Illustrator kerdesek, tippek

Command gomb: Direct Selection Tool
Option gomb: Selection Tool
Semmi: Selection Tool

:D Nem az én hetem.

Tonképp miért nem a Pen eszközzel húzol vonalat?

(mert az nem húz vonalat :D, hogy érthetőbb legyen: nem kell húzni a vonalat, hanem két pontot kell letenni :D)

Line = vonal, mint szakasz, sokszöget a tollal tudsz rajzolni.

Ahoy!

Rokon megkért, mivel szerinte én értek hozzá, tervezzek nekik a családi vállalkozáshoz egy logót. Gondolhatjátok, műszaki fejjel mennyi ötletem van ilyenre…

Van itt olyan, aki vállal ilyet? Nem, arculatterv nem kell, csak egy logó. Asztalos apa és fia közös vállalkozása, annyi kérésük volt, hogy két V betű valahogy szerepeljen benne (családnevek kezdőbetűi).

Tisztában vagyok vele hogy ez is munka, tehát nem kérem ingyen.

miért nem ők fizetnek? ;)

Ez hosszú történet, nem szeretnék belebonyolódni.

Azért megoszthatnál pár részletet…
VV Kft? Vagy mondjuk Virtigli Vinkli Bt? Vavricsek és Vavricsek Asztalosok KKt? Vámbéri és Fia egyéni vállalkozók?

Nincs cégnév, egyéni vállalkozók.

Áááá, nem ez a lényeg! A név, ha nem titok.
Mondjuk Vámbéry és Fia lenne a szöveg, amit szeretnének két V-vel is hangsúlyozni. Nem mindegy, hogy valaki Vittenbergerre magyarosított (egy V-vel, fura), vagy csak négy karakter, mert mondjuk Vész.

Ebből is látszik, mennyire értek hozzá. :) Mindegy, ne fáradj.

Megoldhato-e illu-ban az, hogy tobb artboardon ismetlodo textbox (tegyuk fel) az elso artboard-on levo textboxbol vegye at szoveget?
Igazabol alapinfokat tartalmaz laprol-lapra (project, datum…stb)

Kerestél már ilyen szkriptre? Nagyon jók vannak, de most meg nem mondom, mi ezeknek a hivatalos neve. Nekem csak egy naptárkészítőm van, meg egy olyan, ami a layereket és artboardokat tudja tetszőleges kombinációban exportálni.

Keresgéltem ilyesmiket, de elég kacifántosan lehet működésre bírni… meg a kezelése is olyan, amit elfelejtek a következő használatra :-) Viszonylag ritkán kellene, de akkor kényelmesebb lenne a project kivitelezése.
Arra számítottam, hogy lesz valami hasonló megoldás mint ami az iD-ben is fellelhető ilyen esetekre.

Mesteroldal-szerű cuccra lenne szükség… sok oldalról van szó?
(Most láttam, van “Paste on all artboards” parancs, az nem jó?)

Az oldalak szama valtozo… gyakorlatilag “megrendelo”fuggo, kinek milyen termekigenye van.
8-30 oldal altalaban.
Eleinte megfordult a fejemben, hogy iD-ben csinaljam, de akkor ugyanugy sok a tesze-fosza tennivalo a termekek miatt / ami meg illu igenyes.
A paste on all boards-ot ismerem, de meglevo oldalakrol leven szo, nem mukodik.

Konkretizalom, hatha tisztabb lesz a kep.
A ruhazati project file olyan elemeket foglal magaba mint: polo, t-shirt, ingek, kulonfele puloverek, kulonfele kabatok, kulonfele nadragok, cipok…stb.
Ezek oldalankent, termekekkent vannak ellatva alapmodelszamokkal, verzioszamokkal, datum…stb, hogy a gyar/megrendelo (es mi is) ertse a valtozasokat, informaciokat.
Tehat alapvetoen egy nagy (szinte teljes) projectet veszek elo (kb. 30 oldal), amibol kiveszem a nem szukseges elemeket.
Az alapinfo minden oldalon mar adott, amin csak valtoztatni kellene.

Mindjart kotrok egy previewt, csak keruljek gepkozelbe…

A piros keret a valtozok, a kek keretet ugyis oldalankent kell piszkalni.