iMac PRO

Eljön még a 24"-os iPad is…

Egyetértek.

20th Anniversary iMac Pro 2018 :)))

Szerintem az AMD sokkal rugalmasabb több kérést teljesít, mert tényleg nem értem. Lásd a konzolokat azokban is mind AMD dolgozik. Pedig az intel/nvidia lényegesen jobb minden tekintettben.

“In addition to the new iMac Pro, Apple is working on a completely redesigned, next-generation Mac Pro architected for pro customers who need the highest performance, high-throughput system in a modular, upgradeable design, as well as a new high-end pro display.”

Nem jött be az LG? :slight_smile:

Éreztem én, hogy nem szabad LG monitort venni :-)

Már pedzegettük korábban… Ha ez a “pro” masina 5000$-ról rajtol, akkor mennyi lesz a MacPro (ami a ‘pro’ felhasználóknak készül)???
Ha MacPro a ‘pro’ felhasználóknak készül, akkor ez az iMac Pro kinek???

Egyelőre nincs több kérdésem :-)

2 kedvelés

https://help.apple.com/configurator/mac/2.6/index.html?localePath=en.lproj#/apdebea5be51

Hogyan tegyük iMac Pro-nkat DFU módba. Ezt a micro-iOS a Mac-emben dolgot még szokni kell.

  1. Disconnect the iMac Pro from power.
  2. Plug in the cable to the Thunderbolt port closest to the Ethernet port.
  3. While holding down the power button, connect the iMac Pro to power and continue to hold the power button for about 3 seconds.
1 kedvelés

Szerintem csak annyi a lényeg, hogy a saját iMac termékéhez képest pro. És nem a Pro felhasználók vagy felhasználás miatt ez a neve.

1 kedvelés

Na, ha az fcp júzereket célozták meg ezzel a géppel, akkor asszem már mehetnek is a lakberendezők felmérni az irodáikat, hogy majd a következő csapat idejében birtokba vehesse az új berendezéssel. :DDDDD
/via. @Ark /

tegnap az egyik szerkeszto kolleganomet (aki 8 eve dolgozik a FCPn) 30 perc alatt atpartoltam a Davinci Resolve-ra. A munkajahoz elegendo az ingyenes valtozat (nem kell real time noise reduction). A linuxon is van Davinci Resolve. Ha nem kell Prores export, akkor lassan nem ertem miert kell OSX.
Ha viszont nem kritikus az OS (OSX vs linux) akkor kerdeses az eros Apple munkagep is. A legtobb ismeros tv/filmstudioban is Z840 munkagepek vannak kalibralt monitorokkal es eros GPUval.
Elovagashoz pedig eleg a MBP. Megmondom oszinten, nem ertem hogy mi a fenenek dobjak ki >$5000-t. Varom a MacPro-t. Addig Z840

Van valami a Power Mac G4 Cube szelleméből az iMac Próban. Legrosszabb esetben 15 év múlva egy nagyon ritka és szép gyűjtői darab lesz.

3 kedvelés

a Xeon kell.
Hogy 16 mag kell e… - nem tudom. Sokaig 2x6coreos gepem volt es nem ereztem deficitet. A Smoke es Davinci a napi munkaeszkozom (terepen Qtake, Davinci Avid, FCP, Premiere) es inkabb erosebb GPU-t kerek.

Ertem 10 magos es mindig ezzel ervelsz de ez az imac pro-nal gyakorlatilag meg csak a belepo modell! Hiaba olcsobb es eszszerubb, tudsz alternativat a belepo modellre de ennyi.

Amugy nem vagom az uj xeonok specifikacioit, de utasotas keszletben nem ternek el a konzumer prociktol? Ugy gondolom nem csak annyi kulobseg van hogy kezel ECC ramot.

Es ne felejtsuk ha ezeket a xeonokat napi szinten tobb oran hajtjak (ahogy te mondod butitva) lenyegesen tartosabbak lesznek mint egy konzumer procit csucson jaratva.
Ui.: a xeonokat pedig az intel is tovabb tamogatja nem?

QPI a Xeon W-nel sincs, mert ezek egyfoglalatos Xeonok. Ezen Xeon foglalta is megfelele az i7-X/i9-X foglalatanak. Maga a mag is ugyonaz, annyi az elteres, hogy az i7-X/i9-X-ben le van tiltva az ECC. Egyebkent korabban volt az intelnek jopar i3/i5 processzora, amely tamogatott ECC memoriat.

Ez a fajta upgrade nem szokott megengedve lenni az Applenal. Legalabbis, az Early 2011 sorozatnal, az Apple Sandy Bridge i5/i7-et pakolt az iMacba, hiaba tamogatta a chipset az Ivy Bridge processzorokat, a gepeik nem bootoltak ezzel (probaltam). Ugyonez a helyzet a MacPro1,1 es a MacPro2,1 vonallal. Hiaba tmoagatja az Intel 5000 sorozatu chipset az 5400 sorozatu Xeonokat, nem tudod elhelyezni a gepben (mivel a Sierra igenyli az SSE4-et, ezert kellene 5400-es sorozatu Xeon, amit emiatt nem tudsz elhelyezni ezekben a regi Mac Prokban, igy az upgradelhetosegnek vege van az El Capitannal) mert az nem fog bootolni.

Ez oke de meg mindig kerulod azt a tenyt hogy ami i9-ben a top az a most rendelheto xeonokban a belepo gyakorlatilag. Szoval nincs alternativa a 12-18 magos procikra.

De ez miért baj? Árban így is olcsóbb, és van alternatíva a 12-18 magos Xeonokra is. Mellesleg szerinted hány ember veszi meg az iMac pro-t a legerősebb Xeon procival? :) Ez ne legyen már érv, úgysem vesz ilyet senki, de mondom, ha venne is lenne ilyen i9.

Sajnos most nem tudom megnezni a procikat pontosan de, kivancsi lennek egy fogyasztas/teljesitmeny mutatora. Gyanitom ezert dontottek a xeon mellett. Na meg persze siman az elerheto legjobbat akartak.

Amugy hannem lenne benne xeon meg ecc ram akkor azert menne a siras, hogy miert nincs ez igy nem igazi WS.

Fentebb irtam en is nvidiea parti vagyok gpu fronton de szerintem az amd feltetelei sokkal jobban csgre szabhatoak ezert hasznaljak oket, lasd xbox, playstation.

Na igen de ha csak i9 kerult volna az imac proba akkor ez egy sima imac lenne feketeben :)

Igen, a fogyasztas az egyik nyomos erv.
Az intelnel ugy nez ki, hogy abbol lehet Xeon ami a legjobb minoseget eri el. Mondhatjuk ugy is, ezek a valogatott darabok sorozatgyartasban :)
Baromi jo pelda erre a regi 775/771 foglalatos Xeon-on. A Q9650 es az E5450 gyakolratilag ugyan az a proci, annyi hogy a Quad-ban le van tiltva az ECC-t. Fogyasztasban pedig 95W vs 80W. Az a 15W baromi sok, ha tobb 100-as 1000-es nagysagrendben szamol az ember… es akkor itt meg nem is beszeltunk a hutesrol, nem eleg hogy a vasak kevesebbet fogyasztanak, de kevesebb energia kell a huteshez is.

1 kedvelés