vel is működik! Hálám örök, én is jövök egy csokival!

Cserébe elárulok egy felfedezést: ha az Illu (viszonylag) új eszközét használod, ami nem egy sorba tördeli a szöveget (nem tudom a nevét, az a lényege, hogy Indy-szerűen képes hasábokba tördelni), akkor elcseszi a psd-exportot.

Szóval nem a layerek száma a gond, csináltam már animGIF-et 20-30 layeres ai-ból is.

Van meg ilyen… A gradienst is elb@ssza pdf-be menteskor. A mikentjere meg nem jottem ra, mert nem mindig csinalja.


balra a pdf preview-al, jobbra a forrasfile *.ai.

Akkor szokta elcseszni, ha transparency is van a környéken. Olykor csak az segít, ha 1.4-es pédéefet csinálsz (Acrobat 5.0 compatibility). Vagy az sem… néha még a raszterizálás sem segít.

Valaki Indy-be hívja be az Illu cuccot, az állítólag mindenre gyógyír, de nekem annyira ellenszenves megoldás, hogy még sosem próbáltam.

Alapvetoen nem csinalok ilyet linear gradient-el… csak ennel volt kenyelmes akkor - de ra is jottem ezesetben, hogy felejto a jovoben.

Ahoy!

Kérdés következik. Line Segment Tool-lal húzok egy vonalat és képtelen vagyok folytatni egy másik irányban, mert a kurzor átváltozik Selection Tool-ra, lásd fotó. azon szépen látszik hogy a Line eszköz van kiválasztva, mégis a Selection tool az aktív. Hol lehet ezt a fícsört kikapcsolni?

illu

Furcsa agybaj. Ha altot vagy cmd-t nyomsz, miközben folytatni próbálod…?