iMac PRO

Ahogy Jobs-tól az életrajzban idézik:

“He [Ive] has more operational power than anyone else at Apple except me. There’s no one who can tell him what to do, or to butt out. That’s the way I set it up.”

Nem fogva mindent Ive-ra vagy a dizájnerekre, de azért Jobs volt a mérleg nyelve, azzal, hogy csak neki volt több hatalma Ive-nál. Ami működött Jobs alatt, az ma nem feltétlen. Túlságosan dizájnvezetett lett az Apple.

De i7bol nincs 12 es 18 magos.

Xeonak mennyi a tdp-je? Mert en is 100W korul emlekszem, igaz ma mar nagyon nehez kovetni az intelt.

2010-es 5.1-esem van, de ma sem tőlük venném, legfeljebb az alapgépet.

Sztem ők sem nagyon. Valami okos kitalálta, hogy majd most (hogy végre van kisfogyasztású xeon) jó eladják zsíros haszonnal a hu:lye power júzereknek a forrasztott ecc ramos xarukat. És így is lesz. Páran meg is veszik majd, csak hát a cégek jó része nem a chartok, meg a marketing alapján választ gépet, hanem a józanész mentén.

De ami még ennél és a magas árnál is fontosabb: azért eddig viszonylag lehetett bízni a hardverekben, tavaly óta az MBP sztori azt mutatja, hogy ennek vége. Eddig az volt a választás, hogy vehettél olcsó szemetet, vagy drága minőséget, most vehetsz olcsó szemetet, vagy drága szemetet. Sok sikert az új székházhoz! :))

Szoval van 100w koruli xeon meg kisebb teljesitmennyel 140-170 koruli i9. Szerintem mar erted miert a xeon kerult bele.

Amugy pontos arak mikortol lesznek?

Az egyetlen logikus magyarázat, amit az iMac Próra ki tudok találni, hogy a MS Surface Studio ellenfelének szánták. Touchscreen helyett a Xeon processzorra és a teljesítményre helyezve a hangsúlyt, mint a professzionális álom All-in-One gép.

1 kedvelés

En shoa nem ertettem amugy mire kell az ecc meg xeon. De most kivetelesen igen, az intel nagyon ugyesen pozicionalja a termekeit. Nincs alternativa a xeonra. Lenyegesne kisebb telejsitmenyt kapsz azonos fogyasztasnal. Vagy nagyobb fogasztassal belepo! Xeon teljesitmenyt.

Amugy en siman elhiszem hogy szukseg van erre a gepre, es igen nagy kis piaci igeny van ra ezert nem is lesz tomeggyartasban ez pedig az aron is meglatszik.

De en ettol nyugodtan fogok aludni, nagyon szep nagyon jo meg neha napjan elveznem is, de nincs erre penzem. Ennyi.

Csak az elmult ket honapban az egezs forum semmibol nem all csak a fikazasbol, kicsit kezd sok lenni ertem nektek nem jott be vagy kifogtatok egy rossz darabot. Adjatok el ha ennyire ■■■■.

De nincs mas megoldas! Mert a 2,5 1,8ra vissza fojtva meg mindig 400loero a gyari 1,8 meg csak 300, es tobb hot is termel. A gyari egy 1,8 csak 3 hengeresben van a 2,5 meg v8 😎

Szeretnek venni egy Ferrari-t fojtassal…

Az a magyarazat, hogy igy tobbet megy el a motorja (…a tobbi amugy szet fog esni, de legalabb a motorja…)

Akkor honnan??
Vessek kovet magamra, de elgondolkodtam (fokent a monitorvasarlas kapcsan) a MBP cserejen egy korabbi MP-ra.
Egy ilyen garival vertezett opcio eleg szimpatikus is lenne.
A rohangalos meloim kivaltasara mar amugy is egy ipad pro-n gondolkodtam.

Ps. Szep meg gyors ez az uj MBP, de a pocskivan a szarsagaival.

Van Bp-en egy srác, aki ezzel foglalkozik, de persze 3 év garit nem ad rá…
Nagyon érdemes megnézni, hogy kell-e a 12 mag és a 6–8 GB-os videokártya, mert hamar kiürül a pénztárca! :slight_smile:

(A napokban adtam el 256 GB-os PCIexpress SSD-t kb. feleannyiért, mint amennyiért a create.pro kínálja. Fél évig árultam, nem kellett senkinek, brühühü.)

Kinn vannak az árak:

Itt mondod hogy az egymagos teljesítmény a lényeg, majd ajánlod a régi xeont. Azért annyit hozzá tenné, hogy egymagos teljesítményben a legkisebb mai MBP is elveri a régi MP-ket.

  1. hát… ez egy csodálatos számítógép, nekem kéne, ha volna rá pénzem
  2. még nem voltam a ph fórumokban, de előre lefogadom, 10x annyi komment van, mint az asse tudjuk hogyhíjják egyéb pro gépeknél, és az ötöde öszerakja 200k-ból
  3. a forrasztott ramtól mindenki para, ha van elég, lesz4r0m
  4. csodálatos eszköz, azért az esztétika szerintem pro vonalon is szempont (nekem az)
1 kedvelés

Nehogy nekem legyen igazam, de en azt latom, hogy az iMac Pro - iMac vonal kisertetiesen hasonlit az iPad Pro - iPad vonalra.

  • Az iPad Air 2 (2014) utan mindenki vart egy rendes frissitest, de nem erkezett. Helyette erkezett egy “Pro” eszkoz, ami akar lehetett volna egy sima iPad frissites is. Tehat lett Pro es elhanyagolt nem Pro vonal. A Pro vonal kapott jobb GPU-t es jobb CPU-t. (2016).
  • Megjelent az uj nem Pro iPad (2017) aminek lett egy picit erosebb GPU-ja es egy hangyanyit gyengebb CPU-ja mint a korabbi iPad Air 2-nek.

Most mi tortent?

  • Az Intel atnevezte a korabbi High End Desktop Processzorait i9-re, majd bejelentette, hogy lesz nagyobb magszamu “hagyomanyos” i7 a sima Desktop fronton.
  • A korabbi iMac azelott jelent meg, hogy letezett volna AMD Vega, igy a korabbi 500-as sorozatu AMD GPU-t tartalmazza. Most jott egy uj iMac, ami megkapta a Vega GPU-t.

En azt josolom, hogy az iMac hagyomanyos vonalban maradni fog jo ideig a 4 magos CPU (hiszen nem tehet bele jobbat, mert kannibalizalni fogja a Pro-t) valamint jo ideig nem lesz GPU frissites sem, mert az 500-as csalad utan a VEGA jonne, de az a Pro -ban van.

Tehat kellett volna egy iMac frisstes, ami a korabbi 500-as Radeon helyett Vega-t kap, es megkapna az uj Intel procikat.

Ki mit gondol errol?

Elégé esélyes amit mondasz, talán annyiban különbözik, hogy ipad-ipad pro vonalon nincs akkorra árkülönbség mint imac-imac pro-nál.

A legjobb az lenne ha végre elfelejtenék az AMD kártyákat.

Röviden: iMac X.

Hajnali szerk.:
Helyesbítek: iMac X Plus.
Az árára sem lehet panasz, 1994-ben egy Power Macintosh 8100/110 6500 dollárba került.

2 kedvelés

A Xeon azért jobb, mint az asztali i-akármi, mert nincs benne az integrált VGA, ergo kevesebb áramfogyasztás, kisebb üzemi hőmérséklet.

Az árával kapcsolatban pedig a véleményem szerint egy kuka előtti Pro, procituninggal egész gyors, a maradék pénzből meg vennék sört. Az Almamag közösség egy évig ihatná… 😀

2 kedvelés

Az én jóslatom az, hogy ez is a henger Mac Pro sorsára fog jutni. Nem lesz rá kereslet, nem lesz belőle, az Apple méreteihez képest, jelentős bevétel, tehát nem allokálnak a fejlesztésére mérnököket és árulják majd 3-4 évig a most bejelentett áron.